
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/4999/20
У Х В А Л А
з питань встановлення судового контролю
30 жовтня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Братичак У.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 25.08.2020 у справі №380/4999/20 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А1463 про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа №380/4999/20 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А1463, в якій позивач просив визнати протиправною бездіяльність Військової частини А1463 щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 по 2018, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 06.06.2017 та зобов`язати Військову частину А1463 виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 по 2018, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 06.06.2017.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.08.2020 року позов задоволено повністю. Визнано протиправною бездіяльність Військової частини А1463 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 по 2017 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 06.06.2017 року. Зобов`язано Військову частину А1463 (місцезнаходження: с.Батятичі, Кам`янка-Бузький район, Львівська область, 80423; ЄДРПОУ 07730233) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, за період з 2015 по 2017 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 06.06.2017 року.
Рішення відповідачем не оскаржувалось та 25.09.2020 набрало законної сили.
20.10.2020 від позивача надійшла заява за вх. №53787 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25.08.2020 у справі №380/4999/20. В обґрунтування заяви зазначає, що відповідач при нарахуванні та виплаті компенсації протиправно не врахував «щомісячну додаткову грошову винагороду», яка виплачувалася позивачу станом на день звільнення з військової служби, що вбачається з витягу із наказу командира військової частини А1463 від 06.06.2016 року №120, яка відповідно до довідки від 27.05.2020 року №350/486/200/676 мала систематичний характер та виплачувалася у продовж проходження служби позивачем, а тому входить до складу грошового забезпечення і повинна була бути врахована при розрахунку компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій. Відповідно до ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України, просить встановити судовий контроль за виконанням рішення.
При постановленні ухвали суд виходив з наступного.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З аналізу норми ч. 1 ст. 382 КАС України слідує, що встановлення судового контролю за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі, є правом, а не обов`язком суду.
Отже, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах є саме диспозитивним правом суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об`єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами.
Позивач не подав до суду належних та допустимих доказів на підтвердження того, що рішення суду не виконується чи невиконане. Натомість, посилається на те, що відповідач при нарахуванні та виплаті компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки протиправно не врахував «щомісячну додаткову грошову винагороду», яка виплачувалася йому станом на день звільнення з військової служби.
При цьому, суд звертає увагу, що в разі незгоди з діями суб`єкта владних повноважень позивач має право звернутися до суду із позовною заявою про оскарження таких дій в загальному порядку.
Разом з тим, суд зазначає, що зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання постанови, є правовим наслідком судового рішення і саме в його резолютивній частині повинно бути визначено обов`язок подати звіт, оскільки встановити судовий контроль за невиконання рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може лише під час прийняття постанови у справі.
Під час розгляду заяви позивача встановлено, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.08.2020 у справі №380/4999/20, судовий контроль, що передбачений ст. 382 КАС України за виконанням такого рішення не був встановлений.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що підстави для задоволення заяви про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду - відсутні.
Керуючись ст.ст.243, 248, 256, 294, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні заяви позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 25.08.2020 у справі №380/4999/20 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А1463 про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії – відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Братичак Уляна Володимирівна