
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 759/11650/20
пр. № 2-а/759/279/20
27 жовтня 2020 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Бабич Н.Д.,
за участю секретаря судового засідання Волошина А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПП Стаценка Артема Івановича, поліцейського ДПП Шевченко Дар`ї Сергіївни, інспектора ДПП Санакоєва Вадима Таймуразовича, інспектора ДПП Коливайло Віталія Петровича, Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про визнання протиправними та скасування постанов про накладення адміністративних стягнень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 15.07.2020 року звернулася до Святошинського районного суду м. Києва з позовом до інспектора ДПП Стаценка А.І., поліцейського ДПП Шевченко Д.С., інспектора ДПП Санакоєва В.Т., інспектора ДПП Коливайло В.П., Департаменту патрульної поліції НПУ про визнання протиправними та скасування постанов про накладення адміністративних стягнень. Оспорювальні постанови вважає протиправними, оскільки, як заначила позивач в неї дійсно є автомобіль марки "Сузукі", д.н.з. НОМЕР_1 , однак вона не має водійського посвідчення, та на її переконання це був автомобіль- "двійник". При цьому зазначил, що в цей день її автомобілем ніхто не управляв, він знаходився на парковці під охороною будинку і нікуди не виїжджав, адже вона нікому не передавала ключів від автомобіля, та зазначила, що в цей день її родина святкувала в лісі на пікніку день народження чоловіка. Таким чином позивач вказує, що ПДР не порушувала, саме тому позивач і звернулася до суду із вказаним позовом.
Ухвалою суду від 17.07.2020 року зазначений позов залишено без руху відповідно до п.13 ст. 171 КАС України (а.с.10-11).
11.08.2020 року позивач усунула недоліки зазначені в ухвалі суду, надала квитанцію про сплату судового збору в сумі 1681.60 грн. (а.с.14-17).
Ухвалою судді від 01.09.2020 року у справі відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засіданн (а.с.18-19).
Ухвалою суду від 13.10.2020 року закрито підготовче провадження та призначено до судового розгляду (а.с.65-66).
Позивач в судове засідання 27.10.2020 р. не з`явилась про час та місце слухання справи повідомлена належним чином, в позові позивач просить розглянути справу за її відсутності. Відповідь на відзив до суду не надходило.
В судове засідання інспектор ДПП Стаценко А.І., поліцейський ДПП Шевченко Д.С., інспектор ДПП Санакоєв В.Т. та інспектор ДПП Коливайло В.П. та\або їх представники не з`явились, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином, клопотань про відкладення до суду не надходило. Відзиву на позов до суду не надали.
В судове засідання представник Департаменту патрульної поліції НПУ не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином, клопотань про відкладення до суду не надходило. До суду подано відзив на позов, в якому останній просить в задоволенні вимог відмовити, мотивуючи тим, що суб`єкти владних повноважень діяли відповідно до вимог закону, надав до суду також копії оспорювальних постанов та сертифікати відповідності приладів Каскад, які зафіксували правопорушення, відеозапис та копію експертного висновку (а.с. 28-62).
Суд, розглянувши справу, дослідивши матеріали справи та докази в їх сукупності, допитавши свідка ОСОБА_2 , вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню за таких підстав.
Судом встановлено, що відповідно до постанови серії 1 АВ № 00432505 від 05.07.2020 р., про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, винесеної інспектором ДПП Стаценко А.І. позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп. (а.с. 5).
Зі змісту вказаної постанови вбачається, що 05.07.2020 о 09.31 год. за адресою М05 Київ-Одеса 15+250 зафіксовано транспортний засіб "Сузукі Гранд Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 та особа, яка керувала ним, перевищила встановлені обмеження швидкості руху транспортних засобів на 36 км/год, чим порушила п.12.9 (б) ПДР. Вказаною постановою притягнуто ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп.
Вказану постанову ухвалив інспектор Департаменту патрульної поліції Стаценко А.І. на підставі інформаційних файлів та метаданих до них за результатами автоматичної фіксації подій з ознаками адміністративного правопорушення, отриманих в електронному вигляді із системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі (далі - Система).
Вчинення адміністративного правопорушення було зафіксоване технічним засобом "Каскад 039-1219", який відповідає вимогам ДСТУ 8809:2018 «Метрологія. Прилади контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото- і відеофіксації. Вимірювачі швидкості руху транспортних засобів дистанційні, вимірювачі просторово-часових параметрів місцеположення транспортних засобів дистанційні. Метрологічні та технічні вимоги». Технічний засіб Каскад039-1219 має свідоцтво про повірку UA.TR. 001 5 -19 REV. 1 від 14.01.2019 , термін його дії до 02.04.2023р. (а.с. 57-58, 62).
Відповідно до постанови серії 1 АВ № 00432581 від 05.07.2020 р., про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, винесеної інспектором ДПП Санакоєвим В.Т. позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп. (а.с. 6).
Зі змісту вказаної постанови вбачається, що 05.07.2020 о 09.41 год. за адресою М05 Київ-Одеса 28+450 зафіксовано транспортний засіб "Сузукі Гранд Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 та особа, яка керувала ним, перевищила встановлені обмеження швидкості руху транспортних засобів на 40 км/год, чим порушила п.12.9 (б) ПДР. Вказаною постановою притягнуто ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп.
Постанову ухвалила інспектор Департаменту патрульної поліції Санакоєвим В.Т. на підставі інформаційних файлів та метаданих до них за результатами автоматичної фіксації подій з ознаками адміністративного правопорушення, отриманих в електронному вигляді із системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі (далі - Система).
Вчинення адміністративного правопорушення було зафіксоване технічним засобом Каскад 031-1219, який відповідає вимогам ДСТУ 8809:2018 «Метрологія. Прилади контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото- і відеофіксації. Вимірювачі швидкості руху транспортних засобів дистанційні, вимірювачі просторово-часових параметрів місцеположення транспортних засобів дистанційні. Метрологічні та технічні вимоги». Технічний засіб "Каскад 031-1219" має свідоцтво про повірку UA.TR. 001 5 -19 REV. 1 від 14.01.2019 , термін його дії до 02.04.2023р. (а.с. 55-56, 62).
Відповідно до постанови серії 1 АВ № 00432563 від 05.07.2020 р., про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, винесеної поліцейським ДПП Шевченко Д.С. позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп.. (а.с. 5- зворотня сторона).
Зі змісту вказаної постанови вбачається, що 05.07.2020 о 09.38 год. за адресою М05 Київ-Одеса 24+400 зафіксовано транспортний засіб "Сузукі Гранд Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 та особа, яка керувала ним, перевищила встановлені обмеження швидкості руху транспортних засобів на 28 км/год, чим порушила п.12.9 (б) ПДР. Вказаною постановою притягнуто ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп.
Постанова прийнята поліцейським Департаменту патрульної поліції Шевченко Д.С. на підставі інформаційних файлів та метаданих до них за результатами автоматичної фіксації подій з ознаками адміністративного правопорушення, отриманих в електронному вигляді із системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі (далі - Система).
Вчинення адміністративного правопорушення було зафіксоване технічним засобом Каскад 045-1219, який відповідає вимогам ДСТУ 8809:2018 «Метрологія. Прилади контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото- і відеофіксації. Вимірювачі швидкості руху транспортних засобів дистанційні, вимірювачі просторово-часових параметрів місцеположення транспортних засобів дистанційні. Метрологічні та технічні вимоги». Технічний засіб "Каскад 045-1219" має свідоцтво про повірку UA.TR. 001 5 -19 REV. 1 від 14.01.2019 , термін його дії до 02.04.2023р. (а.с. 59-60, 62).
Відповідно до постанови серії 1 АВ № 00432638 від 05.07.2020 р., про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України, винесеної інспектором ДПП Коливайло В.П. позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп.. (а.с. 6-зворотня сторона).
Зі змісту вказаної постанови вбачається, що 05.07.2020 о 09.46 год. за адресою М05 Київ-Одеса 35+240 зафіксовано транспортний засіб "Сузукі Гранд Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 та особа, яка керувала ним, перевищила встановлені обмеження швидкості руху транспортних засобів на 30 км/год, чим порушила п.12.9 (б) ПДР. Вказаною постановою притягнуто ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 00 коп.
Вказану постанову прирйняв інспектор Департаменту патрульної поліції Коливайло В.П. на підставі інформаційних файлів та метаданих до них за результатами автоматичної фіксації подій з ознаками адміністративного правопорушення, отриманих в електронному вигляді із системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі (далі - Система).
Вчинення адміністративного правопорушення було зафіксоване технічним засобом Каскад 029-1219, який відповідає вимогам ДСТУ 8809:2018 «Метрологія. Прилади контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото- і відеофіксації. Вимірювачі швидкості руху транспортних засобів дистанційні, вимірювачі просторово-часових параметрів місцеположення транспортних засобів дистанційні. Метрологічні та технічні вимоги». Технічний засіб Каскад 029-1219 має свідоцтво про повірку UA.TR. 001 5 -19 REV. 1 від 14.01.2019 , термін його дії до 02.04.2023р. (а.с. 55-56, 62).
Встановлено, що і не оспорюється учасниками процесу та відповідно не підлягає доказуванню ОСОБА_1 є власником транспортного засобу "Сузукі Грант Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 .
Позивач в підтвердження того, що вона не керувала зазначеним транспортним засобом 05.07.2020 року, послалась, на те, що в неї немає водійського посвідчення, та на її переконання це був автомобіль так званий "двійник", зазначила при тому, що в цей день її автомобілем ніхто не управляв, він знаходився на парковці під охороною будинку і нікуди не виїжджав, адже вона нікому не передавала ключів від автомобіля, та зазначила, що в цей день вони святкували в лісі на пікніку день народження її чоловіка та просила допитати його в якості свідка.
В судовому засіданні ОСОБА_2 , був допитаний в якості свідка, який надав покази, про те, що позивач ОСОБА_1 , є його дружиною, станом на 05.07.2020р. була власником автомобіля "Сузукі Гранд Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 та 05.07.2020 року вона автомобілем не керувала, оскільки вона не має водійського посвідчення, оскільки в цей день вони святкували його день народження та перебували в лісі на пікніку, та як зазначив останній ключі ОСОБА_1 , нікому не передавала.
Суд до показів свідка ОСОБА_2 відноситься критично, оскільки його свідчення не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи, та до уваги не бере, оскільки свідок відносно позивача є чоловіком та оскільки позивач не має водійського посвідчення, він користувався вказаним автомобілем, який в подальшому вони продали.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами.
Відповідно до ст.72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до ч. 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевищення встановлених обмежень швидкості руху автомобілем "Сузукі Гранд Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 зафіксовано на чотирьох камерах із зображенням транспортного засобу та відеозаписі правопорушення, які отримані за результатами автоматичної фіксації правопорушення.
На поданих представником відповідача фотокартках міститься інформація для встановлення факту вчинення правопорушення, а саме: дата та час вчинення правопорушення; місце вчинення правопорушення; географічні коорданати місця вчинення правопорушення; фотофіксація автомобіля з чітким зображенням державного номерного знаку; швидкість руху автомобіля, км/год; обмеження (перевищення) швидкості, км/год; напрямок руху автомобіля.
Аналіз усіх наявних в справі доказів, в тому числі відеофіксації та фотокарток автомобіля "Сузукі Гранд Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 дає підстави стверджувати, що факт перевищення встановлених обмежень швидкості автомобілем "Сузукі Гранд Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 доведений в повній мірі.
Подані стороною відповідача докази відповідають вимогам ст. 251 КУпАП, ст.ст. 72,73,74,75,76 КАС відображають обставини, які описані в оскаржуваній постанові, одержані без порушення порядку, встановленого законом, а тому є належними, достовірними та достатніми для притягнення винної особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов`язані діяти лише на. підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративна відповідальність.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання. Поліція відповідно до покладених нею завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі (п. 11 ч. 1 ст. 23).
Статтею 52 Закону України «Про дорожній рух», «контроль у сфері безпеки дорожнього руху здійснюється Кабінетом Міністрів України, місцевими органами виконавчої влади та органами. місцевого самоврядування, Національною поліцією, іншими спеціально уповноваженими на те державними органами (державний контроль), а також міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади (відомчий контроль)».
Відповідно до ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Законом України «Про дорожній рух», а саме статтею 4 визначена компетенція Кабінету Міністрів України у сфері дорожнього руху. До компетенції Кабінету Міністрів України у сфері дорожнього руху належить: підготовка проектів законів, нормативних актів з питань дорожнього руху та його безпеки, а також відповідальності за їх порушення на території України; визначення порядку функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.
Отже, постановою Кабінету Міністрів України №833 від 10.11.2017 затверджений як Порядок функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі так і Порядок звернення особи, яка допустила адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, до уповноваженого підрозділу Національної поліції.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів» від 14 листопада 2018 р. № 1197 визначено процедуру внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів відомостей про належного користувача транспортного засобу.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 40 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що «поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому періметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку».
Відповідно до п. 1.9 Правил дорожнього руху України, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Згідно ч.1 ст.122 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність, за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину.
Згідно примітки суб`єктом правопорушення в цій статті є особа, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, а в разі вчинення передбачених частинами першою - третьою цієї статті правопорушень у виді перевищення обмеження швидкості руху транспортних засобів, проїзду на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзду на смугу зустрічного руху, якщо зазначене правопорушення зафіксовано в автоматичному режимі, а також у разі порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів, якщо зазначене правопорушення зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), - відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 14-2 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України. У разі внесення змін до постанови про накладення адміністративного стягнення з підстав, встановлених абзацом третім частини першої статті 279-3 цього Кодексу, суб`єктом цього правопорушення може бути особа, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, зафіксованого в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису).
Положеннями ч. 2 ст. 222 КУпАП встановлено, що органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення правил дорожнього руху, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту та до їх компетенції відповідно до підвідомчості відноситься ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Також, слід врахувати, що відповідно до ч. 2 ст. 222 КУпАП від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які. мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
14 липня 2015 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» № 596-УІІІ, що дозволяє накладення штрафів за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.
Статтею 14-2 КУпАП передбачено, що адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача, відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні, на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за. якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.
Відповідальна особа, зазначена у частині першій цієї статті, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), у випадках, передбачених статтею 279-3 цього Кодексу (Звільнення відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 14-2 цього Кодексу, особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису)).
Відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 14-2 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою по справі про адміністративне правопорушення законної сили: ця особа надала документ, який підтверджує, що до моменту вчинення - правопорушення транспортний засіб вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать її транспортному засобу; особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.
Аналогічну норму закону, щодо звернення відповідальної особи у 20 денний календарний день містить також ст. 14-1, 279-3 КУпАП, розділ III Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» затвердженої наказом МВС №13 від 13.01.2020.
Відповідно до ст. 279-1 КУпАП, у разі якщо адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовано в автоматичному режимі, посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлює відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-2 цього Кодексу.
За запитом посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції у письмовій або електронній формі (у тому числі за умови ідентифікації цих посадових осіб за допомогою електронного цифрового підпису) відповідні органи (підрозділи) Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України зобов`язані надавати відомості про належного користувача транспортного засобу, фізичну особу, керівника юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, особу, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи, з обов`язковим дотриманням Закону України "Про захист персональних даних".
Постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
З врахуванням вищевикладеного, суд доходить висновку, що оскільки позивач є власником транспортного засобу "Сузукі Гранд Вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 , який не вибував поза волі останнього, та доведений факт 4 (чотирьох) випадків перевищення встановленої обмеження швидкості автомобілем "Сузукі грант вітара" державний номерний знак НОМЕР_1 , відповідно на 36 км\год, 28 км\год, 44 км\год, 30 км\год, а тому в задоволенні позову, слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2, 77, 242, 286 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора ДПП Стаценка Артема Івановича, поліцейського ДПП Шевченко Дар`ї Сергіївни, інспектора ДПП Санакоєва Вадима Таймуразовича, інспектора ДПП Коливайло Віталія Петровича, Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про визнання протиправними та скасування постанов про накладення адміністративних стягнень, - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 29.10.2020 року.
Суддя Бабич Н.Д.