
Справа №: 716/1721/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.10.2020 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП України в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , не працюючого, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 24.08.2020, біля 10 год 30 хв, перебуваючи по вул. Незалежності, 111 в м. Заставна в приміщенні Заставнівської ЦРЛ, знаходився без засобів індивідуального захисту маски (респіратора), на зауваження не реагував, чим порушив вимоги п.п.1 п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», за що передбачена відповідальність згідно ст.44-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень проти протоколу про адміністративне правопорушення не надав, передбаченим законодавством правом на правову допомогу не скористався, у зв`язку з чим вважаю за можливе розглянути справу за його відсутності.
Крім того в рішенні Європейського суду з прав людини по справі "Пономарьов проти України" (заява № 3236/03) вказано:... сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (mutatis mutandis), рішення у справі "Олександр Шевченко проти України" ( Aleksandr Shevchenko v. Ukraine), заява №8371/02, п.27, рішення від 26.04.2007 року, а також "Трух проти України" (ухвала), заява № 50966/99, від 14.10.2003 року.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 44-3 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Частиною 1 статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Частиною 1 статті 3 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, зокрема, що Кабінет Міністрів України у сфері захисту населення від інфекційних хвороб: розробляє і здійснює відповідні державні цільові програми; координує та спрямовує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади; вирішує інші питання у межах повноважень, визначених законом.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641 (в редакції станом на 11.09.2020) «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), було запроваджено на території України ряд заходів, спрямованих на протидію та подолання ситуації, яка склалась на території України у зв`язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Згідно п.1 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, внесеними згідно із Постановою КМ №791 від 02.09.2020) з 1 серпня до 31 грудня 2020 р. на території України встановлено карантин та відповідно до п.п.1 п.10 даної Постанови на період дії карантину заборонено перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
З наведеного вбачається визначений склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення підтверджується зібраними у матеріалах справи доказами, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 740000 від 24.08.2020, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , а також відезаписом, приєднаним до матеріалів справи, на якому зафіксовано факт перебування ОСОБА_1 в приміщенні Заставнівської ЦРЛ без засобів індивідуального захисту.
Таким чином, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, за що він повинен нести відповідальність.
Враховуючи наведене, характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ст. 44-3 КУпАП.
Згідно ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
З вказаних підстав з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 420,40 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 401, 44-3, 283, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 04.03.2004 Заставнівським РВ УМВС в Чернівецькій області, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 (сімнадцять тисяч) гривень (отримувач коштів – Заставнівське УК/Заставнівський р-н, код за ЄДРПОУ – 36752386, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) – 899998, номер рахунку – UA608999980313020106000024066, код класифікації доходів бюджету -2108110), за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого 44-3 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 04.03.2004 Заставнівським РВ УМВС в Чернівецькій області, судовий збір на користь держави в розмірі – 420 (чотирьохсот двадцяти) гривень 40 копійок (отримувач коштів – ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП), код банку(МФО) – 899998, рахунок отримувача-UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ