
Справа № 541/1849/20
Номер провадження3/541/670/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2020 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Городівський О.А., розглянувши з участю секретаря Ніколаєнко М.В., прокурора Безмаль О.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, гр.України, проживаючої в АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючої, РНОКПП не встановлений,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
установив:
До Миргородського міськрайонного суду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП-справи №541/1849/20 (провадження №3/541/670/2020), за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП №541/1851/20 (провадження №3/541/672/2020).
Враховуючи, що вищевказані адміністративні матеріали, які надійшли до суду стосуються однієї і тієї ж особи, вважаю за доцільне справи відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП-справи №541/1849/20 (провадження №3/541/670/2020), за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП №541/1851/20 (провадження №3/541/672/2020) в одне провадження.
Відповідно до протоколу № 314 від 23 вересня 2020 року ОСОБА_1 , будучи начальником абонентського відділу комунального підприємства «Миргородводоканал» Миргородської міської ради, являючись суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 статті 45 та пункту 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.06.2020), а саме 29.06.2020 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2019 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 315 від 23 вересня 2020 року ОСОБА_1 , припинила повноваження керівника окремої ділянки роботи, втратила організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) та статус посадової особи юридичної особи публічного права, тобто припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону та була зобов`язана подати не пізніше двадцяти робочих днів декларацію перед звільненням, а саме, не пізніше 02.07.2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала, вказавши в недостатню обізнаність у вимогах антикорупційного законодавства.
Прокурор Безмаль О.В. вимоги протоколу підтримала, вважала за можливе притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
У відповідності до ч.1 ст. 172-6 КУпАП, адміністративна відповідальність настає у випадку несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами декларування є, зокрема, особи, зазначені у підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, а саме посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
Відповідно до інформації з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України, комунальне підприємство «Миргородводоканал» Миргородської міської ради» за кодом ЄДРПОУ 03362560, було засновано Миргородською міською радою.
Відповідно до пункту 1.1 Статуту КП «Миргородводоканал» Миргородської міської ради (в новій редакції), затвердженого рішенням п`ятдесятої сесії Миргородської міської ради сьомого скликання від 15 листопада 2019 року № 227, комунальне підприємство «Миргородводоканал» Миргородської міської ради є комунальним унітарним підприємством, заснованим на комунальній власності громади міста Миргород в особі Миргородської міської ради. Засновник підприємства - Миргородська міська рада.
Згідно з пунктом 1.5 Статуту підприємство є юридичною особою та користується правом господарського відання щодо закріпленого за ним майна.
Наказом ОКВПВКГ «Миргородводоканал» № 70 від 31.10.2019 року (в кадрових питань тривалого строку зберігання» ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) з 01.11.2019 року за її згодою прийнято по переводу з ВПВО «Миргородводоканал» КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» до ОКВПВКГ «Миргородводаканал» на посаду начальника відділу (код КП - 1233) у відділ обліку та реалізації.
З 01.01.2020 року відділ обліку та реалізації КП «Миргородводоканал» був перейменований на абонентський відділ зі збереженням відповідності посад працівників.
Відповідно до пункту 1.1 посадової інструкції начальник відділу реалізації керує відділом, який входить в структуру підприємства, як одна із виробничо-технічних служб, тобто є керівником окремої ділянки роботи, що свідчить про наявність у ОСОБА_1 організаційно-розпорядчих функцій (обов`язків).
Згідно із пунктом 3 «Роз`яснення щодо застосування окремих положень ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 11.08.2016 року, у цілях визначення суб`єктів, на яких поширюється дія Закону, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Адміністративно-господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо).
Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності.
Таким чином, з огляду на посадові обов`язки ОСОБА_1 вбачається, що вона є суб`єктом на якого поширюються вимоги ЗУ «Про запобігання корупції».
15.06.2020 року ОСОБА_1 звільнено із займаної посади.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Окрім того, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до пункту 11 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СOVID-19)» від 17.03.2020 року розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України "Про запобігання корупції" доповнено пунктом 2-1, згідно з яким декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search), ОСОБА_1 подала до Єдиного державного реєстру, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік лише 29.06.2020, тобто після встановленого Законом строку, а саме до 01.06.2020. Декларацію «перед звільненням» щодо періоду, який не охоплений раніше поданими деклараціями було подано 21.09.2020, в той час як законодавство зобов`язує здійснити таку подачу протягом 20 (двадцяти) робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що припадає на 02.06.2020 року.
Доказів поважності несвоєчасного подання відповідних декларацій, ОСОБА_1 , суду не надала.
Враховуючи обставини справи, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вина останньої доведена в судовому засіданні, а отже вона повинна нести відповідальність передбачену законом.
Разом з тим, відповідно до ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи обставини вчиненого, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент винесення постанови становить 420 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст 40-1, 172-6, 245, 279 - 280, 245, 247, 283 - 284 КУпАП, -
ухвалив:
Об`єднати адміністративні справи що надійшли до суду відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП-справи №541/1849/20 (провадження №3/541/670/2020), за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП №541/1851/20 (провадження №3/541/672/2020) в одне провадження.
Об`єднаним справам присвоїти єдиний № 541/1849/20, провадження №3/541/670/2020.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень) на користь держави, р/р для сплати штрафу н/р (IBAN) UA108999980313040106000016012, код ЄДРПОУ 37845125, код вид платежу 21081100, МФО 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), одержувач коштів УК Миргородський р-н/ м. Миргород/21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок (призначення платежу Судовий збір; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, н/р (IBAN) UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 26436309).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 26.10.2020.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду О. А. Городівський