
Справа № 560/2159/20
РІШЕННЯ
іменем України
12 жовтня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К.
за участю:секретаря судового засідання Василевської К.В. розглянувши ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася в суд з позовом до відповідача, в якому просить:
-визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на умовах і в порядку, передбачених Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV;
-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком з 13.02.2020 року-розмір пенсії обчислити, використовуючи індивідуальний коефіціент заробітної плати, визначений із включенням заробітної плати за серпень 2011 року та виключенням заробітної плати за конкретно зазначені ОСОБА_1 в заяві періоди, використовуючи коефіціент страхового стажу, визначений з урахуванням наявного у ОСОБА_1 страхового стажу 35 років 5 місяців із включенням відповідно до пункту 3 статті 24 Закону України № 1058-IV в страховий стаж періоду роботи по 29.08.2011 року включно та застосовуючи показник середньої заробітної плати (доходу) по Україні за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2017-2019 роки.
Свій позов позивач мотивує тим, що з 22.12.1992 року по 29.08.2011 року вона працювала на різних посадах в Нетішинському міському центрі зайнятості Хмельницького обласного центру зайнятості.
Наказом № 191-к від 18.08.2011 року позивач звільнена з посади директора Нетішинського міського центру зайнятості з 29.08.2011 року за станом здоров`я-частина 2 статті 40 КЗпП України.
За заявою позивача їй буда призначена пенсія за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року.
6.02.2020 року позивач направила до пенсійного органу поштою заяву про призначення їй пенсії на умовах і в порядку відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
У заяві позивач просила призначити їй відповідно до статті 26 Закону України № 1058-IV пенсію за віком вперше; для обчислення пенсії врахувати заробітну плату з 01.07.2000 року по 31.07.2011 року, (оскільки не знала, що неповний місяць може бути зарахований при певних умовах); для призначення пенсії застосувати середню заробітну плату в Україні з якої сплачені страхові внески за три останні календарні роки-2017-2019 роки.
Крім того при призначенні пенсії позивач просила врахувати документи, що є в пенсійній справі та виключити з підрахунку заробітної плати періоди відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 40 Закону України № 1058-IV, всього 42 місяці, що становили 10 % страхового стажу.
20.03.2020 року позивач отримала лист відповідача, яким позивач повідомлена, що пенсія за віком уже їй призначена, а для перерахунку призначеної пенсії вона не набула необхідного страхового стажу.
Крім того позивач повідомлена, про відсутність підстав для обчислення розміру пенсії з врахуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки, а саме за 2017-2019 роки та про невідповідність чинному законодавству її волевиявлення про виключення із підрахунку заробітної плати за конкретні періоди.
Також відповідач повідомив, що розмір пенсії за віком згідно із Законом України № 1058-IV, менший ніж розмір пенсії який призначений позивачу згідно із Законом України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року, тому перехід на пенсію за віком на умовах і в порядку згідно із Законом України № 1058-IV є недоцільним.
Із такою відмовою позивач не погоджується, оскільки розмір пенсії обчислений без врахування її фактичного страхового стажу, врахування фактичної заробітної плати, врахування показника середньої заробітної плати за три календарні роки, а саме за 2017-2019 роки, врахування мінімального розміру пенсії за віком, встановленого на день звернення позивача за призначенням пенсії.
Так період роботи з 01.08.2011 року по 29.08.2011 року не врахований при визначені коефіціенту страхового стажу, внаслідок чого такий коефіціент був занижений.
Також коефіціент страхового стажу занижений внаслідок включення відповідачем у розрахунок розміру пенсії за віком заробітної плати за період з 01.07.1995 року по 30.06.2011 року, тоді як позивач просила включити у такий розрахунок заробітну плату, починаючи із 01.07.2000 року.
Безпідставним є твердження відповідача про неможливість виключення при обчисленні розміру пенсії періодів зазначених у заяві від 06.02.2020 року, тому що позивач скористалася правом передбаченим статтею 40 Закону України № 1058-IV.
При врахуванні заробітної плати за серпень 2011 року та заробітної плати за виключенням заробітної плати за конкретні періоди при визначені коефіціента заробітної плати-такий коефіціент буде суттєво більшим ніж застосований в розрахунку відповідача.
В зв`язку із застосуванням середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки, збільшеної на 17 % замість показника середньої заробітної плати за 2017-2019 роки, розмір пенсії також був суттєво занижений.
На підставі наведеного позивач, вважаючи відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у призначені їй пенсії за віком на умовах і в порядку, передбачених Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV протиправною, звернулася до суду за захистом своїх прав і просить задовольнити її позовні вимоги.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 22 квітня 2020 року відкрито провадження у даній адміністративній справі про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, справа призначена до розгляду на 18.05.2020 року.
18.05.2020 року справа не розглядалася в зв`язку із перебуванням головуючого-судді у відпустці.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 травня 2020 року задоволено клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи на іншу дату в зв`язку із встановленням карантину щодо запобігання поширенню коронавірусу на території України - справа відкладена до завершення обмежувальних протиепідемічних заходів без зазначення дати наступного судового засідання.
Після пом`якшення таких заходів, судове засідання відбулося 12.10.2020 року.
Позивач в судове засідання не з`явилася, хоча була належним чином повідомлена про дату, час і місце судового засідання, та подала в суд письмову заяву в якій просить справу розглянути за її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, хоча відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, та подав в суд відзив на позовну заяву від 12.05.2020 року в якому позовні вимоги не визнав повністю, тому просить у задоволенні позову відмовити.
Обгрунтовуючи заперечення позовних вимог, представник відповідача у відзиві на позовну заяву зазначив, що з 30.08.2011 року позивач отримує пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року.
06.02.2020 року позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою щодо призначення їй пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV.
Відповідно до статті 27 цього Закону розмір пенсії за віком залежить від тривалості стажу, заробітної плати та показників середньої заробітної плати по Україні.
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148-VIII який набрав чинності 11.10.2017 року, пенсії призначені (перераховані) до 2017 року перераховуються із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014-2016 роки.
З 01 березня 2019 року згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році", показник середньої заробітної плати який враховується для обчислення пенсій підвищено на 17 %, тобто показник середньої заробітної плати у галузях економіки України який враховується для обчислення пенсії за 2014-2016 роки (3764,40 грн.) було підвищено на 17 % і становить 4404,35 грн.
Так як позивачу вже була призначена пенсія з 30.08.2011 року, на неї розповсюджується дія Закону України № 2148-VIII.
Переведення з одного виду пенсії на інший вид здійснюється за наявними в пенсійній справі документами, якщо будь-яких інших документів не було надано.
Позивач до заяви від 06.02.2020 року додаткових документів не надала, тому умовне переведення на пенсію за віком проведено за матеріалами пенсійної справи.
Згідно документів пенсійної справи розмір пенсії обчислювався з врахуванням страхового стажу 35 років 3 місяці 18 днів (зараховано по 31.07.2011 року), коефіціент страхового стажу-0,35250, заробітна плата враховувалася з 01.07.1995 року по 30.06.2000 року, та з 01.07.2000 року по 31.07.2011 року, індивідуальний коефіціент заробітної плати-2,23127.
Розмір пенсії за віком становив би 3625,22 грн., і є меншим ніж розмір пенсії позивача яку вона отримує згідно Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року.
З 01.10.2011 року для обчислення пенсії може враховуватися лише заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.
Дія цієї статті поширюється на осіб, яким вперше призначається пенсія, починаючи з 01.10.2011 року, або раніше призначена пенсія перераховується після цієї дати з врахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії.
Враховуючи, що пенсія за віком вперше призначена з 30.08.2011 року і після призначення позивач не набула необхідного для перерахунку страхового стажу, підстави для обчислення розміру пенсії за віком з врахуванням заробітної плати за період роботи з 01.07.2000 року по 31.07.2011 року, відсутні.
Перевід з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі.
Оптимізація заробітної плати для обчислення коефіціенту заробітної плати проводиться автоматично за допомогою програмного забезпечення, тобто із виключенням найбільш несприятливого періоду страхового стажу підряд.
Про відмову у переведенні із пенсії за віком, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком, відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV позивач повідомлена листом від 13.03.2020 року № 1072-873/П-03/8-2200/20.
Враховуючи наведене, відповідач вважає, що відсутні правові підстави для задоволення позову.
Позивач надала відповідь на відзив від 22.05.2020 року який приєднаний до матеріалів справи.
Суд, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що з 30 серпня 2011 року позивачу призначена пенсія за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року.
06.02.2020 року позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою щодо призначення їй пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV.
У заяві позивач просить призначити їй відповідно до статті 26 Закону України № 1058-IV пенсію за віком вперше, для обчислення пенсії врахувати заробітну плату з 01.07.2000 року по 31.07.2011 року, (оскільки не знала, що неповний місяць може бути зарахований при певних умовах); для призначення пенсії застосувати середню заробітну плату в Україні з якої сплачені страхові внески за три останні календарні роки-2017-2019 роки.
Крім того при призначенні пенсії позивач просить врахувати документи, що є в пенсійній справі та виключити з підрахунку заробітної плати періоди відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 40 Закону України № 1058-IV, всього 42 місяці, що становлять 10 % страхового стажу.
За результатами розгляду заяви, Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відмовило позивачу у переведенні із пенсії за віком, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком, обраховану відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV.
Підставою для відмови стало те, що при умовному розрахунку розміру пенсії відповідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", розмір пенсії за віком становив би 3625,22 грн., і є меншим ніж розмір пенсії позивача яку вона отримує згідно Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року.
Позивач, вважаючи таку відмову протиправною, звернулася до суду за захистом своїх порушених прав.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, визначені Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV, який набрав чинності з 01 січня 2004 року.
Відповідно до частини 1 статті 9 цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:
1) пенсія за віком;
2) пенсія по інвалідності;
3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Статтею 10 Закону України № 1058-IV передбачено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Згідно із частиною 3 статті 45 Закону України № 1058-IV встановлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Із змісту наведених норм Закону України № 1058-IV вбачається, що вони регулюють порядок переведення з одного виду пенсії на інший саме по видах пенсійних виплат, встановлених у статті 9 цього Закону.
Суд не заперечує того, що при вирішенні вказаного спору необхідно керуватися визначенням не про призначення пенсії за віком вперше відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а саме про переведення із пенсії за віком, призначеної позивачу відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Водночас суд враховує, що вперше позивачу пенсія за віком призначена відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року, де порядок обчислення розміру пенсії за віком суттєво відрізняється від порядку обрахунку розміру пенсії за віком згідно із Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до пунктів 4.1, 4.3 "Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року (в редакції Постанови № 13-1 від 07.07.2014 року), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за № 1566/11846, орган, що призначає пенсію розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.
Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу начальника управління щодо розподілу обов`язків) та завіряється печаткою управління.
Таким чином відповідач при прийнятті рішення щодо заяви позивача про переведення із пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV зобов`язаний провести переведення на такий вид пенсії і обчислення її розміру виключно за правовими нормами цього Закону, при цьому врахувати таке, а саме:
1. чинним законодавством України, яке визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, не передбачено правових підстав для відмови особі у переведенні з одного виду пенсії на інший у разі якщо особа проявляє волевиялення у вчиненні такої дії;
2. переведення з одного виду пенсії на інший оформлюється прийняттям рішення про вчинення такої дії.
Оскільки відповідач відмовив позивачу у переведенні із пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком, обраховану відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV, суд вважає таку відмову відповідача протиправною в зв`язку із чим підлягає задоволенню позов в частині де необхідно зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком на умовах і в порядку, передбаченому Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-VI, з 13.02.2020 року.
Згідно із частиною 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
При вивченні матеріалів справи встановлено, що у копії пенсійної справи позивача, доданої до матеріалів справи, наявне рішення відповідача від 20.02.2020 року б/н, яким відмовлено ОСОБА_1 у переведенні із пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком, обраховану відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV, відповідно до її заяви від 06.02.2020 року, у зв`язку із зменшенням розміру пенсійної виплати.
За таких обставин, суд вважає необхідним визнати протиправним та скасувати таке рішення.
В частині позовних вимог, в яких позивач просить обчислити розмір пенсії, використовуючи індивідуальний коефіціент заробітної плати, визначений із включенням заробітної плати за серпень 2011 року та виключенням заробітної плати за конкретно зазначені ОСОБА_1 в заяві періоди, використовуючи коефіціент страхового стажу, визначений з урахуванням наявного у ОСОБА_1 страхового стажу 35 років 5 місяців із включенням відповідно до пункту 3 статті 24 Закону України № 1058-IV в страховий стаж періоду роботи по 29.08.2011 року включно та застосовуючи показник середньої заробітної плати (доходу) по Україні за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2017-2019 роки, суд вважає за необхідно відмовити, враховуючи таке.
Такі дії належать до компетенції пенсійного органу при прийнятті рішення про переведення із пенсії за віком, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком, обраховану відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV.
Суд враховує, що у матеріалах справи відсутній розрахунок обрахування розміру пенсії за віком позивачу за її заявою, тому неможливо достовірно встановити яким чином такий умовний розрахунок проводився та із врахуванням яких показників.
Пояснення щодо обрахування розміру пенсії надані тільки у відзиві на позов, тому за відсутності рішення відповідача про переведення із пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком, обраховану відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та відсутності розрахунку обчислення розміру пенсії до такого рішення, із зазначенням всіх показників які слугують підставою при проведенні такого розрахунку, суд не може взяти такі пояснення до уваги при вирішенні спору, враховуючи, що розрахунок пенсійним органом проведений умовно.
В зв`язку із тим, що відповідач рішення про призначення пенсії за віком за результатами розгляду заяви позивача від 06.02.2020 року не прийняв, тобто фактично така заява не розглянута належним чином, розрахунок обчислення розміру пенсії проведений умовно, зазначені позовні вимоги є передчасними та задоволенню не підлягають.
При цьому в разі незгоди позивача з діями відповідача щодо наявності чи відсутності підстав для обрахування розміру пенсії за умов викладених позивачем у заяві, позивач не позбавлена права звернутися за захистом своїх прав до суду.
Така правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 20.05.2020 року у справі № 815/1226/18.
Згідно із статтею 139 КАС України, суд вирішив стягнути на користь позивача судовий збір в сумі 840,80 грн., за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 20.02.2020 року б/н щодо відмови у переведенні ОСОБА_1 із пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-VI.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести ОСОБА_1 із пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV, з 13.02.2020 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 840,80 грн., (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок) судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 16 жовтня 2020 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, Хмельницький, Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя В.К. Блонський