Постанова № 92307959, 16.10.2020, Старобільський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
16.10.2020
Номер справи
431/3913/20
Номер документу
92307959
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

16.10.2020

Справа № 431/3913/20

Провадження № 3/431/490/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 жовтня 2020 року Старобільський районний суд Луганської області

В складі: головуючого - судді Ткач О.В.,

за участю секретаря с/з: Кустової О.О.,

прокурора: Мозуля І.О.,

розглянувши матеріали, що надійшли з Луганського управління ДВБ НП України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Сичанське Марківського району Луганської області, працюючого інспектором прикордонної служби 3 категорії – водієм 2 відділення інспекторів прикордонної служби 2 прикордонної застави прикордонної комендатури швидкого реагування «Новопсков» Луганського прикордонного загіну, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу № 125 від 25.09.2020 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією ОСОБА_1 будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону № 1700-VII), в порушення вимог частини 1, абзацу 2 частини 2 статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та абзацу 1 п. 2 1 розділу XIII «Прикінцеві положення» цього Закону несвоєчасно, без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно- правову відповідальність.

Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У ч. 1 ст. 6 Закону України «Про державну кримінально - виконавчу службу України» зазначено, що Державна кримінально - виконавча служба України відповідно до закону здійснює правозастосовні та правоохоронні функції і складається, зокрема, і зі слідчих ізоляторів. Згідно ч. 1 ст. 14 цього ж Закону встановлено, що до персоналу Державної кримінально - виконавчої служби належать особи рядового та начальницького складу (далі - особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби).

Наказом начальника Державної установи «Старобільський слідчий ізолятор» Олейнікова С.О. від 05.04.2013 № 55 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора другої категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Старобільський слідчий ізолятор» з 05.04.2013.

Згідно наказу начальника Державної установи «Старобільський слідчий ізолятор» Череватого М.М. від 11.03.2019 № 37 О/С - 19 старшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшого інспектора другої категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Старобільський слідчий ізолятор» звільнено з органів Державної кримінально - виконавчої служби України за ст. 77 ч. 1 п. 7 (за власним бажанням) Закон України «Про національну поліцію» з 11.03.2019.

Так, у п. 2 ч. 6 ст. 14 Закону України «Про державну кримінально - виконавчу службу України» вказано, що до осіб молодшого начальницького складу кримінально - виконавчої служби, на ряду з іншими, відноситься і старший сержант внутрішньої служби.

Таким чином, старший сержант внутрішньої служби ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора другої категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Старобільський слідчий ізолятор» відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII, є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.

Абзацом другим частини 2 статті 45 Закону № 1700-УІІ визначено, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 ч. 1 ст. 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 ч. 1ст. З цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Підпунктом 3 пункту 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) встановлено, що декларація суб`єкта декларування, визначеного в абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-УІІ, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня наступного після такого припинення року, що охоплює попередній рік.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» № 530-ІХ від 17.03.2020 внесені зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема, до Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пункт 21 такого змісту:

«21. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня».

Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши у 2019 році діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний був наступного року після припинення такої діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (далі - Декларацію за 2019 рік) до 01.06.2020.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав Декларацію за 2019 рік (після звільнення) лише 17.06.2020 о 15 годині 28 хвилині, тобто несвоєчасно.

Згідно листа НАЗК від 03.07.2020 № 47-05/29183/20, ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2020 по 01.06.2020 ніяких дій у інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) не здійснював.

В ході опитування ОСОБА_1 останній пояснив, що перебував на посаді молодшого інспектора другої категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Старобільський слідчий ізолятор» Луганської області, звідки 11.03.2019 був звільнений за власним бажанням. Під час проходження служби у Державній установі «Старобільський слідчий ізолятор» ОСОБА_1 неодноразово був ознайомлений з вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими ЗУ «Про запобігання корупції», крім того, під час звільнення з роботи 11.03.2019 особисто підписав зобов`язання про обов`язок після припинення діяльності подати наступного року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік. Після звільнення з ДУ «Старобільський слідчий ізолятор», починаючи з 26.06.2019 по теперішній час ОСОБА_1 проходить військову службу за контрактом у Луганському прикордонному загоні. Про обов`язок подання Декларації за 2019 рік, ОСОБА_1 забувся та думав, що термін подання Декларації за 2019 рік продовжено до 01.07.2020, а коли згадав, то здійснив подання Декларації за 2019 рік до сайту НАЗК лише 17.06.2020. Також ОСОБА_1 зазначив, що в період часу з 01.01.2020 по 01.06.2020 на стаціонарному або амбулаторному лікуванні у медичних закладах не перебував, в період часу з 01.04.2020 по 03.05.2020 ОСОБА_1 знаходився у черговій відпустці, яку проводив за місцем мешкання.

Крім того, згідно з відомостями, які вказані в ІТС Реєстр ОСОБА_1 подав щорічні декларації за 2016, 2017, 2018 роки, в установлений законом строк, а саме 21.03.2017, 17.03.2018 та 26.02.2019, що вказує на обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону України "Про запобігання корупції".

Листом НАЗК від 24.06.2020 № 71-03/27282/20 про роботу інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» зазначено, що у період з 17.00 03.01.2020 по 12.40 04.01.2020 мала місце помилка у відсутності доступу до персонального кабінету та ненадходженням листів з посиланням для зміни кваліфікаційного електронного підпису. Також вказано, що за інформацією адміністратора ІТС Реєстр ДП «УСС» з 09:00 15.01.2020 по 12:25 15.01.2020 при спробі подання або збереження документів в ІТС Реєстр виникала помилка «Помилка. Не вдалося з`єднатися з сервером. Спробуйте пізніше.» Також зазначено, що з 10:00 11.03.2020 у окремих користувачів на етапі автентифікації та при спробах подання і збереження документів в ІТС Реєстр виникали помилки, які були усунуті 12.03.2020 о 16:00.

Об`єктивних причин, які б унеможливлювали виконання вимог ч. 1, абз. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та абзацу 1 п. 21 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-УП у ОСОБА_1 не встановлено.

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у підпункті «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII, в порушення вимог частини 1, абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону розділу VII «Фінансовий контроль» та абзацу 1 п. 21 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700- VII, несвоєчасно 17.06.2020 о 15 годині 28 хвилині, без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік (після звільнення), за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В суді ОСОБА_1 факт скоєння адміністративного правопорушення визна в.

Крім визнання своє провини ОСОБА_1 факт скоєння ним адмінправопорушення підтверджується:

-протоколом № 125 від 25.09.2020 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією (а.с. 2-9);

-письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с. 10-11);

-витягом з Міністерства юстиції України щодо ДУ «Старобільський слідчий ізолятор» (а.с. 15-16);

-запитом УСР в Луганській області до ДУ «Старобільський слідчий ізолятор» (а.с. 17);

-наказом №55о/с від 05.04.2013 р. (а.с. 19);

-наказом №37/ОС-19 від 11.03.2019 р. (а.с. 30);

-зобов`язаннями ОСОБА_1 від 11.03.2019 (а.с. 31);

-ознайомленням ОСОБА_1 з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» (а.с. 32-37);

-запиту до Луганського прикордонного загону від 19.08.2020 стосовно ОСОБА_1 (а.с. 38);

-матеріалами з Луганського прикордонного загону стосовно ОСОБА_1 (а.с. 39-43, 45);

-запиту до Луганського прикордонного загону від 04.09.2020 стосовно ОСОБА_1 (а.с. 44);

-витягом з ЄДР декларацій ОСОБА_1 (а.с. 46);

-декларацією ОСОБА_1 за 2019 рік (а.с.47-48);

-листом з НАЗК стосовно ОСОБА_1 від 03.07.2020 №47-05/29183/20 (а.с. 49);

-послідовністю дій користувача (а.с. 50-51);

-копією кваліфікаційного сертифікату у КНЕДП ІДД ДПС стосовно ОСОБА_1 (а.с. 52);

-листом НАЗК щодо некоректної роботи ЄДРД у 2020 р. (а.с. 53);

-науково-ескпертним висновком (а.с. 56-58);

-копією листа Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ВРУ від 11.09.2018 № 04-18/10-1584 (а.с. 59-60);

-витягом з положення УСР в Луганській області ДСР НПУ (а.с. 61-62);

-матеріалами з НАЗК відносно ОСОБА_1 (а.с. 63-64);

-рапортом від 25.09.2020 (а.с. 65).

Приймаючі до уваги вищевикладене, суддя дійшов висновку про наявність факту адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При обранні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 судом враховується особистість правопорушника, ступінь його вини, те, що він свою провину визнав у повному обсязі. За таких обставин суд вважає за можливе призначити адмінстягнення правопорушнику у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, передбаченого санкцією статті.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 1726, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1 ) визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП та обрати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Штраф перераховувати в дохід держави, отримувач коштів: УК у Старобіл.р-ні/СТАРОБ.Р-Н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) : 37858396, банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.); номер рахунку (IBAN): UA408999980313000106000012331, код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 420 грн. 40 копійок в дохід держави отримувач: ГУК у м. Києві/.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанову може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду через Старобільський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя: О. В. Ткач