Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
про припинення провадження у справі
20.04.10 справа № 24/52/10
Суддя
за позовною заявою: Прокурора Запорізького району в інтересах Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області , м. Запоріжжя ( 69089 , м. Запоріжжя , вулиця Істоміна , будинок 8 ; р/р 31538250904122 в УДК у Запорізькій області , ЄДРПОУ 26014117).
до відповідача: Лисогірської сільської ради Запорізького району Запорізької області , с. Лисогірка , Запорізького району , Запорізької області ( 70443 , Запорізька область , Запорізький район , с. Лисогірка , вулиця Центральна , будинок 10).
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю “Таврида –сервіс Лтд” , м. Запоріжжя ( 69000 , м. Запоріжжя , вулиця Правди , будинок 53 ; розрахунковий рахунок 26007214601 в АБ “Металург” , МФО 313582 , ЄДРПОУ 305434056).
Про визнання недійсним рішення Лисогірської сільської ради від 30.12.1999 р. № 9.
Суддя Азізбекян Т.А.
Представники:
від прокуратури : Домінова А.О. ( посвідчення № 417 від 20.07.2009 р.).
від позивача: не прибув.
від відповідача: Кабане В.А. ( дов. б/н від 19.04.2010 р.).
від третьої особи : Данилюк П.П. ( дов. б/н від 08.02.2010 р.).
СУТЬ СПОРУ:
18.01.2010 р. надійшла позовна заява прокурора Запорізького району в інтересах Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області до Лисогірської сільської ради Запорізького району Запорізької області , третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача : Товариство з обмеженою відповідальністю “Таврида –сервіс Лтд” , м. Запоріжжя про визнання недійсним рішення Лисогірської сільської ради від 30.12.1999 р. № 9 , яким виділено в тимчасове користування ТОВ “Таврида –сервіс Лтд” земельну ділянку площею 7, 7 га із земель запасу.
Позовні матеріали прийняті к провадженню , слухання господарської справи № 24/52/10 призначено на 09.02.2010 р. о 12-00.
У зв’язку з неявкою в судове засідання 09.02.2010 р. представників позивача , відповідача та третьої особи слухання справи було відкладено на 02.03.2010 р.
За апеляційною скаргою ТОВ “Таврида – сервіс Лтд” , м. Запоріжжя матеріали справи № 24/52/10 направлялись до Запорізького апеляційного господарського суду .
Слухання справи № 24/52/10 відповідно до ухвали від 01.04.2010 р. призначено на 20.04.2010 р. об 11-30.
В судове засідання 20.04.2010 р. представник позивач не прибув .
Представник відповідача в судовому засіданні 20.04.2010 р. заявив клопотання про припинення провадження у справі згідно з п. 1 ст. 80 ГПК України , оскільки спір не підлягає вирішенню у господарських судах України .
Розглянувши матеріали справи , вислухавши пояснення представників сторін суд вважає за необхідне провадження у справі припинити, з наступних підстав.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб’єктом владних повноважень є орган державної влади , орган місцевого самоврядування , їхня посадова чи службова особа , інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства , в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” Лисогірська сільська рада є органом місцевого самоврядування.
Відповідно до Закону України “Про місцеві державні адміністрації” Запорізька районна державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади.
Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади при вирішенні питань їхньої компетенції , є суб’єктами владних повноважень , які виконують владні управлінські функції , зокрема нормотворчу , координаційну , дозвільну , реєстраційну , розпорядчу .
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” Лисогірська сільська рада , як суб’єкт владних повноважень , вирішує в межах закону питання в галузі земельних відносин .
Відповідно до пунктів 1, 3 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно –правових актів чи правових актів індивідуальної дії) , дій чи бездіяльності , а також на спори між суб’єктами владних повноважень з приводу їхньої компетенції у сфері управління , у тому числі делегованих повноважень , а також спори , які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів .
Згідно з Рішенням Конституційного суду України № 1-6/2010 від 01.04.2010 р. , положення частини першої статті 143 Конституції України , згідно з якими територіальні громади села , селища , міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування вирішують інші питання місцевого значення , віднесені законом до їх компетенції , слід розуміти так , що при вирішенні цих питань органи місцевого самоврядування діють як суб’єкти владних повноважень . Положення пунктів “а” , “б” , “в” , “г” статті 12 Земельного кодексу України у частині повноважень сільських , селищних , міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад , передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб , надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності , вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так , що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб’єкти владних повноважень . Положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно –правових актів чи правових актів індивідуальної дії) , дій чи бездіяльності слід розуміти так , що до публічно –правових спорів , на які поширюється юрисдикція адміністративних судів , належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб’єктом владних повноважень , пов’язані з оскарженням його рішень , дій чи бездіяльності .
Таким чином , враховуючи положення Рішення Конституційного суду України № 1-6/2010 від 01.04.2010 р. , спір , що виник між сторонами у справі № 24/52/10 є публічно –правовим спором і його вирішення відноситься до компетенції адміністративних судів України.
Відповідно до п. 1 частини 1 статті 12 ГПК України , господарським судам підвідомчі справи у спорах , що виникають при укладенні , зміні , розірванні і виконання господарських договорів , у тому числі щодо приватизації майна , та з інших підстав , крім спорів , що виникають із публічно – правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного суду України та адміністративних судів .
З урахуванням викладеного провадження у справі підлягає припиненню на підставі п.1 ст. 80 ГПК України , у зв’язку з тим , що спір не підлягає вирішенню в господарських судах України .
Керуючись ст.ст. 22, п. ст. 80 , 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у справі № 24/52/10 припинити .
Суддя Т.А. Азізбекян