Ухвала суду № 92258245, 19.10.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2020
Номер справи
320/9548/20
Номер документу
92258245
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19 жовтня 2020 року справа № 320/9548/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради (ЄДРПОУ 03193620) щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплат позивачу доплат, з 30.06.1999 по 31.12.2011, з урахуванням положень абзацу 4 частини першої статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в частині щомісячної доплати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати;

- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради (ЄДРПОУ 03193620) щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплат позивачу компенсацій, з 30.06.1999 по 31.12.2011, з урахуванням положень частини першої статті 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в частині щомісячних доплат і компенсацій відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати;

- зобов`язати Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради (ЄДРПОУ 03193620) здійснити розрахунок невиплачених доплат та компенсацій позивачу, з 30.06.1999 по 31.12.2011, відповідно до абзацу 4 частини першої статті 39, частини першої статті 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в частині щомісячних доплат у розмірі однієї мінімальної заробітної плати і компенсацій відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати, з урахуванням сум фактично проведених виплат;

- зобов`язати Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради (ЄДРПОУ 03193620) здійснити перерахунок та виплату невиплачених доплат та компенсацій позивачу, з 30.06.1999 по 31.12.2011, відповідно до абзацу 4 частини першої статті 39, частини першої статті 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в частині щомісячних доплат у розмірі однієї мінімальної заробітної плати і компенсацій відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати, з урахуванням сум фактично проведених виплат;

- на підставі статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України зобов`язати Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради (ЄДРПОУ 03193620) подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Згідно з частиною третьою ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини другої ст.132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 (зі змінами та доповненнями) передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч.3 ст.6 ЗУ №3674-VI).

При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов`язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.

Така правова позиція викладена, зокрема в Довідці про аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22.05.2015 № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", затвердженій Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 №2.

При цьому, суд вбачає за доцільне зауважити про те, що такі вимоги мають бути пов`язані одна з одною.

Положеннями статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 № 294-ІХ установлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2102 гривні, з 1 липня - 2197 гривень, з 1 грудня - 2270 гривень.

У позовній заяві позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті позивачу доплат, з 30.06.1999 по 31.12.2011, з урахуванням положень абзацу 4 частини першої статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в частині щомісячної доплати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, наслідком чого є вимога про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату невиплачених доплат та компенсацій позивачу, з 30.06.1999 по 31.12.2011, відповідно до абзацу 4 частини першої статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в частині щомісячних доплат у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, з урахуванням сум фактично проведених виплат.

Також позивач просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті позивачу компенсацій, з 30.06.1999 по 31.12.2011, з урахуванням положень частини першої статті 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в частині щомісячних доплат і компенсацій відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати, наслідком чого є вимога про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату невиплачених доплат та компенсацій позивачу, з 30.06.1999 по 31.12.2011, відповідно частини першої статті 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в частині щомісячних доплат і компенсацій відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати, з урахуванням сум фактично проведених виплат.

Окремою є вимога позивача про зобов`язання відповідача здійснити розрахунок невиплачених доплат та компенсацій позивачу, з 30.06.1999 по 31.12.2011, відповідно до абзацу 4 частини першої статті 39, частини першої статті 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в частині щомісячних доплат у розмірі однієї мінімальної заробітної плати і компенсацій відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати, з урахуванням сум фактично проведених виплат.

Отже, позовна заява містить три вимоги немайнового характеру, сума судового збору за звернення з якими становить 2522,40 грн. ((0,4 х 2102,00 грн.) х 3).

У той же час, позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору за подання даного адміністративного позову або доказів звільнення від його сплати.

Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору у розмірі 2522,40 грн., сплачений на рахунок Київського окружного адміністративного суду за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101;

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

Код банку отримувача (МФО): 899998;

Рахунок отримувача: UA718999980313151206084010001;

Код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У рядку "призначення платежу" платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір за позовом", ПІБ чи назва установи, організації позивача, "Київський окружний адміністративний суд", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

При цьому суд зазначає, що позивач має право змінити позовні вимоги, подавши до суду відповідну уточнену позовну заяву у кількості примірників відповідно для суду та відповідача.

Також, відповідно до частини 1 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно з пунктом 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до пункту 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Суд зазначає, що пункт 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України вказує на невичерпний перелік інформації, яка може бути висвітлена в адміністративному позові задля правильного вирішення спору.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно- владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.

Позов в адміністративному процесі - це письмово оформлена і адресована суду письмова вимога, яка складається з вимоги процесуального характеру (відкрити провадження по справі) і вимоги матеріального характеру (захистити невизнане, оспорюване чи порушене право).

При цьому складовими частинами позову є предмет позову та підстави позову.

Предмет позову - це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, направлені на захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.

Підстави позову - це факти, які обґрунтовують вимогу про захист права чи законного інтересу. Тобто це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, які об`єктивуються у поданих доказах. Під підставами позову слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а не самі по собі посилання позивача на певну норму закону. До підстав позову входять лише юридичні факти, тобто ті, з якими норми матеріального права пов`язують виникнення, зміну чи припинення прав та обов`язків суб`єктів спірного матеріального правовідношення, та які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з вимогами до іншої особи.

Отже, суд звертає увагу, що адміністративний позов має письмову форму, містить вимоги щодо предмета спору, тобто прохальну частину позову та їх обґрунтування, які є підставою позову.

Як вбачається з позовної заяви, обґрунтування позову стосується відмови у здійсненні перерахунку та виплат доплат, передбачених статтею 39 Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

У той же час позовна заява не містить обґрунтування та підстав позову щодо іншої частини позовних вимог, а саме щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплат згідно із статтею 67 Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - щодо щомісячних доплат і компенсацій у зв`язку зі зміною індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.

У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням обґрунтування та підстав позову щодо відмови у здійсненні позивачу перерахунку та виплат згідно із статтею 67 Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме щодо щомісячних доплат і компенсацій у зв`язку зі зміною індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.

Крім того, частиною 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Суд зазначає, що у позовній заяві позивач зазначає, що він впродовж з 30.06.1999 по 31.12.2011 проходив службу на атестованих посадах в органах внутрішніх справ, а саме у Фастівському міськрайвідділі.

Для встановлення судом обставин того, що впродовж з 30.06.1999 по 31.12.2011 позивач проходив службу на атестованих посадах в органах внутрішніх справ, а саме у Фастівському міськрайвідділі, до позовної заяви позивачем не додано належних доказів, а надана копія трудової книжки містить загальні посилання на період роботи в органах внутрішніх справ без зазначення конкретної посади та місця проходження служби, зокрема у Фастівському міськрайвідділі.

У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати докази, на які позивач посилається у позовній заяві (у двох примірниках), а саме: докази того, що позивач впродовж з 30.06.1999 по 31.12.2011 проходив службу на атестованих посадах в органах внутрішніх справ, а саме у Фастівському міськрайвідділі (зокрема, послужний список, довідка про проходження служби тощо).

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати докази сплати судового збору у розмірі 2522,40 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного документу);

- надати уточнену позовну заяву (два примірники) із зазначенням обґрунтування та підстав позову щодо відмови у здійсненні позивачу перерахунку та виплат згідно із статтею 67 Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо щомісячних доплат і компенсацій у зв`язку зі зміною індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати;

- надати докази, на які позивач посилається у позовній заяві (у двох примірниках), а саме: докази того, що позивач впродовж з 30.06.1999 по 31.12.2011 проходив службу на атестованих посадах в органах внутрішніх справ, а саме у Фастівському міськрайвідділі.

3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.