
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
05 жовтня 2020 р. Справа № 120/1420/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Жданкіної Наталії Володимирівни,
за участю:
секретаря судового засідання: Кушніренко О.В.,
позивача: ОСОБА_1 ,
представника відповідача 1: Довбенко М.П.,
представника відповідача 2: Дзіся А.Р.,
представника відповідача 3: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області (відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області (відповідач 2), Міністерства внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України (відповідач 3) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області (далі - Ліквідаційна комісія, відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області (далі - ГУ ПФУ у Вінницькій області, відповідач 2), Міністерства внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України (далі - відповідач 3) в якому просив:
- визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії Головного управління МВС країни у Вінницькій області та Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області при оформленні і ведені пенсійної справи №90/9233 ОСОБА_1 та зобов`язати Ліквідаційну комісію ГУМВС України у Вінницькій області і ГУ ПФУ у Вінницькій області оформити пенсійну справу №80/9233 відповідно чинному законодавству, п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за №393, наказу МВС України №192 о/с 29.04.1996 .
- зобов`язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України у Вінницькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 згідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; постанови кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, що мали багаторічний, щомісячний, постійний характер у наступних розмірах: посадовий оклад - 4900 гривень; оклад за спеціальним званням - 2400 гривень; за стаж служби (50%) - 3650 гривень; за умови режимних обмежень (20%) - 1460 гривень; за інформаційно-аналітичне забезпечення (38%) - 2774 гривні; за виконання особливо-важливих завдань (63%) - 6898 гривень; премія (92%) - 16957 гривень;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести мені, ОСОБА_1 , оформлення пенсійної справи №80/9233, перерахунок та виплату пенсії у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2016 за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» нормами п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за №393 у відповідності до нової довідки пор розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у наступних розмірах: посадовий оклад - 4900 гривень; оклад за спеціальним званням - 2400 гривень; за стаж служби - 3650 гривень; за умови режимних обмежень - 1460 гривень; за інформаційно-аналітичне забезпечення - 2774 гривні; за виконання особливо-важливих завдань - 6898 гривень; премія (92%) - 16957 гривень, а також підвищення за постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 за №355 - 22,26 гривні та надбавка дитині війни - 66,43 гривні
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначив, що з 1998 року отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103, управлінням Пенсійного фонду здійснено перерахунок пенсії позивача починаючи з 01.01.2016 на підставі довідки виданої Ліквідаційною комісією про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , із помилковим зазначенням посади позивача на день звільнення "Заступник начальника УМВС - начальник УРОС УМВС у Вінницькій області. В подальшому, за заявою позивача Ліквідаційною комісією виготовлено та направлено в ГУ ПФУ у Вінницькій області нову довідку із зазначенням вірної посади "Перший заступник начальника Управління - начальник міліції громадської безпеки УМВС України у Вінницькій області". Однак, ознайомившись з матеріалами своєї пенсійної справи позивач в становив, що останні не містять документу , який би засвідчив, що Позивачу з червня 1998 року оформлена пенсія і встановлений розмір грошового забезпечення за посадою саме "Перший заступник начальника Управління - начальник міліції громадської безпеки УМВС України у Вінницькій області".
Крім того, на переконання позивача, Ліквідаційною комісією при виготовлені довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 не враховано окремих додаткових видів грошового забезпечення при нарахуванні пенсії, не виготовлено для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення, згідно ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством за формою, встановленою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів від 13.02.2008 за № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за № 988 та не направлено її до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області для подальшого перерахунку пенсії.
Ухвалою від 09.06.2020 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
25.06.2020 позивач подав заяву про уточнення позовних вимог, в якій просив внести зміни в частині грошового забезпечення, у відповідності до чинного законодавства, викладені у пунктах другому та третьому позовної заяви: грошове забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, що мали багаторічний, щомісячний, постійний характер у наступних розмірах: посадовий оклад - 4900 гривень; оклад за спеціальним званням - 2400 гривень; за стаж служби (50 %) - 3650 гривень; за умови режимних обмежень (20 %) - 980 гривень; за інформаційно-аналітичне забезпечення (38 %) - 1862 гривні; за виконання особливо-важливих завдань (63 %) - 6898,5 гривень; премія (92%) - 19035,26 гривень
У встановлений судом строк 03.07.2020 за вх. №17778 представником Ліквідаційної комісії подано відзив на позовну заяву, у якому останній заперечує щодо задоволення даного адміністративного позову. Зокрема зазначає, що відповідно до положень Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію уповноваженим особам, які готують довідки про розмір грошового забезпечення. На підставі списків уповноважені особи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Відповідач звертає увагу, що жодних списків від органів Пенсійного фонду України до нього не надходило, у зв`язки з чим у МВС України відсутні підстави для виготовлення та направлення довідки про розмір грошового забезпечення позивача. Крім того, вказує, що після визнання нечинними пунктів 1, 2 Постанови №103 Кабінетом Міністрів України не прийнято іншої постанови, яка б стосувалась перерахунку пенсій. При цьому, чинне законодавство України не передбачає відновлення в силі нормативних актів Уряду, які у встановленому порядку втратили чинність. На підставі викладеного просить у задоволенні позову відмовити.
Крім того, представник відповідача 1 зазначає, що при підготовці довідки ліквідаційна комісія керувалась вимогами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. При цьому вказує, що додаткові види грошового забезпечення та премії скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою, для перерахунку пенсії не враховуються.
15.07.2020 на адресу за вх. №19047 суду надійшов відзив ГУ ПФУ у Вінницькій області, у якому представник пенсійного фонду заперечив щодо задоволення даного адміністративного позову. Зокрема зазначив, що Головне управління, як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами де особа проходила службу та не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, які мають бути включені як складові в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Ухвалою від 05.08.2020 подальший розгляд справи вирішено проводити в порядку встановленому ст. 262 КАС України з викликом сторін у судове засідання призначене на 19.08.2020.
Ухвалою від 19.08.2020 до участі у справу в якості співвідповідача залучено Міністерство внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України. В зв`язку з зазначеним в судовому засіданні оголошено перерву до 07.09.2020.
В судовому засіданні 07.09.2020 оголошено перерву до 05.10.2020, з метою повторно виклику сторін.
24.09.2020 від МВС України надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній заперечує щодо задоволення даного адміністративного позову. Зокрема представник відповідача 3 зазначив, що позивач не звертався до Міністерства внутрішніх справ України із проханням видати довідку про розмір грошового забезпечення, відповідно Міністерство не відмовляло у її видачі. Отже, права позивача щодо отримання довідки Міністерство внутрішніх справ України не порушувало.
Також представник МВС України зауважив, що Велика Палата Верховного Суду, розглянувши зразкову справу № 802/2196/17-а, установила, що для включення до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії виплат, які фактично не встановлювалися та не виплачувалися поліцейським за січень 2016 року, підстави відсутні.
Одночасно стороною відповідача 3 повідомлено, що з моменту прийняття постанови №988 і до теперішнього часу Кабінетом Міністрів України не приймалося рішень щодо підвищення розміру грошового забезпечення поліцейських. Розміри посадових окладів, окладів за спеціальним званням та надбавки за стаж служби в поліції, які визначені постановою № 988, не збільшувалися та будь-які нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення не вводилися.
Також вважає, що позовні вимоги, в частині направлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача станом на 19.11.2019, є передчасними, адже жодних списків від органів Пенсійного фонду України до МВС України, щодо направлення довідки для перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019 не надходило.
В судовому засіданні позивач уточнені позовні вимоги підтримав з підстав наведених у позовній заяві, а також усних пояснень наданих під час судового розгляду справи. При цьому, під час розгляду справи по суті з приводу позовних вимог спрямованих до пенсійного фонду зазначав, що не наполягає на їх задоволенні.
Представник Ліквідаційної комісії в судовому засіданні щодо заявлених позовних вимог заперечив, просив в задоволені позову відмовити покликаючись на мотиви наведені у відзиві на позовну заяву.
Представник ГУ ПФУ у Вінницькій області в судовому засіданні щодо заявлених позовних вимог також заперечив, просив в задоволені позову відмовити покликаючись на мотиви наведені у відзиві на позовну заяву.
Представник МВС України в судове засідання не з`явився, про причини неявки суду не повідомив, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами. Разом з тим свою позицію щодо заявлених позовних вимог виклав у поданому до суду відзиві на позовну заяву, в якому просив в задоволенні позову відмовити.
Згідно ч. 3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Беручи до уваги те, що відповідач 3 будучи належним чином повідомленим про розгляд справи, явку належного представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суду не повідомив, з огляду на приписи ст. 205 КАС України, суд вважає за можливе роззляд справи здійснити за відсутності представника МВС України.
Суд, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що 29 квітня 1993 року наказом МВС України №85о/с ОСОБА_1 був призначений першим заступником начальника управління - начальником міліції громадської безпеки УВС Вінницької області.
29 квітня 1996 року наказом МВС України №192о/с він призначений заступником начальника управління - начальником управління по роботі з особовим складом УМВС України у Вінницькій області, «з правом призначення пенсії з посадового окладу за попередньою посадою у відповідності з п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07Л992 №393».
На підставі подання УМВС України у Вінницькій області від 24 квітня 1998 року №2/527 ОСОБА_1 наказом МВС України №221о/с від 22 травня 1998 року звільнений від посади заступника начальника управління.
16 червня 1998 року наказом УМВС України у Вінницькій області №78о/с ОСОБА_1 звільнений з органів внутрішніх справ на пенсію.
Відповідні обставини підтверджуються витягом з трудової книжки позивача (а.с. 16) та не заперечувались сторонами у справі.
На виконання Постанов КМ України №103 від 21.02.2018 та №988 від 11.11.2015, ГУ ПФУ у Вінницькій області з 01.01.2016 здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі довідки Ліквідаційною комісією УМВС України у Вінницькій області №9233 від 11.05.2017, в якій посада ОСОБА_1 на день звільнення на пенсію зазначена "Заступник начальника УМВС - начальник УРОС УМВС у Вінницькій області", яка, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 прирівняна до посади "Заступник начальника Головного Управління (1 група областей)".
В грудні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Ліквідаційної комісії з проханням здійснити перевірку документів, що знаходяться в його особовій та пенсійній справах на предмет невідповідності даних у довідці Ліквідаційної комісії №9233 від 11.05.2017 про посаду та розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та не виконання наказу МВС України №192о/с від 28.04.1996 про право призначення позивачу пенсії з окладу за попередньою посадою у відповідності п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393.
29.12.2017 Ліквідаційна комісія ГУМВС України у Вінницькій області виготовила і направила в ГУПФ України у Вінницькій області оновлену довідку за №9233 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з прирівняною посадою «Перший заступник начальника Головного управління (1 група областей)». У довідці визначений посадовий оклад ОСОБА_1 — 4900 гривень; оклад за спеціальним званням - 2400 гривень; надбавка за стаж служби 45% - 3285,00 гривень; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 20% - 980 гривень.
Проте, на переконання позивача, у вказаній довідці відповідачем 1 допущена помилка в частині визначення розміру надбавки за стаж служби, а саме замість вірних 50 % посадового окладу, як особі яка має стаж служби понад 25 років, помилково зазначено - 45%, а також не зазначено всіх додаткових видів грошового забезпечення, які були встановлені позивачу на час призначення пенсії.
З огляду на викладене, позивач звернувся до Ліквідаційної комісії з заявою про виготовлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 та від 11 листопада 2015 року №988.
Листом від 11.02.2020 за №33/22-160 відповідач відмовив позивачу у видачі оновленої довідки посилаючись на відсутність підстав для її виготовлення.
Не погоджуючись із такою відмовою, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ.
Відповідно до частини третьої статті 43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно із частиною вісімнадцятою статті 43 Закону №2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
За приписами частин першої, другої статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
29.12.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 №900-VIII, яким статтю 63 Закону №2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Наказом МВС України від 06.04.2016 №260 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за №669/28799) затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).
Зокрема, пунктами 4 - 10 розділу ІІ Порядку №260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції; надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі; надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за почесне звання «заслужений»; доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності; доплата за вчене звання; доплата за службу в нічний час.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону №2262-XII (зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 3 Постанови №103 встановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Згідно із пунктом 5 Постанови №103 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301).
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393» (далі - Порядок №45).
Пунктом 6 Постанови №103 внесені зміни до Порядку №45.
Пунктом 1 Порядку №45 (зі змінами, внесеними Постановою №103) передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацами першим та другим пункту 5 Порядку №45 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Постановою №103 доповнено Порядок №45 додатком 3, який визначає форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний», доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені Постановою №988, премія.
Окружний адміністративний суд міста Києва у справі №826/3858/18 рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.
Отже, з 19.11.2019 - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/12704/18 - пункт 3 Постанови №103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.
Відтак, суд вважає, що з цієї дати виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988, та відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 №1088 «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян» (набрала чинності 01.01.2020) пункти 1-3 Постанови №103 виключено.
Інші положення Порядку №45, зокрема й ті, які визначають алгоритм дій, пов`язаних із перерахунком пенсії, після втрати чинності 05.03.2019 положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, а 19.11.2019 - пункту 3 Постанови №103, є чинними.
Так, пунктом 2 Порядку №45 встановлено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно з пунктом 3 Порядку №45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п`ятим і сьомим цього пункту) - МВС.
Разом з тим, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано у цілому пункт 6 Постанови №103, яким вносилися зміни у Порядок №45.
Суд звертає увагу, що порядок проведення перерахунку раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій до прийняття Постанови №103 так само проводився у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. При цьому, було встановлено, що на підставі рішення Кабінету Міністрів України державні органи (у тому числі МВС) повідомляють у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів головним управління Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, а ті складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На думку суду, оскільки Кабінет Міністрів України до цього часу не приймав інших рішень про зміну розміру грошового забезпечення для пенсіонерів органів внутрішніх справ, то відсутні підстави керуватися алгоритмом інформування, визначеним Порядком №45, який передував видачі довідок для перерахунку пенсії.
В той же час, подальше скасування у судовому порядку окремих положень Постанови №103, що було спрямоване на захист прав відповідної категорії громадян на належний розмір пенсії, дає право на перерахунок пенсій з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії на підставі довідок уповноважених органів.
Чинним є пункт 5 Постанови №103, згідно з яким перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301).
Однак фактично цей пункт лише передбачає, що перерахунок пенсії відбувається на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, що подаються Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України, тобто визначає конкретні документи, які можуть слугувати підставою для перерахунку пенсій, та взаємозв`язок органів влади - Міністерства внутрішніх справ та органів Пенсійного фонду України в рамках здійснення зазначених функцій.
Процедуру організації в МВС України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи, зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом №2262-ХІІ, визначає Інструкція про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затверджена наказом МВС України від 17.09.2018 №760 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.10.2018 за №1152/32604; далі - Інструкція №760).
Відповідно до абзацу четвертого пункту 3 розділу І Інструкції №760 уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.
Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Інструкції №760, уповноважені структурні підрозділи, зокрема: організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій; ведуть облік осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Інструкції №760, при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.
З матеріалів справи вбачається, що саме МВС України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України є для позивача уповноваженим структурним підрозділом, який станом на час розгляду справи в суді готує довідки про розмір грошового забезпечення.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює також Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (із змінами, внесеними згідно з постановою правління Пенсійного фонду України від 07.02.2012 №3-1; далі - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тобто, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про те, що позивач має право на отримання з 01.12.2019 пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988 і відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ станом на 19.11.2019.
З урахуванням наведеного, з метою ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача, суд приходить до висновку про необхідність зобов`язати МВС України виготовити і направити до ГУ ПФУ у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом саме на 19.11.2019 (день набрання законної сили рішенням суду у справі №826/12704/18) із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення відповідно до статей 43, 63 Закону № 2262-ХІІ та Постанови № 988 для проведення з 01.12.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку пенсії позивача.
При цьому, оскільки спір у даній справі виник щодо відмови у виготовленні нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.12.2019 у зв`язку із набранням законної сили судовим рішенням у справі №826/12704/18, тому позовні вимоги про зобов`язання відповідача видати нову довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням у ній конкретного розміру його складових є передчасними та такими, що спрямовані на майбутнє, адже у суду відсутні підстави вважати, що відповідач, виготовляючи нову довідку про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії, порушить права позивача та не відобразить у довідці усі основні та додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача.
Крім того, при вирішенні даного спору суд враховує спосіб захисту порушеного права, застосований Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у рішенні від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19, залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020.
Поряд із цим, суд враховує те, що відповідачем 1 неодноразово в період з 01.01.2016 по 01.01.2018 виготовлялись довідки про розмір грошового забезпечення позивача, в яких розмір надбавки за стаж служби кожний раз був відмінний. На дану обставину в судовому засіданні звертав увагу позивач, та наголошував, що його стаж служби становить понад 25 років.
З огляду на викладене суд зазначає, що згідно додатку №11 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 за стаж служби понад 25 років документ передбачає встановлення надбавки у розмірі 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням.
Як вбачається з виготовленого начальником пенсійного відділення ВФРЕ УМВС у Вінницькій області розрахунку вислуги років на пенсію працівника органу внутрішніх справ, загальна вислуга років для призначення пенсії ОСОБА_1 становить 34 роки, 5 місяців, 26 днів.
Таким чином, згідно наявних в матеріалах справи доказів, вірний розмір надбавки за стаж служби, що повинен бути відображений у виданій позивачу довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії повинен становити 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням.
В свою чергу, надаючи оцінку позовним вимогам заявленим позивачем до ГУ ПФУ у Вінницькій області, а саме щодо неналежного оформлення і веденя пенсійної справи №90/9233 ОСОБА_1 та зобов`язання оформити пенсійну справу №80/9233 відповідно чинному законодавству, п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за №393, наказу МВС України №192 о/с 29.04.1996 суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 10 Закону 2262, головне управління здійснює функції з призначення та виплати пенсій, а функції з визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсій виходить за межі їх компетенції. Визначення підстав та порядку встановлення розмірів грошового забезпечення належить до виключної компетенції силових міністерств та відомств.
Виходячи з вищезазначених норм законодавства, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати складові грошового забезпечення, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення.
Пенсію ОСОБА_1 призначено з 16.06.1998 на підставі документів наданих Управлінням МВС України у Вінницькій області. Подальший перерахунок пенсії також проводився на підставі документів отриманих від уповноваженого структурного підрозділу в якому позивач проходив службу.
При цьому, як повідомив в судовому засіданні представник пенсійного фонду, після отримання від Ліквідаційної комісії оновленої довідки № 9233 від 29.12.2017, остання була приєднана до матеріалів пенсійної справи та засвідчує право на отримання ОСОБА_1 пенсії у розмірі обрахованому за посадою прирівняною до посади "Перший заступник начальника Головного управління (перша група областей)". Також, з пояснень представника відповідача 2 випливає, що після отримання відповідної довідки відбувся перерахунок пенсії позивача з урахуванням наведених в оновленій довідці складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
В судовому засіданні позивач пояснив, що ознайомлений з матеріалами своєї пенсійної справи та наведені представником пенсійного фонду обставини ним не заперечуються, проте, на його думку, до матеріалів пенсійної справи слід було б додати документ, яким засвідчується його право на обчислення розміру пенсії за попередньою посадою у відповідності до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за №393.
Водночас, на запитання суду в який саме спосіб та у якому вигляді Пенсійний фонд повинен реалізувати відповідне бажання позивача, останній не зміг надати відповідь. Також позивач не зміг зазначити нормативно-правовий акт, який передбачає такий обов`язок пенсійного фонду.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За встановлених під час розгляду справи обставин, суд дійшов до переконання, що відповідач 2 при веденні пенсійної справи позивача діяв у межах та у спосіб визначений чинним законодавством, а відтак позовні вимоги спрямовані до ГУ ПФУ у Вінницькій області задоволенню не підлягають.
За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, про наявність підстав для часткового задоволення даного адміністративного позову.
Що ж до встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом подання звіту, то суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі. Тобто, питання щодо зобов`язання відповідача подати такий звіт вирішується судом під час постановлення судового рішення.
Таким чином, встановлення строку на подачу звіту про виконання судового рішення є правом суду, який ухвалив судове рішення, а не його обов`язком.
В даному ж випадку, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконанням зазначеного рішення.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина 3 статті 139 КАС України).
Як слідує із матеріалів справи, при зверненні до суду з даною позовною заявою позивачем сплачено судовий збір в сумі 840,80 грн.
При цьому, суд враховує, що позовні вимоги в частині спрямованої до ГУ ПФУ у Вінницькій області не знайшли свого підтвердження матеріалами справи, в зв`язку з чим, в їх задоволенні відмовлено. Таким чином, судовий збір, сплачений за звернення до суду з даним позовом підлягає поверненню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області сумі 420,40 грн. (1/2 позовних вимог)
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
в и р і ш и в :
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області щодо виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із заначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення належних ОСОБА_1 , в частині зазначення надбавки за стаж служби у розмірі 40 % та 45 %.
Зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення належних ОСОБА_1 , в тому числі із зазначенням надбавки за стаж служби у розмірі 50%, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області сплачений при звернені до суду судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 коп.).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області (вул. Театральна, 10, м. Вінниця, 21050, код ЄДРПОУ 13322403)
Головне управління Пенсійного фонду у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ 13322403)
Міністерство внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України (вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601)
Повний текст рішення виготовлено та підписано: 12.10.2020
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна