Ухвала суду № 92114145, 09.10.2020, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2020
Номер справи
560/5961/20
Номер документу
92114145
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/5961/20

УХВАЛА

09 жовтня 2020 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Фелонюк Д.Л., розглянувши позовну заяву військової частини А3715 до ОСОБА_1 про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Військова частина А3715 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з ОСОБА_1 на користь військової частини А3715 шкоду, завдану державі внаслідок втрати військового майна в розмірі 19623,38 грн.

Положеннями пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Приписами частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" визначено, що розмір прожиткового мінімуму з 01.01.2020 становить 2102,00 грн.

За змістом частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Предметом цього позову є одна вимога майнового характеру. Тому, за подання позову ставка судового збору становить 2102,00 грн.

Проте, доказів сплати судового збору позивач не надав.

До позовної заяви додано заяву про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтування заяви зазначено, що військова частина А3715 є бюджетною організацією і за відсутності на рахунках відкритих асигнувань тимчасово не може сплатити судовий збір за подання позовної заяви.

Щодо цієї заяви слід зазначити наступне.

Приписами статті 5 Закону України "Про судовий збір" визначений вичерпний перелік осіб, які мають пільги та звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. Позивач до жодної з пільгових категорій не належить.

Згідно з частиною 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір", частиною 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відстрочити сплату судового збору з урахуванням майнового стану сторони.

Водночас, коло суб`єктів, яким суд може відстрочити сплату судового збору, встановлено частиною 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" і суб`єкти владних повноважень до них не відносяться. Зазначена позиція відповідає правовому висновку Верховного Суду, викладеному у постанові від 04.04.2018 у справі №806/2745/17 (№К/9901/5286/17).

Зважаючи на це, клопотання позивача є необґрунтованим та не підтвердженим будь-якими належними та допустимими доказами.

Крім того, в рішенні Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 у справі "Креуз проти Польщі" зазначається, що право на суд не є абсолютним, а може обмежуватись державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими. Особа, яка утримується за рахунок Державного бюджету України, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.

З огляду на це, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні.

Оплата судового збору за подання адміністративного позову до Хмельницького окружного адміністративного суду здійснюється за такими реквізитами: повна назва одержувача коштів - УК у м. Хмельницькому/м. Хмельницький/22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (ДСА, 050), код одержувача (код за ЄДРПОУ) - 38045529, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок одержувача - UA248999980313151206084022002, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - Судовий збір за позовом__ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Позивач не зазначив реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти сторін.

Згідно з частиною 3 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України якщо відповідачем у позовній заяві, щодо якої відсутні підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суддя не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Оскільки в адміністративному позові відповідачем вказано фізичну особу, яка не є підприємцем, в судді виникає обов`язок звернення до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи, тобто, до відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання управління ДМС в Хмельницькій області.

Згідно з Додатком 3 до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру" від 02.03.2016 №207 у запиті органу державної влади, підприємства, установи, організації, закладу щодо доступу до персональних даних, зазначається, зокрема, дата народження особи.

Позовна заява та додані до неї документи не містять інформації щодо дати народження відповідача - фізичної особи ОСОБА_1 .

Тобто, відсутні дані для формування та направлення запиту до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи, а саме відповідача.

Відповідно до частини 2 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

До позовної заяви не додано доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Приписами частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Разом з тим, згідно з частиною 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Всупереч зазначеного, до позовної заяви додані не засвідчені належним чином копії письмових доказів.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки можуть бути усунені позивачем шляхом подання до суду:

1) доказів сплати судового збору в розмірі 2102,00 грн;

2) позовної заяви із заначенням:

- реєстраційного номеру облікової картки платника податків відповідача;

- номерів засобів зв`язку сторін, якщо такі наявні та відомі позивачу;

- офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти сторін, якщо такі наявні та відомі позивачу;

- дати народження відповідача - фізичної особи ОСОБА_1 ;

3) доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів;

4) належним чином засвідчені копії письмових доказів, додані до позовної заяви.

Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

у задоволенні заяви військової частини А3715 про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву військової частини А3715 залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддяД.Л. Фелонюк