ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
26 жовтня 2009 року 13:17 № 14/10
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В при секретарі судового засідання Денисенко Ю.М., за участю представників сторін:
від позивача: Рожка Івана Олексійовича
від відповідача: не зявився
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомдержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва
до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2
простягнення податкового боргу
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Печерському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості в сумі 3903,30 грн. з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2.
Позовні вимоги обґрунтовано наявністю у субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 непогашеного податкового боргу.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов.
Ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки виклики направлялися відповідачу за наявною в матеріалах справи адресою, але поштова кореспонденція суду повернулась з відміткою пошти, що адресат за зазначеною адресою не знаходиться. Позивачем надано довідку адресного бюро міста Києва, відповідно до якої адреса реєстрації відповідача співпадає з адресою, зазначеною в позовній заяві та адресою у Свідоцтві про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2.
Відповідно до статті 37 названого Кодексу у разі відмови адресата від одержання повістки особа, яка її доставляє, робить відповідну відмітку на повістці, засвідчує її власним підписом і негайно повертає до адміністративного суду. Особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.
Відповідач до суду не зявлявся, заперечень проти позову до суду не надавав.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд , -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Печерському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості в сумі 3903,30 грн. з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2.
ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 27.08.2002 про що у журналі обліку зроблено запис за №6502. Взято на податковий облік державною податковою інспекцією у Печерському районі міста Києва 24.09.2002 за №2178.
Субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_2 зареєстрований платником податку на додану вартість, свідоцтво про реєстрацію платника на додану вартість №88929170 серії НБ№240432 видане 13.11.2002.
Зазначена заборгованість виникла в результаті неподання відповідачем декларацій з податку на додану вартість.
Відповідно до підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим періодом для складання декларацій з податку на додану вартість до податкових органів є один календарний місяць.
Згідно підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі за текстом Закон) платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17 Закону. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами. Підпунктом 2.1.4. пункту 2.1 статті 2 Закону встановлено, що стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів контролюючими органами є податкові органи.
Відповідно до пункту 1.3 статті 1 Закону податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
За результатами проведення невиїзної документальної перевірки з питання неподання декларацій з податку на додану вартість, державною податковою інспекцією складений акт від 18.04.2008 №46/17-222/НОМЕР_1 та винесено податкове повідомлення-рішення від 06.05.2008 №0000311702/0, яким на підставі підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами цільовими фондами»за порушення 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 зазначеного Закону до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 3910 грн. Частина штрафних санкцій була погашена за рахунок переплати у сумі 6,70 грн. за 2007 рік.
Згідно підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Матеріали справи свідчать, що позивачем відповідачу надсилались перша податкова вимога від 28.05.2008 № 1/3105 та друга податкова вимога від 07.07.2008 №2/4001 на суму 3903,30 грн., проте обидві повернулись з відміткою пошти про відсутність адресату. Позивачем в порядку, визначеному підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону були розміщено зазначені податкові вимоги на дошці податкових оголошень, що підтверджується відповідними актами від 06.06.2008 №57/3 та від 21.07.2008 №78/3.
Згідно положень підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 зазначеного Закону у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Після проведених державною податковою інспекцією у Печерському районі міста Києва заходів з повідомлення відповідача про наявність податкового боргу, податковий борг відповідача є непогашеним.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів сплати заявленої суми заборгованості або оскарження її відповідачем в судовому порядку суду не надано.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 37, 69-71, та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов задовольнити.
2. Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (01014, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг у сумі 3903, 30 грн. (три тисячі девятсот три гривні 30 копійок) шляхом перерахування на р/р 31112029700007, код платежу 14010100, банк одержувач ГУ ДКУ у м. Києві, код ЄДРПО 26077922, МФО 820019).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами
Суддя А.В. Літвінова