Постанова № 9207775, 15.03.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.03.2010
Номер справи
5/255
Номер документу
9207775
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 березня 2010 року 13:45 № 5/255

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Кочана В.М.

секретаря судового засідання Іщук А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов

Заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості

до Дочірнього підприємства "Клінінг-Сервіс"

простягнення штрафу у розмірі 11 096,24 грн. В С Т А Н О В И В:

Заступник прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Клінінг-Сервіс" про стягнення штрафу в розмірі 11 096,24 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Пояснив, що Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, Луганського обласного центру зайнятості, було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про зайнятість у ДП «Клінінг-Сервіс» про, що складено акт №10 від13.02.2008р.

Перевіркою встановлено, що ДП "Клінінг-Сервіс" не подало до Луганського міського центру зайнятості відомості про наступне і фактичне вивільнення працівників чим порушило вимоги п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення». На підставі зазначеного акту на підприємство було накладено штраф у розмірі 11 096, 24 грн.

Відповідно до ст. 36 закону України "Про прокуратуру", підставою для представництва органами прокуратури України у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються між ними або з державою.

На підставі цього Заступник прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Луганского міського центру зайнятості звернувся до суду з вимогами про стягнення з відповідача штрафу.

Представники відповідача в судове засідання не з'явилися, пояснень чи заперечень на позов не надали про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про що є належні докази в матеріалах справи.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши у відкритому судовому засіданні письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити, виходячи з наступного.

Як встановлено в судовому засіданні, Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, Луганського обасного центру зайнятості, було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про зайнятість у ДП «Клінінг-Сервіс» про що складено акт.

Перевіркою встановлено, що на підприємстві «Клінінг-Сервіс» працювала гр. ОСОБА_1, яка була звільнена з підприємства на підставі передбаченій п. 1 ст. 40 КЗпП України у зв'язку зі скороченням чисельності штату.

Відповідно до вимог п.5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Так, у зв'язку зі зверненням гр. ОСОБА_1. за сприянням у працевлаштуванні до центру зайнятості було встановлено, що звіти про заплановане та фактичне вивільнення працівників Дочірнім підприємством «Клінінг-Сервіс» до Луганського міського центру зайнятості, не подавалися.

Відповідно до п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення»У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

За вказане порушення, згідно акту перевірки №10 від 13.02.2008р., на ДП «Клініг-Сервіс» було накладено штраф у розмірі 11096,24 грн. (розмір річної заробітної плати за кожного вивільненого, в даному випадку ОСОБА_1).

Відповідно до вимог ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", роботодавець зобов'язаний: своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про: прийняття на роботу працівників; заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо; сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.

Як встановлено з поданих матеріалів, відповідач ознайомлений з актом перевірки, але на даний час сума штрафу на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття не перерахована.

Таким чином суд приходить до висновку, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов'язків, а отже позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Клінінг-Сервіс" (03065, м. Київ, бул. Івана Лепсе, 10, ідентифікаційний код 10001141622) до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (р/р 371777971900006, код платежу 50040100, одержувач Державний бюджет Ленінського району, код 24046582 банк УДК в Луганській області, МФО 804013) штраф у розмірі 11 096 (одинадцять тисяч дев'яносто шість) грн. 24 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя В.М. Кочан