Постанова № 9207500, 27.01.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.01.2010
Номер справи
2а-14109/09/2670
Номер документу
9207500
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 січня 2010 року           09:56           № 2а-14109/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:

позивача:                     не з’явились

відповідача:                     Тимошенко К. А.

розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у місті Свердловську Луганської області

до Державного підприємства “З ліквідації збиткових вуглевидобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств “Укрвуглеторфреструктуризація”

простягнення заборгованості На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27 січня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у місті Свердловську Луганської області (далі по тексту –позивач, ДПІ у м. Свердловську) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державного підприємства “З ліквідації збиткових вуглевидобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств “Укрвуглеторфреструктуризація” (далі по тексту –відповідач, ДП “Укрвуглеторфреструктуризація”), в якому просить стягнути податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 33754,01 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 листопада 2009року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-14109/09/2670 та призначено попереднє судове засідання на 11 грудня 2009 року, яке відкладалось на 27 січня 2010 року у зв’язку з неприбуттям представників позивача.

15 грудня 2009 року (відповідно до відмітки канцелярії суду) ДП “Укрвуглеторфреструктуризація” подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги ДПІ у м. Свердловську про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 33754,01 грн. визнав в повному обсязі.

В попередньому судовому засіданні 27 січня 2010 року представник відповідача підтримав визнання адміністративного позову, що відповідно до вимог частини першої статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України викладено в адресованій суду письмовій заяві від 15 грудня 2009 року, яка приєднана до матеріалів справи.

Відповідно до частини четвертої статі 121 Кодексу адміністративного судочинства України якщо під час попереднього провадження відповідач визнав позов, суд може прийняти постанову про задоволення адміністративного позову.

Позивач явку своїх представників в попереднє судове засідання повторно не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство “З ліквідації збиткових вуглевидобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств “Укрвуглеторфреструктуризація” зареєстровано Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією 23 січня 2008 року (ідентифікаційний код 35703830) в якості суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи і є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.

Відповідно до положення “Про відокремлений підрозділ ДП “Укрвуглеторфреструктуризація” “Луганська виконавча дирекція з ліквідації шахт”, затвердженого наказом в.о. генерального директора ДП “Укрвуглеторфреструктуризація” від 05 березня 2008 року №10, та довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АБ №177189 відокремлений підрозділ ДП “Укрвуглеторфреструктуризація” “Луганська виконавча дирекція з ліквідації шахт” входить до складу відповідача без права юридичної особи та перебуває на податковому обліку ДПІ у м. Свердловську.

Відповідно до даних облікової картки відокремлений підрозділ ДП “Укрвуглеторфреструктуризація” “Луганська виконавча дирекція з ліквідації шахт” має заборгованість зі сплати до бюджету збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 33754,01 грн., який виник на підставі податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за перше півріччя 2009 року, поданого 31 липня 2009 року.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

В матеріалах справи відсутні докази сплати ДП “Укрвуглеторфреструктуризація” узгодженої суми податкового зобов’язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 33754,01 грн., а отже, таке податкове зобов’язання визнається податковим боргом.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов’язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов’язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов’язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Судом встановлено, що у зв’язку з несплатою податкового зобов’язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 33754,01 грн. позивачем надіслано на адресу відокремленого підрозділу ДП “Укрвуглеторфреструктуризація” “Луганська виконавча дирекція з ліквідації шахт” рекомендованими листами з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 25 травня 2009 року №1/129 на суму у розмірі 33848,78 грн., яку, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення, вручено 29 травня 2009 року та другу податкову вимогу від 01 липня 2009 року №2/143 на суму у розмірі 33848,78 грн., яку, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення, вручено 06 липня 2009 року.

Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відокремленому підрозділу ДП “Укрвуглеторфреструктуризація” “Луганська виконавча дирекція з ліквідації шахт” у встановленому чинним законодавством порядку та ним не оскаржені.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав, адміністративний позов ДПІ у місті Свердловську визнав у порядку передбаченому статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, судом встановлено, що дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Державної податкової інспекції у місті Свердловську Луганської області задовольнити.

2. Стягнути з Державного підприємства “З ліквідації збиткових вуглевидобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств “Укрвуглеторфреструктуризація” (03142, м. Київ, проспект Академіка Палладіна, 46/2, ідентифікаційний код 35703830) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №33117329700072, код платежу 50080200, УДК в Луганській області в установі банку, код одержувача 24048566, МФО 804013) заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 33754,01 грн. (тридцять три тисячі сімсот п’ятдесят чотири гривні одна копійка).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                    В.А. Кузьменко

Постанову складено в повному обсязі та підписано 22 лютого 2010 року.