Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
30 вересня 2009 року № 2а-6572/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі Гальченко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомКиївського міського центру зайнятості
до Приватного підприємства «Аліра»
простягнення заборгованості
за участю представників сторін:
від позивача: Головань Л.Ю.
від відповідача: Вілінська В.А.
О С Б С Т А В И Н И С П Р А В И:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до приватного підприємства «Аліра»про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем в порушення пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 року № 803-ХІІ не було подано звіт за формою 4 ПН про заплановане та фактичне вивільнення працівника до районного центру зайнятості. В звязку з чим до підприємства було застосовано штрафні санкції у розмірі 10550,00 грн.
Ухвалою суду від 25.06.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 04.08.2009 року.
04.08.2009 року розгляд справи відкладався в порядку статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України в звязку з неявкою відповідача.
07.09.2009 року через канцелярію суду від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у звязку з перебуванням представника позивача у щорічній відпустці. Зазначене клопотання судом задоволено, розгляд справи відкладено на 30.09.2009 року.
В судовому засіданні 30.09.2009 року представник позивача підтримав позов та просив його задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні 30.09.2009 року проти позову заперечувала.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази наявні в матеріалах справи, суд
В С Т А Н О В И В:
Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості було проведено перевірку Приватного підприємства «Аліра»в результаті якої було встановлено порушення пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»та складено акт № 12/15-ш від 31.03.2009 року про порушення законодавства України про зайнятість населення.
Згідно наказу № 81 від 12.12.2008 року по скороченню штату на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України з Приватного підприємства «Аліра»було звільнено працівника ОСОБА_1.
В порушення пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»підприємство не подавало звіт за формою 4 ПН про заплановане та фактичне вивільнення працівника до районного центру зайнятості.
Згідно пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
Відповідно до частини 2 пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», у разі не подання або порушення строків подання цих даних, стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.
Законом України «Про зайнятість населення», Положенням про державну службу зайнятості та Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення затвердженими від 24.06.1991 року № 47 Київському міському центру зайнятості надано право застосовувати штрафні санкції до підприємств, установ, організацій за порушення статті 20 даного Закону.
Основним завданням державної служби зайнятості є контроль за дотриманням законодавства про зайнятість підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.
Державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення.
Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»штраф з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема, у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівника, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення».
Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 року № 47 затверджено Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, яка, згідно пункту 1, 2 даного Положення, входить до складу державної служби зайнятості та складається з інспекції Державного центру зайнятості Мінпраці, інспекції центрів зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості на правах підрозділів відповідних центрів зайнятості. Інспекція здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями законодавства про зайнятість.
Відповідно до зазначеного Положення, інспекція має право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ, організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачених статтями 5 та 20 Закону України «Про зайнятість населення».
Як свідчать матеріали справи, внаслідок порушення відповідачем вимог Закону про зайнятість населення у відповідача виникла заборгованість в сумі 10550,00 грн.
Наявність заборгованості у вказаній сумі підтверджується Актом перевірки № 12/15-ш від 31.03.2009 року, та поясненнями представника позивача і відповідача.
Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми заборгованості на день розгляду справи відповідач не надав.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Аліра» (03143, м. Київ, вул. Вільгельма Піка, 18 код 25391272) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, р/р 37179301900001 Управління державного казначейства м. Києва, МФО 820019, код 03491091) штраф в сумі 10550 (десять тисяч пятсот пятдесят) грн. 00 коп.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.П. Васильченко
Повний текст постанови складено та підписано 5 жовтня 2009 року.