Постанова № 9205314, 04.12.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.12.2009
Номер справи
2а-12852/09/2670
Номер документу
9205314
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

04 грудня 2009 року           13:56           № 2а-12852/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Попов В.С. вирішив адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості

до Комунального підприємства "Позняки-Інвест"

простягнення штрафу в сумі 51 997,50грн.

За участю представників сторін

позивача: Середняцький В.М. (довіреність від 09.04.2009р. №11-3567)

відповідач: Ґудзь М.М. (довіреність від 03.12.2009р. №453)

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 04.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Київський міський центр зайнятості з позовом до Комунального підприємства «Позняки-Інвест»про стягнення штрафу в сумі 51 997,50 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначав, що КП «Позняки-Інвест» порушило вимоги п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», а саме: не подало звіт про заплановане вивільнення працівників по формі 4-ПН (план) та звіт про фактичне вивільнення працівників по формі 4-ПН (факт). Позивачем накладено штраф у розмірі 51 997,50 грн., який не був сплачений відповідачем у встановлений термін.

Відповідач в судове зсідання 17.11.09р., не з’явився, про причини неявки не повідомив.

В засіданні 04.12.09р. представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі, надав заяву про розстрочення виконання рішення суду.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Позняки-Інвест»зареєстроване як платник внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Дарницькому районному центрі зайнятості м. Києва.

Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Київського міського центру зайнятості була проведена перевірка КП «Позняки- Інвест»про що складено Акт №12/41-ш від 09.07.2009р. про порушення законодавства України про зайнятість населення.

Згідно даного акту встановлено порушення вимог пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»та запропоновано в 10 –денний термін внести штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника .

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Як свідчать матеріали справи та встановлено актом перевірки, Наказом №17-К від 05.05.2009р., згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП України, з посади головного спеціаліста технічного відділу в КП «Позняки-Інвест»з 05.05.2009р. була звільнена Кореняк Л.І.

Звіт про заплановане вивільнення працівників по формі 4-ПН (план) (за два місяці до звільнення) та Звіт про фактичне вивільнення працівників по формі 4-ПН (факт) (у десятиденний термін) до центру зайнятості не подавалися, що є порушенням п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».

Згідно п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікацій, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Згідно ч.2 п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», у разі неподання або порушення строків подання цих даних, стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Згідно Акту №12/41-ш від 09.07.2009 р. та довідки про заробітну плату сума штрафу, яка підлягає стягненню з КП «Позняки-Інвест», складає 51 997,50 гри., яка підлягала сплаті відповідачем в десятиденний термін з дня отримання Акту перевірки.

З метою досудового врегулювання питання 03.08.2009р., до Комунального підприємства «Позняки-Інвест»направлено претензію №11-7659.

Станом на теперішній час кошти у сумі 51997,50 грн. на рахунок Київського міського центру зайнятості не надходили.

Відповідач у судовому засідання надав пояснення по справі та посилаючись на наступне що, з метою збереження підприємства для подальшої розбудови району керівництво КП «Позняки-Інвест», у зв’язку із кризовою ситуацією що склалася в галузі будівництва, вимушено було скоротити чисельність працівників.

В зв’язку з вищевикладеним КП «Позняки-Інвест»не в змозі сплатити одноразово штрафу у розмірі 51997,50 грн., який був накладений на підприємство згідно акту Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості №12/41-ш від 09.07.09р.

Право Київського міського центру зайнятості стягувати з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення»регламентовано цим Законом, положенням про державну службу зайнятості та Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991р. №47.

Так, у пунктах 1, 2, 4 (п.п. «ф»), 8 (п.п. «л») Положення про державну службу зайнятості зазначено, що державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості.

Основними завданнями служби зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятості населення.

Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема, у разі не подання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення».

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обгрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд прийшов до висновку про можливість в даному випадку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Комунального підприємства «Позняки-Інвест»суму штрафу за порушення п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення»у розмірі 51 997,50 грн.

Заява відповідача про розстрочення виконання рішення суду судом не розглядається, оскільки за змістом розділу V Кодексу адміністративного судочинства України розгляд процесуальних питань, пов’язаних з виконанням судових рішень в адміністративних справах, здійснюється після набрання судовим рішенням законної сили, видачі виконавчого листа та відкриття виконавчого провадження (ст.263 КАС України), про що представнику відповідача в судовому засіданні роз’яснено.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.          Позов Київського міського центру зайнятості задовольнити повністю.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Позняки-Інвест»(м.Київ, вул. Ялтинська,14, р/р 26006401020023 в КДР «Райфайзенбанк «Аваль», МФО 322904, ЄДРПОУ 31723240) 51997,50 (п’ятдесят одну тисячу дев’ятсот дев’яносто сім грн.. 50 коп.) штрафних санкцій на р/р 37179301900001 у Головному Управління Державного казначейства м. Києва, код 03491091, одержувач-Київський міський центр зайнятості.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя С.К. Каракашьян