Постанова № 9204989, 04.11.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.11.2009
Номер справи
2а-10186/09/2670
Номер документу
9204989
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

04 листопада 2009 року <Час проголошення >№ 2а-10186/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Пащенка К.С. при секретарі судового засідання Пасічнику О.П., вирішив адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Соломянському районі м.Києва

доОСОБА_1

простягнення заборгованості в розмірі 67 584, 80 грн.

за участюпрокуратури Соломянського районі міста Києва

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача до державного бюджету заборгованість в сумі 67 584, 80 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач заперечення на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту ч.2 ст.17, ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»з урахуванням вимог ч.8 ст.35 КАС України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.

За таких обставин відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та прокуратури, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності без створення юридичної особи Соломянською районною у м. Києві державною адміністрацією 30.11.2001 та взята на облік в ДПІ у Соломянському районі м. Києва 11.12.2001 за №3635.

Відповідно до облікової картки платника податків відповідача обліковується заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 9,78 грн., що виникла на підставі декларації № 263797 від 04.01.2009; податку з доходів фізичних осіб у розмірі 621,72 грн., що виникла на підставі декларації № 80290 від 07.05.2008 та податкового повідомлення-рішення №0007121702/0 від 21.05.2008; з штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 66953, 30 грн., що виникла на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000731704/0 від 04.03.2009.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Згідно з пп.5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Доказів подання уточнюючих розрахунків щодо зазначених декларацій або оскарження податкових повідомлень-рішень чи рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у апеляційному чи судовому порядку суду не надано.

Сума податкового зобовязання, визначена зазначеними деклараціями, податковим повідомленням-рішенням та рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій, відповідачем сплачена не у повному розмірі, заборгованість становить 67584,80грн.

За таких обставин позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачеві виставлено першу та другу податкові вимоги, проте сума заборгованості на день розгляду спору залишається несплаченою.

Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню наступних підстав.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Як встановлено судом, податкове зобовязання відповідача, узгоджене в адміністративному порядку, не було сплачене у встановлені строки, а відтак таке зобовязання визнається судом податковим боргом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Соломянському районі м. Києва підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Державної податкової інспекції у Соломянському районі м.Києва задовольнити повністю.

2.Стягнути з фізичної особи - субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державного бюджету України податкову заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 9, 78 грн. (девять гривень 78коп.) на р/р 31110029700010, одержувач ВДК у Соломянському районі м.Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 1410100.

3.Стягнути з фізичної особи - субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державного бюджету України податкову заборгованість податку з доходів фізичних осіб податку з доходів фізичних осіб у розмірі 621,72 (шістсот двадцять одна гривня 72коп.) на р/р 33217801700010, одержувач ВДК у Соломянському районі м.Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м.Києві, МФО 820019, код платежу 11010200.

4.Стягнути з фізичної особи - субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державного бюджету України податкову заборгованість з штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 66953, 30 (шістдесят шість тисяч девятсот пятдесят три гривні 30коп.) на р/р 311101047000010, одержувач ВДК у Соломянському районі м.Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21080900.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяК.С. Пащенко