Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 листопада 2009 року 14 год. 38 хв. № 2а-12602/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Шелест С.Б., при секретарі судового засідання Шолковій Т.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
до відповідачаТовариства з обмеженою відповідальністю «Імпекс-проект»
простягнення податкового боргу Представники сторін: від позивачаРожко І.О. –представник за довіреністю відповідач не з’явились
у судовому засіданні 12.11.2009р. відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
О Б С Т А В И Н И С П Р А В И :
Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 522222,54 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, мотивуючи тим, що відповідач має податкову заборгованість по орендній платі за землю перед бюджетом, яка не сплачена у передбачені законом строки, в результаті чого заборгованість перед бюджетом становить 522222, 54 грн
Представник відповідача до суду не з’явився, судом направлялись повістки про виклик відповідача в судові засідання за адресою, яка зазначена в ЄДРПОУ (витяг станом на 09.09.09р.), які повернулись до суду з відміткою пошти «за зазначеною адресою не знаходиться».
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 вищевказаного Закону якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, отже неприбуття в судові засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Імпекс-проект»зареєстровано Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією 11.09.04р. та взято на облік у ДПІ у Голосіївському районі м. Києва; в Державній податковій інспекції у Печерському районі м. Києва відповідач зареєстрований як платник окремих податків, а саме орендної плати за оренду земельної ділянки відповідно до договору оренди землі від 04.03.09р. укладеного між відповідачем та Київською міською радою.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про плату за землю»платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем самостійно визначено у поданій до ДПІ податковій декларації за 2009 рік суму податкового зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки за березень –79876,89грн., квітень –88435,13грн., травень - 88435,13грн, червень - 88435,13грн., липень - 88435,13грн. та за серпень - 88435,13грн. 2009 року, за земельною ділянкою у м. Києві, яка розташована за адресою: вул. Старонаводницька, 6.
Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (ст.. 17 цього ж Закону).
Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби (ст.. 27 Закону України «Про плату за землю»).
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» /далі Закон №2181/ визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону для подання податкової декларації.
Як свідчать матеріали справи, відповідачем не сплачено суму податкового зобов’язання в розмірі 522052, 54 грн., визначену відповідачем самостійно у податковій декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік.
Відповідно до п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону № 2181-III, узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.
Крім того, відповідачем не сплачено суму фінансових санкцій в розмірі 170,00 грн., визначену відповідачу у податковому повідомленні –рішенні №0013101511/0 від 30.04.09р. за платежем орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності, яке винесено за результатами невиїзної документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання податкових декларацій розрахунків.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
З матеріалів справи вбачається, що вказане податкове повідомлення –рішення отримано відповідачем 30.04.09р., доказів його оскарження в судовому чи адміністративному порядку суду не подано.
Податковим боргом в розумінні п. п. 1.3 ст.1 Закону № 2181-III/ є податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій) , самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк , а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Відповідно до вимог п.п. 6.2.3 п. 6.2.4 та п.6.2 ст. 6 Закону № 2181-III, ДПІ у Печерському районі м. Києва відповідачу було винесено першу податкову вимогу № 1/4274 від 12.05.09р. на суму боргу 79876,89 грн., а відповідно до п. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону № 2181-ІІІ ДПІ у Печерському районі виставлено другу податкову вимогу № 2/5675 від 30.06.09р. на суму боргу 168 482,02 грн., які були вручені товариству, про що свідчать повідомлення про вручення наявні в матеріалах справи.
Доказів погашення податкової заборгованості в сумі позову суду не подано, доводи ДПІ про наявність такої заборгованості відповідачем не спростовані.
Відповідно до п.п.3.1.1 ст.3 вказаного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні п.п.1.7 ст.1 вказаного закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання.
За наведених обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 124 Конституції України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва
П О С Т А Н О В И В :
задовольнити адміністративний позов.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Імпекс-проект»(фактична адреса: м. Київ, вул. Кайсарова, 7/9; юрид. адреса:: пр-т 40-річчя Жовтня, 120, корп. 1, код ЄДРПОУ 33098734 ) податкову заборгованість по орендній платі з юридичних осіб в сумі 522222 (п’ятсот двадцять дві тисячі двісті двадцять дві) грн. 54 коп. в дохід бюджету на бюджетний рахунок № 33219812700007, одержувач УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 13050200.
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шелест С.Б.
Повний текст постанови складено: 16.11.2009р.