Рішення № 92040776, 05.10.2020, Володимирський міський суд Волинської області (до 25.04.2025 - Володимир-Волинський міський суд Волинської області)

Дата ухвалення
05.10.2020
Номер справи
154/1725/20
Номер документу
92040776
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

154/1725/20

2/154/529/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2020 року м. Володимир-Волинський

Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого судді Вітера І.Р.,

за участю секретаря Кравчук А.М.,

за участю сторін:

представника позивача Каліщука В.П.,

відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,

представника відповідачів ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Володимир-Волинського міського суду цивільну справу за позовом акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відшкодування завданих збитків,-

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз» звернулось до суду із позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відшкодування завданих збитків.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 09 квітня 2019 року представником Володимир-Волинського відділення акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз» у домогосподарстві відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено механічні пошкодження приладу обліку газу типу G - 4 марки «METRIX» (заводський номер 163031) та здійснено його демонтаж, в присутності відповідачів, для проведення експертизи.

17.04.2019 року за результатами проведеної експертизи встановлено механічні пошкодження приладу обліку газу марки «Metrix типорозміру G-4, моделі У719-96, а саме було виявлено подряпини в районі встановлення магнітної муфти, корпусу під лічильним механізмом, про що свідчить значне пошкодження хромованого покриття, про що складено акт експертизи №1066-40-17-19 та акт про порушення №607 від 08.05.2019 року.

16.05.2016 року відбулося засідання комісії з розгляду актів про порушення АТ «Волиньгаз», якою було прийнято рішення за актом про порушення № 607 від 08.05.2019 року, оформленим за наслідками виявленого виду порушення, передбаченого підпунктом 3 пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, що кваліфікується як несанкціонований відбір природного газу з газорозподільних систем - «несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ» за адресою місця проживання відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - АДРЕСА_1 , провести визначення не облікованих об`ємів природного газу та їх вартості у відповідності до пункту 1 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем.

У відповідності до пункту 1 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, відділом комерційного балансування ПАТ «Волиньгаз» було визначено обсяги не облікованих об`ємів природного газу, які становлять у вартісному еквіваленті 42491, 71 грн., що відповідає сумі завданих збитків АТ «Волиньгаз» неправомірними діями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , які позивач просить стягнути з відповідача. Крім того, просить стягнути з відповідача 1976, 03 грн. - витрат за експертизу лічильника. А також 2102 грн. судового збору, а всього 44467,74 грн.

Ухвалою суду від 29 липня 2020 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання.

23 червня 2020 року позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог.

В судовому засіданні представник позивача - адвокат Каліщук В.П., що діє на підставі довіреності, зменшені позовні вимоги підтримав і просив їх задовольнити та стягнути з відповідачів 43419, 62 гривень збитків, з яких 41443,59 грн. - збитків, завданих несанкціонованим втручанням в роботу засобу вимірювальної техніки, 1976,03 грн. - витрат понесених за експертизу лічильника та судові витрати по справі .

Відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та їх представник - адвокат Савюк К.О., в судовому засіданні уточнені позовні вимоги позивача визнали повністю. Не заперечили щодо задоволення позову.

Частиною четвертою статті 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши позовну заяву та дослідивши письмові матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується заявлений позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи у їх сукупності і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що заявлений позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст.526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч.2 ст.13 Закону України «Про ринок природного газу», споживач зобов`язаний, зокрема: укласти договір про постачання природного газу; забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договорів; не допускати несанкціонованого відбору природного газу; забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників оператора газотранспортної системи, оператора газорозподільної системи до вузлів обліку природного газу та з метою встановлення вузлів обліку газу; припиняти (обмежувати) споживання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договорів.

У разі порушення або невиконання своїх обов`язків споживач несе відповідальність згідно із законом (ч.3 ст.13 Закону України «Про ринок природного газу»).

Судом встановлено, що позивач АТ «ОГС «Волиньгаз» є оператором газорозподільної системи - суб`єктом господарювання, що на підставі ліцензії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, № 1258 від 23.04.2015 року на розподіл природного газу, газу (метану) вугільних родовищ здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.

Взаємовідносини між оператором газорозподільної системи та несанкціонованими споживачами, які втручаються в роботу газорозподільної системи, у тому числі шляхом несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, регулюються Кодексом газорозподільних систем, затвердженим Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 року № 2494 (далі - Кодекс ГРМ).

Судом встановлено, що згідно акта на демонтаж лічильника газу в житловому фонді від 09 квітня 2019 року, представниками АТ «ОГС «Волиньгаз» у житловому будинку відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 лічильник газу № 163031 «Metrix типорозміру G-4, моделі У719-96 було демонтовано на повірку з показником «75765, 086 м3», лічильник та різьбові з`єднання на ньому були опломбовані пломбами № «сб 6765» та пломбою-наклейкою № 5818967.

Згідно акту про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи від 09 квітня 2019 року, який було засвідчено підписом споживача, вбачається, що для захисту лічильника від зовнішнього втручання до дня проведення експертизи, представником газопостачальної організації було додатково опломбовано вхідний та вихідний патрубки цього лічильника та пакет пломбою газопостачальної організації № «С51322945». Споживача повідомлено про час та місце проведення експертизи.

Будь-яких зауважень, заперечень щодо зняття лічильника на експертизу зі сторони відповідача не існувало.

З акту № 1066-40-17-19 від 17 квітня 2019 року експертизи лічильників газу слідує, що у лічильнику «Metrix G4» із заводським номером 163031, 1996 року випуску, із показником «75765,09 м3», який був встановлений за адресою: АДРЕСА_1 , порушень: цілісності пломби на упаковці; цілісності заводської пломби та повірочного тавра, виявлено не було. Однак було виявлено наявність стороннього предмета в місці розташування магнітної муфти; подряпини на корпусі лічильника під лічильним механізмом. Дана експертиза проведена без участі споживача.

Відповідно до п. 1 гл. 5 розділу XI Кодексу ГРМ, у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення.

Згідно акту про непридатність побутового лічильника газу від 20 квітня 2019 року лічильник «Metrix G4» (заводський номер 163031) за результатом проведеної повірки вийшов з ладу внаслідок зносу деталей вимірювального механізму.

Актом про порушення № 607 від 08 травня 2019 року, складеного позивачем за участю відповідача ОСОБА_2 , встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем, передбачене пп. 3 п. 1 гл. 2 розділу ХІ «несанкціоноване втручання в роботу засобу вимірювальної техніки», яке полягає у виявленні у лічильнику «Metrix G4» (заводський номер 163031) стороннього предмета у місці розташування магнітної муфти і подряпин на корпусі лічильника під лічильним механізмом.

Відповідно до протоколу № 16/05/19 від 16 травня 2019 року засідання комісії з розгляду актів про порушення, було встановлено факт несанкціонованого втручання у лічильник відповідачів та вирішено провести визначення необлікованих об`ємів природного газу та їх вартості у відповідності до п. 1 гл. 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, від дати останнього зняття показників ЗВТ про обсяги спожитого газу до дня виявлення порушення, з оформленням акту розрахунку необлікованих (донарахованих) об`ємів газу.

Згідно акту-розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості № 106 від 30 травня 2019 року відповідачам нараховану суму збитків, що підлягають до відшкодування в розмірі 42491,71 грн.

Також, згідно рахунку на оплату № 79007789 від 03 червня 2019 року відповідачам нараховано 1976,03 грн. за відшкодування вартості експертизи лічильника.

Відповідно до п. 4 гл. 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем контрольний огляд вузла обліку-виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з`єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та (або ЗВТ) лічильника газу.

Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.

Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Згідно п. 1 гл. 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, зокрема, належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Згідно з п. 3 гл. 10 розділу Х Кодексу експертизу ЗВТ та/або пломби проводить комісія, до складу якої має входити не менше трьох представників Оператора ГРМ зі складу інженерно-технічного персоналу та юристів. Крім того, Оператор ГРМ офіційним листом має запросити для участі на постійній основі у складі комісії по одному уповноваженому представнику від метрологічної організації та територіального органу Регулятора. У разі відмови метрологічної служби або територіального органу Регулятора в делегуванні свого представника для участі на постійній основі у складі комісії комісія створюється без участі таких представників. Остаточний склад комісії з проведення експертизи ЗВТ та пломб затверджується наказом Оператора ГРМ. За вимогою однієї зі сторін до проведення експертизи в конкретному випадку можуть бути додатково залучені представники виробника ЗВТ чи виробника пломби. Уповноважені особи при собі повинні мати документ, який посвідчує їх особу, та оригінал листа від виробника за підписом керівника, завірений печаткою (за наявності), в якому чітко зазначені уповноважені від виробника особи для участі в експертизі та їх кваліфікація.

Пунктом 4 глави 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем встановлено, що оператор газорозподільної системи при проведенні контрольного огляду вузла обліку має право:

- оглядати комерційний вузол обліку природного газу та його складові на предмет відсутності ознак пошкодження засобу вимірювальної техніки, пошкодження пломб, несанкціонованого втручання в засіб вимірювальної техніки, несанкціонованого газопроводу та/або несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу);

- здійснювати перевірку параметрів параметризації обчислювача чи коректора об`єму газу (за їх наявності);

- перевіряти наявність діючих свідоцтв про повірку засобів вимірювальної техніки (відміток про повірку в паспортах засобів вимірювальної техніки), що входять до складу комерційного вузла обліку природного газу.

При виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання у засіб вимірювальної техніки, що має бути зазначено в акті про порушення, за домовленістю сторін або за ініціативою оператора газорозподільної системи чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована їх експертиза, порядок проведення якої передбачено Кодексом газорозподільних систем та пунктом 3.3. Положення № 619 від 27 грудня 2005 року.

Пунктом 3.3.1. Положення № 619 від 27 грудня 2005 року передбачено, що експертизу лічильника газу проводить комісія, яка призначається наказом по газопостачальній (газотранспортній) організації. До складу комісії повинні входити представники газопостачальної (газотранспортної) організації та територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.

Відповідно до пункту 3.3.2. Положення № 619 від 27 грудня 2005 року споживач має право бути присутнім під час проведення експертизи лічильника газу.

При неможливості бути присутнім під час проведення експертизи споживач має право дати письмову згоду на проведення експертизи без його присутності або у присутності уповноваженої ним іншої особи.

У разі відсутності споживача або уповноваженої ним особи при проведенні експертизи (у визначених в акті про демонтаж лічильника газу місці, даті та часі) така експертиза проводиться без присутності споживача або уповноваженої ним особи.

Пункт 8 гл. 9 розділу Х даного Кодексу визначає, що якщо за результатами експертизи або позачергової чи експертної повірки ЗВТ буде підтверджений факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, у всіх випадках витрати, пов`язані з демонтажем, транспортуванням, монтажем ЗВТ, та витрати, пов`язані з експертизою або позачерговою чи експертною повіркою ЗВТ, компенсуються за рахунок споживача (сторони, відповідальної за збереження ЗВТ). При цьому якщо сам ЗВТ за результатами експертизи або позачергової чи експертної повірки буде визнаний таким, що непридатний до подальшої експлуатації та потребує ремонту, витрати, пов`язані з ремонтом ЗВТ або встановленням нового ЗВТ, мають бути компенсовані за рахунок споживача (сторони, відповідальної за збереження ЗВТ).

Відповідно пункту 1 глави 3 розділу ХІ даного Кодексу у разі виявлення оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Наведені правові норми дають підстави для висновку, що періодична повірка засобів вимірювальної техніки, які використовуються для здійснення розрахунків за спожитий для побутових потреб газ, що є власністю фізичних осіб, проводиться представниками оператора газорозподільної системи (ГРМ). У разі виявлення під час такої повірки несанкціонованого втручання в роботу засобу вимірювальної техніки (ЗВТ) - лічильника газу, зазначеними особами складається відповідний акт, який передається на розгляд комісії з експертизи лічильників газу. У випадку виявлення порушення, що кваліфікується як несанкціонований відбір природного газу з газорозподільної системи - «несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ» комісією приймається рішення про розрахунок об`єму не облікованого природного газу з урахуванням граничних об`ємів його споживання та усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) із встановленням вартісного еквіваленту газу, яке оформлюється відповідним протоколом. Зазначене рішення комісії та акт-розрахунок не облікованих (донарахованих) об`ємів природного газу вручаються під особистий підпис споживачу, або надсилаються йому поштовим рекомендованим відправленням - супровідним листом. У разі незгоди споживача з об`ємом та вартістю не облікованого (донарахованого) природного газу, він може оскаржити їх у судовому порядку.

Відповідно до ч. 5 ст. 1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов`язаний забезпечувати цілісність обладнання приладів (вузлів) обліку комунальних послуг відповідно до умов договору та не втручатися в їхню роботу.

Прилад обліку газу, в який було здійснено втручання, є власністю відповідача. Отже відповідач повинен був забезпечувати цілісність лічильника газу та не втручатися сам і не допускати втручань у нього інших осіб.

Відповідно до ч. 4 ст. 319 ЦК України, власність зобов`язує. Належність приладу обліку газу відповідачу покладає на нього в тому числі обов`язок не допускати втручань у нього, внаслідок яких відбувається несанкціонований відбір природного газу.

Статтею 40 Закону України «Про ринок природного газу» передбачено, що розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому Кодексом ГРМ та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до п. 1 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ, Договір розподілу природного газу має бути укладений Оператором ГРМ з усіма споживачами, у тому числі побутовими споживачами, об`єкти яких в установленому порядку підключені до/через ГРМ, що на законних підставах перебуває у власності чи користуванні Оператора ГРМ.

Споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт.

Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.

Відповідно до п. З глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ, Договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.

Згідно з п. 7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ, фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.

На виконання вказаних норм Кодексу ГРМ відповідачам була надіслана заява- приєднання до умов договору розподілу природного газу. Споживач регулярно споживав природний газ та періодично здійснював сплату рахунків за газ, що є фактом його згоди про приєднання до умов договору (акцептування заяви-приєднання).

Отже, відповідачам послуга з розподілу природного газу надавалася на підставі Типового договору розподілу природного газу (затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2498), укладеного між АТ «ОГС «Волиньгаз» та відповідачем.

Невиконання відповідачем умов Договору розподілу природного газу призвело до завдання АТ «Волиньгаз» збитків, вимога про стягнення яких і виступає предметом поданої позовної заяви.

Відповідно до п. 1.1 зазначеного Договору, цей Типовий договір розподілу природного газу є публічним, регламентує порядок та умови переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газу, які належать споживачам (їх постачальникам), до об`єктів споживачів.

Згідно з пп. 5-7 п. 7.4 вказаного Договору, споживач зобов`язується, зокрема: не допускати несанкціонованого відбору природного газу; забезпечувати належну експлуатацію власних газових мереж відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем та акта розмежування балансової належності й експлуатаційної відповідальності сторін; дотримуватися інших вимог цього Договору та Кодексу ГРМ.

Пунктом 8.1. Договору передбачено: за невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з цим Договором та чинним законодавством України.

Відповідно до п. 8.4 Договору, у разі якщо дії однієї зі Сторін призвели до завдання матеріальної та/або моральної шкоди іншій Стороні, її відшкодування здійснюється в добровільному порядку згідно з вимогами чинного законодавства, а у разі, якщо не досягнуто згоди, - за рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної чи юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно з ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту, згідно з п. 8 ч. 2 цієї ж статті, є відшкодування збитків. Оскільки зазначені збитки відповідач не відшкодував, Товариство змушене звернутися до суду з вимогою про їх стягнення.

Відповідно до ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Втручання відповідачем в роботу ЗВТ спричинило ті негативні наслідки, які наступили в майновій сфері АТ «ОГС «Волиньгаз». Відшкодування завданих відповідачем збитків, яких Товариство зазнало внаслідок неправомірних його дій, необхідне для відновлення порушення майнових прав АТ «ОГС «Волиньгаз».

Виходячи з наведеного, відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 не санкціонованим втручанням в роботу засобу вимірювальної техніки завдали позивачу АТ «ОГС «Волиньгаз» 43419,62 грн. матеріальної шкоди.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Частиною 1 статті 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно ч. ч. 1,5,6 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може гуртуватися на припущеннях.

Суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України (стаття 5 ЦПК України).

Відповідно до ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч.2 ст. 78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст. 79 ЦПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Як зазначено у ст. 80 ЦПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

З огляду на вищевикладене, а також враховуючи, що відповідачі в судовому засіданні позовні вимоги визнали, не заперечили щодо їх задоволення та претензій до працівників газорозподільного підприємства не мають, суд приходить до висновку про обґрунтованість та доведеність заявлених позовних вимог, які підтверджені у справі належними доказами поданими позивачем.

Відповідно до ч.2 ст.141 ЦПК України, судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі задоволення позову покладаються на відповідача, тому вимоги позивача про відшкодування відповідачем судових витрат підлягають до задоволення.

Таким чином, з відповідачів у рівних частках підлягає стягненню на користь АТ «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз»» судовий збір в розмірі 2102 грн.

Керуючись ст.ст.2, 5, 10, 141, 259, 263-265, 268, ЦПК України, ст.ст. 526, 611, 1166 ЦК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відшкодування завданих збитків - задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз»» (місто Київ, МФО 300647, код ЄДРПОУ 03339459, р/р НОМЕР_3 ПАТ «Банк Кліринговий дім») 43419 (сорок три тисячі чотириста дев`ятнадцять) гривень 62 копійки збитків, з яких 41443 (сорок одна тисяча чотириста сорок три) грн. 59 коп., - збитків, завданих несанкціонованим втручанням в роботу засобу вимірювальної техніки, 1976 (одна тисяча дев`ятсот сімдесят шість) грн. 03 коп. - витрат понесених за експертизу лічильника.

Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз»» по 1051 (одна тисяча п`ятдесят одна) гривень сплаченого судового збору з кожного.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Володимир-Волинський міський суд Волинської області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 07 жовтня 2020 року.

Головуючий (підпис)

Згідно з оригіналом.

Суддя Володимир-Волинського міського суду І.Р. Вітер