Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
04 лютого 2010 р. № 2-а- 44301/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Старосєльцевої О.В.
при секретарі Чубукіній М.В.
за участю сторін:
представник прокуратури - Гопак Е.М.;
представник позивача - Горяшко А.В. (діє на підставі довіреності № 6105/г/10-013 від 07.09.09 р.);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокуратури Фрунзенського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м. Харкова
до СПДФО ОСОБА_3
простягнення суми податкових зобовязань, -
В С Т А Н О В И В:
Прокуратура Фрунзенського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м. Харкова, звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом доСПДФО ОСОБА_3, в якому просить суд стягнути з СПДФО ОСОБА_3 суму податкових зобов'язань у розмірі 669690,63 грн. та суму податкових зобов'язань у розмірі 1919800,40 грн.
В судовому засіданні представник прокуратури підтримала позовні вимоги в повному обсязі, та просила позов задовольнити, посилаючись на наступне.
СПДФО ОСОБА_3 пройшов процедуру державної реєстрації, отримав видане виконавчим комітетом Харківської міської ради свідоцтво про реєстрацію, набув правового статусу суб'єкта господарювання та як платник податків обліковується в ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова.
27.02.08 ДПІ була проведена позапланова перевірка фінансово-господарської діяльності Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.05р. по 31.12.07р. та були встановлені наступні порушення:
- заниження податкового зобов'язання за період липня 2005 р. - грудня 2007 р. на суму податку на додану вартість 1 288 748,0 грн.;
- заниження чистого доходу на протязі 3 кв. 2005р. - 4 кв. 2007р., за результатами чого нарахована сума податку з доходу від підприємницької діяльності яка складає 669 690,63 грн.
- ненадання декларації з податку на додану вартість за період з липня 2005р. по грудень 2007р.
Начальником ДПІ були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000371700/0 від 14.03.08р. про визначення сум податкових зобов'язань по податку на прибуток на загальну суму 1919810.00 грн. (донараховано основного платежу 1288784,00 грн., штрафна санкція 631026,00 грн.) та № 0000361700/0 від 14.03.08р. про визначення сум податкових зобов'язань по прибутковому податку на доходи від підприємницької діяльності та інші доходи громадян на суму 669690,63 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення підприємцем не оскаржувались, СПДФО ОСОБА_3 не сплатив узгоджену суму штрафних санкцій у розмірі 2 589 469,59 грн.
Представник позивача позовні вимоги підтримала з тих самих підстав.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками з поштовими повідомленнями, які направлялися за офіційним місцем знаходження, визначеним відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця (а.с.40-43).
Відповідно до ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Вислухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданням органів державної податкової служби, зокрема є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з ст.10 вищезазначеного Закону до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обовязкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до п. 8 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені та штрафних санкцій у порядку передбаченому законом.
Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна;
Судом встановлено, що СПДФО ОСОБА_3 зареєстрований виконавчим комітетом Харківської міської ради 10.09.2004 року, реєстраційний № 24800000000002426, за адресою: 61099, АДРЕСА_1, що підтверджується матеріалами справи, та взятий на податковий облік до Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м. Харкова за № 8464, згідно довідки № 8664/29-032 від 12.11.2009 року(а.с. 6,7,10)
27.02.08 ДПІ була проведена позапланова перевірка фінансово-господарської діяльності Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_3 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.05р. по 31.12.07р, відповідно до акта № 441/17-215/НОМЕР_1 від 27.02.2008 року(а.с.11-21)
ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова, згідно вищезазначеного акту встановлені наступні порушення:
- заниження податкового зобов'язання за період липня 2005 р. по грудень 2007 р. на суму податку на додану вартість в сумі 1 288 748,0 грн., яким порушено п.9.3., п. 9.4. ст. 9, п. 6.1. ст. 6, .п. 7.3.1 п. 7.3. ст. 7 ЗУ „Про податок на додану вартість" від 03.04.97р. № 168/97-ВР.
- заниження чистого доходу на протязі 3 кв. 2005р. - 4 кв. 2007р., за результатами чого нарахована сума податку з доходу від підприємницької діяльності складає 669 690,63 грн.
- ненадання декларації з податку на додану вартість за період липня 2005р. по грудень 2007р., чим порушено п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 ЗУ „Про порядок погашення обовязків платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.00р.
ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова були прийняті податкові повідомлення-рішення:
- № 0000371700/0 від 14.03.08р. про визначення сум податкових зобов'язань по податку на прибуток на загальну суму 1919810.00 грн. (донараховано основного платежу 1288784,00 грн., штрафна санкція 631026,00 грн.);
- № 0000361700/0 від 14.03.08р. про визначення сум податкових зобов'язань по прибутковому податку на доходи від підприємницької діяльності та інші доходи громадян на суму 669690,63 грн. (а.с.22).
Зазначені податкові повідомлення рішення були направлені відповідачу поштою за його адресою (а.с.23).
05.05.08р. зазначені податкові повідомлення-рішення були зняті з дошки оголошень, і вважаються врученими платнику податків.
Зазначені податкові повідомлення-рішення підприємцем не оскаржувались.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення обов'язків платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкових зобов'язань і встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
СПДФО ОСОБА_3 не сплатив узгоджену штрафних санкцій у розмірі 2 589 469,59 грн.
ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова направила поштою першу податкову вимогу № 1/1851 від 15.09.08р., яка була повернута за закінченням терміну зберігання. та 08.12.08р. вимога була знята з дошки оголошень. Друга податкова вимога № 2/2144 від 12.12.08р. була направлена поштою, але повернута за закінченням терміну зберігання та 23.02.09р. вимога була знята з дошки оголошень (а.с.25-30).
Відповідно до п.п.7.2.1 п.7.2 Закону України «Про порядок погашення обов'язків платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова було прийнято рішення № 17 від 20.02.09р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу(а.с.31).
Із матеріалів справи вбачається, що Фізична особа підприємець СПДФО ОСОБА_3 має загальну суму заборгованості у сумі 2589469.59грн.
Отже, на теперішній час заборгованість фізичної особи підприємця СПДФО ОСОБА_3 становить 2589469.59грн., з якої: сума податкових зобовязань у розмірі 669690,63 грн. та сума податкових зобовязань у розмірі 1919800,40 грн. на час судового розгляду не сплачена, у звязку з чим, суд приходить до висновку про можливість стягнення її у судовому порядку.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є документально та нормативно обґрунтованими.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 186 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Прокуратури Фрунзенського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м. Харкова до СПДФО ОСОБА_3 про стягнення суми податкових зобовязань задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з СПДФО ОСОБА_3 (код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) загальну суму заборгованості у розмірі 2589469.59 (два мільйони пятсот вісімдесят девять тисяч чотириста шістдесят девять гривень 59 коп. з якої:
- сума податкових зобовязань у розмірі 669690,63 грн. (шістсот шістдесят девять тисяч шістсот девяносто грн. 63 коп.) на р/р 33210800700010, УДК у Фрунзенському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134610 в ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011;
- сума податкових зобовязань у розмірі 1919800,40 грн. (один мільйон девятсот девятнадцять тисяч вісімсот гривень 40 коп.) на р/р 31112029700010, УДК у Фрунзенському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134610 в ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011.
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи
Повний текст постанови виготовлений 09.02.2010 року.
Суддя Старосєльцева О.В.