СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 квітня 2010 р. Справа № 2а-1876/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю секретаря судового засідання- Шаповал Є.А.,
представника позивача –Кота Ю.Д.,
представника відповідача –Бабіка В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Слов’яни-94" про стягнення фінансових санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Сумський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції в Сумській області (далі по тексту –позивач, ТУ Головавтотрансінспекція в Сумській області) звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Слов’яни-94" (далі по тексту –відповідач, ТОВ "Слов’яни-94"), в якому просить суд стягнути з відповідача фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що за результатами перевірки транспортного засобу відповідача виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено відповідний акт. Позивачем 19.10.2009 р. прийнято постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Заслухавши представника позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 23.09.2009 р. державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Сумській області проведено перевірку транспортного засобу марки ГАЗ-33076, номерний знак - ВМ 3901 АС, що належить товариству з обмеженою відповідальністю "Слов’яни-94", на предмет додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої було складено акт від 23.09.2009 року (а.с.7).
Перевіркою встановлено, що послуги по перевезенню вантажу згідно товарно-транспортної накладної надавались без оформлення ліцензійної картки.
Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Сумській області 19.10. 2009 р. винесено постанову про застосування фінансових санкцій №082106 у розмірі 1700 грн. (а.с.8), які відповідач повинен був сплатити у 15-денний термін з моменту отримання постанови.
Зазначену постанову відповідач отримав 27.10.2009 року (а.с.9), проте на момент розгляду справи вказана в ньому сума фінансових санкцій залишається несплаченою, що підтверджується поясненнями представника позивача.
Відповідно до ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом також встановлено, що господарським судом Сумської області 06.07.2009 р. порушено провадження по справі про банкрутство ТОВ "Слов’яни-94" і введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч.22 ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» мораторій – це зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.
Необхідно зазначити, що штраф, вказаний у позовній заяві, відповідач повинен був сплатити не пізніше 02.11.2009 р., тобто 03.11.2009 р. ця сума почала вважатися боргом. З урахуванням того, що порушення провадження по справі про банкрутство ТОВ "Слов’яни-94" господарським судом Сумської області відбулося 06.07.2009 р., на цю дату заявлена в позові сума штрафу ще не була боргом, а тому не могла бути заявлена як кредиторська заборгованість. Тобто, штраф у розмірі 1700грн. 00коп. слід вважати поточною заборгованістю, що повинна сплачуватися, не зважаючи на введений мораторій.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з ТОВ "Слов’яни-94" 1700 грн. штрафу, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодекс у адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Слов’яни-94" про стягнення фінансових санкцій –задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Слов’яни-94" на користь державного бюджету м.Суми 21081100, на р/р 31119106700002 ГУДКУ у Сумській області, код 23636315, МФО 837013 заборгованість по сплаті штрафу в розмірі 1700 грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М. Соколов
Повний текст постанови складено 26.04.2010 року.