
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
справа № 1340/3597/18
05 жовтня 2020 р.
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Хоми О.П.,
з участю секретаря судового засідання Павлішевського М.В.,
з участю представників: позивача Прімєрової Н.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України про зупинення провадження у справі за позовом Комунального підприємства «Архітектурно-планувальне бюро» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправними та скасування припису та постанови,
в с т а н о в и в :
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду знаходиться справа №1340/3597/18 за позовом Комунального підприємства «Архітектурно-планувальне бюро» (далі – позивач, КП «Архітектурно-планувальне бюро») до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі – відповідач, Держархбудінспекція) про визнання протиправними та скасування припису та постанови.
Ухвалою судді від 13.08.2018 позовна заява, подана без додержання встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) вимог, залишалася без руху, позивачу надавався строк для усунення недоліків. Вимоги ухвали позивачем виконано.
Ухвалою судді від 23.08.2018 відкрито провадження у справі та призначено до підготовчого засідання.
Ухвалою суду 08.11.2018 зупинено провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у адміністративній справі №813/2523/18.
Ухвалою суду від 22.07.2020 провадження у справі поновлено.
Ухвалою суду від 18.08.2020 підготовче провадження у справі закрито та призначено справу до судового розгляду по суті на 09.09.2020.
Представником відповідача 08.09.2020 (вх.№44683) подано клопотання про зупинення провадження у справі до завершення ліквідаційної процедури Держархбудінспекції та встановлення її правонаступників.
В обґрунтування поданого клопотання представник відповідача зазначила, що окремим дорученням в.о. голови Держархбудінспекції від 01.09.2020 №40-92-ОД доручено розглянути питання щодо подання клопотань про зупинення провадження у справах, де однією із сторін виступає Держархбудінспекція, оскільки постановою КМУ від 13.03.2020 №218 «Про ліквідацію державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» було визначено ліквідувати державну архітектурно-будівельну інспекцію та утворити комісію з ліквідації, а також зважаючи на масштабне реформування у галузі містобудування було створено три нових органи державної влади, кожен з яких по суті в повній мірі або частині може стати правонаступником прав та обов`язків Держархбудінспекції. Просить задовольнити клопотання та зупинити провадження у справі до завершення ліквідаційної процедури Держархбудінспекції та встановлення її правонаступників.
Представником позивача на електронну адресу суду 08.09.2020 (вх.№7951ел) надіслано клопотання про відкладення судового засідання, у зв`язку з захворюванням представника позивача та 09.09.2020 (вх.№8005ел) надіслано письмові пояснення щодо клопотання відповідача про зупинення провадження у справі, в яких зазначено, що позивач не має заперечень проти такого клопотання. Просить розглянути клопотання відповідача про зупинення провадження у справі без участі позивача та представника позивача.
В судове засідання 09.09.2020 сторони явки не забезпечили, у зв`язку з цим судове засідання відкладено на 05.10.2020.
В судове засідання 05.10.2020 представник Держархбудінспекції явки не забезпечив.
Розглянувши клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі, суд зазначає таке.
Відповідно до пункту частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Постанова №218) ліквідовано Держархбудінспекцію та згідно пунктом 5 утворено комісію з ліквідації Держархбудінспекції.
Відповідно до пункту 2 Постанови №218 утворено Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій.
Цією ж постановою установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування України.
Крім цього, Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 №219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» утворено два органи державної влади: Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань технічного регулювання у сфері містобудування, а також пунктом 3 цієї постанови зупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» до початку виконання функцій і повноважень Державної інспекції містобудування.
Отже в галузі містобудування відбувається масштабне реформування, оскільки створено нові органи державної влади, що можуть стати правонаступником прав та обов`язків Держархбудінспекції.
Механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі – органи виконавчої влади) та їх територіальних органів визначається Порядком здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074 (далі – Порядок №1074).
Дія Порядку №1074 поширюється на центральні органи виконавчої влади із спеціальним статусом та їх територіальні органи, крім випадків, коли Конституцією та законами України визначені інші особливості порядку їх утворення, реорганізації або ліквідації.
Відповідно до пункту 5 Порядку №1074 орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Згідно з пунктом 6 Порядку №1074 права та обов`язки органів виконавчої влади переходять, зокрема, у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади – до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Згідно з частиною четвертою статті 87 Цивільного кодексу України юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Відповідно до частини першої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Згідно з частиною п`ятою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Отже, юридична особа вважається ліквідованою від дня внесення відповідного запису про її ліквідацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Держархбудінспекція, станом на день розгляду клопотання про зупинення провадження у справі, знаходиться в стані припинення з 20.03.2020.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні відомості про припинення Держархбудінспекції, відсутні підстави для зупинення провадження у справі.
Окрім цього, представником відповідача не подано жодних доказів, які б вказували, що Держархбудінспекція буде не в змозі здійснювати діяльність по представництву у судах на період ліквідаційної процедури.
Таким чином, клопотання представника Держархбудінспекції задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 236, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України про зупинення провадження у справі, – відмовити повністю.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Повна ухвала складена 05 жовтня 2020 року.
Суддя О.П. Хома