
Справа № 583/3345/20
3/583/1192/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2020 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого-судді Ярошенко Т.О.
з участю секретаря судового засідання Алєксєєнко І. В.
особи, яка притягується до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
прокурора Жмурка С.В.
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України, одруженої, працюючої сімейним лікарем Комунального некомерційного підприємства Грунської сільської ради «Грунський центр первинної медико-санітарної допомоги», депутат Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області, РНОКПП НОМЕР_1 , -
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням першої сесії восьмого скликання Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області від 29.12.2016 «Про визнання повноважень депутатів Грунської сільської ради» визнано повноваження депутатів Грунської сільської ради в списку яких під номером 11 міститься ОСОБА_1 .
Із вищевикладеного, депутат Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області ОСОБА_1 , є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, згідно з п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції".
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до Закон України від 17.03.2020 № 530 -IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
З вищевикладеного депутат Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області ОСОБА_1 , повинна подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 01.06.2020.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", депутат Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області ОСОБА_1 , подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, 06.07.2020 о 15 год. 00 хв.
Згідно з додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.08.2020 № 47-05/41284/20, послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2020 по 16.08.2020, остання почала роботу над заповненням своєї електронної декларації за 2019 рік з 06.07.2020 о 14 год. 26 хв.
Про технічну справність реєстру та можливість подання щорічної декларації ОСОБА_1 свідчіть лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 24.06.2020 № 71-03/27283/20.
Депутати Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області в усній формі ознайомлені з антикорупційним законодавством та своєчасністю подання електронної щорічної декларації, про що свідчить лист Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області від 13.07.2020 № 02-27/607.
Таким чином, депутат Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали декларацію своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців, що передував червню 2020 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.
З урахуванням вказаного, пропуск строку на подачу декларації ОСОБА_1 , не є поважною причиною так, як вона мала реальну можливість подати декларацію на рівні з іншими декларантами. Проте, декларація подана з пропуском строку, що перевищує терміни, визначені у ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", і не спростовує наявність в діях ОСОБА_1 , ознак зазначеного адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону України "Про запобігання корупції", за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Таким чином, депутат Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області ОСОБА_1 , несвоєчасно подала декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, а саме 06.07.2020, що є вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнала повністю та пояснила, що дійсно подала декларацію невчасно, а саме 06.07.2020 року.
Прокурор в судовому засіданні висловив думку про необхідність накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч.1 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статі 3 Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є обставинами, що виключають адміністративну відповідальність, передбачену ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_2 декларації підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення № 294/2020 від 15.09.2020, в якому зазначено обставини вчинення правопорушення ОСОБА_1 (а. с.4-10), списком депутатів Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області (ОТГ) (а. с. 18-19), рішенням Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області від 29.12.2016 «Про визнання повноважень депутатів Грунської сільської ради (а. с. 17), протоколом першої сесії сього скликання Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області від 29.12.2016 (а. с. 20-25), якими Грунська сільська рада Охтирського району Сумської області визнала повноваження депутатів Грунської сільської ради Охтирського району Сумської області, серед яких під номером одинадцять міститься ОСОБА_1 , послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняла ОСОБА_1 за період з 01.01.2020 по 16.08.2020 (а. с. 29), роздруківкою публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за якою ОСОБА_1 подала декларацію саме 06.07.2020 (а.с. 30), листом Національної агенції з питань запобігання корупції від 24.06.2020 №71-03/27283/20, який свідчить про справність реєстру, а ОСОБА_1 мала технічну можливість подати декларацію вчасно (а. с. 32).
Даних щодо обставин, які об`єктивно могли завадити ОСОБА_1 подати до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2019 рік у встановлений законом строк матеріали справи не містять.
Як встановлено, ОСОБА_1 будучи обізнаною щодо вимог Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи про обов`язок щорічно до 1 квітня, у 2020 році до 01 червня подавати декларацію за минулий рік шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті Національного агентства, подала таку декларацію 06.07.2020.
Відповідно до ст.68 Конституції України незнання законів не звільняє особу від відповідальності.
На підставі досліджених та перевірених судом доказів, суд вважає, що в судовому засіданні був встановлений факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2019 рік, що підпадає під санкцію ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При призначенні стягнення суд враховує характер скоєного, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність та вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу в межах санкції статті за вказане правопорушення, так як саме такий вид стягнення буде достатнім для виправлення порушниці, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою правопорушницею, так і іншими особами.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23,40-1, 172-6, 245-253, 280, 283-285 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в сумі 420,40 грн. прибуток держави, що підлягає сплаті на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106 Код за ЄДРПОУ 37993783 Банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, обов`язково заповнити призначення платежу: судовий збір, пункт 5.
У відповідності із ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена в Сумський апеляційний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду Т.О. Ярошенко