
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
28 вересня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3296/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
03 вересня 2020 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - позивач) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (далі - відповідач), в якій просили визнати протиправною та скасувати постанову начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 26.08.2020 про накладення штрафу у розмірі 5 100,00 грн у виконавчому провадженні ВП № 61617992.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що листами від 31.03.2020 № 1200-010301-8/6400, від 15.05.2020 № 1200-010301-5/9181, від 20.05.2020 № 1200-010301-8/9492 та від 10.07.2020 № 1200-010301-8/13608 позивач повідомив відповідача про те, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 09.12.2019 по справі № 360/1218/19, головним управління Пенсійного фонду України в Луганській області проведено з 01.01.2018 перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 83% сум грошового забезпечення
Виплата пенсійних коштів за період з 01.01.2018 по 10.02.2020 в розмірі 29 876,09 грн буде здійснюватись за окремою бюджетною програмою, відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду". Таким чином, рішення Луганського окружного адміністративного суду від 09.12.2019 у справі № 360/1218/19, зокрема в частині перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 83% сум грошового забезпечення, виконано в повному обсязі. Стягувачу - ОСОБА_1 пенсія нарахована відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Зважаючи на вищевикладене, головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області вважає, що постанова державного виконавця про накладення штрафу від 26.08.2020 ВП № 61617992 не відповідає критеріям правомірності, визначеним частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно, є протиправною та підлягає скасуванню.
Ухвалою суду 04 вересня 2020 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення її недоліків (а.с.14-15).
Ухвалою суду від 10 вересня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду після усунення її недоліків та відкрито провадження у справі (а.с.25-26).
24 вересня 2020 року від представника відповідача надійшов відзив на позов (а..32-37), в якому зазначено, що управління заперечує проти заявлених вимог з огляду на такі обставини.
20.03.2020 на виконання до Відділу надійшов виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 20.03.2020 № 360/1218/19 про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити виплату заборгованості з сум перерахованої пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року.
23.03.2020 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 61617992. Державним виконавцем направлено вимогу боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання рішення суду.
Листами від 15.05.2020 № 1200-010301-5/9181 та від 20.05.2020 № 1200-010301-8/9492 Головне управління Пенсійного фонду України Луганської області повідомлено, що на виконання рішення по справі № 360/1218/19, управлінням пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 83 %) відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018 року. Доплату по проведеному перерахунку за період з 21.02.2020 (дате набрання рішення суду законної сили) по 31.03.2020 у сумі 2 345, 65 грн. обліковано в управлінні та буде виплачено на умовах окремого порядку визначеного Кабінетом Міністрів України (Постанова Кабінету Міністри України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньс переміщеним особам»). З 01.04.2020 пенсія ОСОБА_1 виплачується з розмірі, визначеному на виконання рішення суду.
Таким чином, щодо фактичного виконання в повному обсязі рішенн згідно з виконавчим документом, інформації та копій підтверджуючи документів, надано не було. Жодних подальших заходів, направлених на виконані рішення суду не було вжито.
26.08.2020 державним виконавцем, керуючись ст. ст. 63, 75 Закону, винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5 100 грн, де також було зазначено про обов`язок боржника виконати рішення протягом 10 робочих днів.
Таким чином, накладаючи штраф постановою від 26.08.2020 на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області державний виконавець діяв у межах своїх повноважень та у спосіі передбачений чинним законодавством.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином (а.с.30).
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав відзив на адміністративний позов, у якому просив розглянути справу без його участі (а.с.29).
Згідно із частиною дев`ятою статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.
20.03.2020 на виконання до Відділу надійшов виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 20.03.2020 № 360/1218/20 про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити виплату заборгованості з сум перерахованої пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року (а.с.40-41).
23.03.2020 державним виконавцем, керуючись вимогами ст. ст. З, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 61617992. У постанові про відкриття виконавчого провадження зазначено про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (а.с. 43).
Листом 23.03.2020 № 7217 відповідачем направлено зазначену постанову позивачу для виконання (а.с.42).
Також позивачу направлено вимогу про необхідність надання інформації щодо повного та фактичного виконання рішення суду у справі № 360/1218/19 негайно з моменту отримання вимоги (а.с.48-49).
Листом від 15.05.2020 № 1200-010301-2/9181 позивач повідомив відповідачу, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 09.12.2019 по справі № 360/1218/19, управлінням пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області проведено перерахунок пенсіі ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 83% відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018 року.
Доплату по проведеному перерахунку за період з 21.02.2020 (дата набрання рішення суду законної сили) по 31.03.2020 у сумі 2 345, 65 грн обліковано в управлінні та буде виплачено на умовах окремого порядку визначеного Кабінетом Міністрів України (Постанова Кабінету Міністри України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішню переміщеним особам»).
Виплата доплати по проведеному перерахунку за період з 01.01.2018 по 20.02.2020 у сумі 29 876, 09 грн буде здійснюватись за окремою бюджетною програмою, затвердженою постановою Кабінету Міністрі України від 22 серпня 2018 року № 649.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 64 затверджено Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат з рішенням суду. Зазначеним порядком визначено механізм погашенн заборгованості, що утворилась внаслідок нарахування пенсійних виплат н виконання рішення суду, за рахунок коштів, передбачених в державном бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.
На виконання затвердженого Порядку Пенсійний фонд України веде облік судових рішень, черговість виконання, перевірку обгрунтованості розрахованоі суми, що підлягає виплаті. Після проведення всіх заходів, передбачених Порядком. Комісія приймає відповідне рішення.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 інформація внесена до реєстру судових рішень за № 57619 (станом на 15.05.2020) та буде виплачена згідно порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду.
На підставі пункту 6 Порядку ведення обліку рішень суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 26.09.2018 № 20-1, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області визначило відповідальну особу, яка здійснює облік рішень у реєстрі.
Рішення про наявність підстав для виплати суми за рішенням суду приймає персональний склад комісії, її голова, заступник голови та секретар, які затверджуються Головою правління Пенсійного фонду України.
Згідно пункту 10 Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649, виділення коштів для виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику.
На теперішній час інформації про прийняття рішення стосовно наявності підстав для виплати суми ОСОБА_1 , зазначеної в розрахунках від Пенсійного фонду України не надходило.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
З огляду на наведене, Головне управління просило винести постанову пре закінчення виконавчого провадження ВП № 61617914 на підставі п.9 ч. 1 ст. Зі Закону України «Про виконавче провадження» (а.с.51-52).
Листом від 20.05.2020 № 1200-010301-8/9492 позивач повідомив відповідачу, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової службі та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) було здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої Головним управління ДФС Луганській області.
Розмір підвищення, визначений на виконання Постанови №103 як різниці між встановленим розміром пенсії з 01.03.2018, та розміром пенсії, який виплачувався ОСОБА_1 до цієї дати (далі - розмір підвищення) становив 5107, 70 грн.
З 01.01.2018 на виконання Постанови № 103 пенсію ОСОБА_1 було обчислено в розмірі 70% суми оновленого грошового забезпечення, що відповідає нормам законодавства, чинного на час перерахунку.
Виплата перерахованої пенсії у 2018 році проводилася ОСОБА_1 в розмірі 7085, 15 грн з урахуванням 50% розміру підвищення (4 531, 3 грн. + 2 553, 85 грн.). У 2019 році пенсія виплачувалась з урахуванням 75% розміру підвищення відповідно до Постанови №103 та постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 804 «Деякі питання захисту окремих категорій громадян» (4 531, 3 грн. + 3 830, 78 грн.).
Водночас повідомлено, на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 09.12.2019 по справі № 360/1218/19, управлінням пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 83 % відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018 року.
Доплату по проведеному перерахунку за період з 21.02.2020 (дата набрання рішення суду законної сили) по 31.03.2020 у сумі 2 345, 65 грн обліковано в управлінні та буде виплачено на умовах окремого порядку визначеного Кабінетом Міністрів України (Постанова Кабінету Міністри України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньс переміщеним особам»).
З 01.04.2020 пенсія ОСОБА_1 виплачується з розмірі, визначеному на виконання рішення суду.
Виплата доплати по проведеному перерахунку за період з 01.01.2018 по 20.02.2020 у сумі 29876, 09 грн буде здійснюватись за окремою бюджетної програмою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійни виплат за рішенням суду» (а.с.55-56).
07.07.2020 відповідачем сформовано вимогу № 9023, в якій зазначено про необхідність надати інформацію щодо повного та фактичного виконання рішення суду у справі № 360/1218/19 негайно з моменту отримання вимоги (а.с.57-58).
26.08.2020 відповідачем, відповідно до ст. ст. 63, 75 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про накладення штрафу на позивача у розмірі- 5 100 грн. Копію постанови направлено боржнику для виконання (а.с. 59-60).
Надаючи оцінку доводам позивача про те, що відсутня можливість виплатити ОСОБА_1 пенсію в повному обсязі через відсутність фінансування, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Частиною першою статті 255 КАС України визначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов`язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з пунктами 1 та 16 частини третьої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.
Статтею 26 Закону № 1404-VIII визначено, що виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей (частина п`ята), за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною) (частина шоста).
Відповідно до частини першої статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність (частина друга статті 63 Закону № 1404-VIII).
Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 1404-VIII виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.
У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Відповідно до частини другої статті 74 Закону № 1404-VIII рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Частинами першою та другою статті 75 Закону № 1404-VIII визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
З вищевикладеного слідує, що правовою підставою для накладення державним виконавцем на боржника штрафу у межах виконавчого провадження є невиконання ним судового рішення у встановлений строк без поважних причин. При цьому, застосування такого заходу реагування є обов`язком державного виконавця і націлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження, як завершальної стадії судового провадження.
Судом з вищеописаних письмових доказів встановлено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області рішення суду у встановлений державним виконавцем строк не виконано.
Посилання позивача у даній справі на норми постанови КМУ від 05.11.2014 №637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо - переміщеним особам", якою визначено, що суми пенсій, які не виплачено за період до місяця їх відновлення, обліковуються в органі, що здійснює пенсійні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного КМУ, суд вважає неприпустимими, оскільки конституційне поняття "Закон України", на відміну від поняття "законодавство України", не підлягає розширеному тлумаченню, це - нормативно-правовий акт, прийнятий Верховною Радою України в межах повноважень. Зміни до закону вносяться за відповідно встановленою процедурою Верховною Радою України шляхом прийняття закону про внесення змін. Нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України є підзаконними, а тому не можуть обмежувати права громадян, які встановлено законами.
Більш того, суд вважає за необхідне зазначити, що постанова КМУ від 05.11.2014 № 637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо - переміщеним особам", жодним чином не поширюється та не врегульовує правовідносини щодо виплати соціальних виплат за судовим рішенням.
Судом встановлено, що станом на час винесення відповідачем оскаржуваної постанови про накладення штрафу, судове рішення в добровільному порядку боржником належним чином не виконано.
Суд зазначає, що порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду визначений постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 (далі - Порядок № 649).
Відповідно до п.3 Порядку № 649 боржник веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (далі - реєстр), відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України. Боржником є орган Пенсійного фонду України, визначений судом боржником у виконанні судового рішення (п. 2 Порядку № 649)
Пунктом 4 Порядку № 649 черговість виконання рішень визначається датою їх надходження до боржника.
Відповідно до п.5 Порядку № 649 для підтвердження суми, що підлягає виплаті, боржник подає до Пенсійного фонду України:
документ, що підтверджує дату надходження судового рішення до боржника;
копію судового рішення (судових рішень) або виконавчого листа;
розрахунок суми, що підлягає виплаті, засвідчений керівником боржника або уповноваженою ним особою.
Таким чином, з огляду на зазначені пункти Порядку № 649, саме позивач подає до Пенсійного фонду України документи, відповідно до п. 5 Порядку № 649, на підстави яких приймається рішення про виділення коштів для виплати.
Разом з тим, ані під час повідомлення відповідача про хід виконання судового рішення, ані під час розгляду справи судом, позивачем не надано жодного належного та допустимого доказу на підтвердження направлення документів до Пенсійного фонду України з метою вирішення питання про виділення коштів.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про відсутність поважності причин не виконання судового рішення у повному обсязі.
Суд зазначає, що не виконання в повному обсязі рішення судів, які набрали законної сили щодо пенсійних виплат, позбавляють пенсіонерів права отримати заборгованість з перерахованої (нарахованої) пенсії на виконання рішень судів, що в свою чергу, позбавляє їх гарантованого Конституцією України (стаття 46) права на соціальний захист в повному обсязі.
Так, у рішенні ЄСПЛ від 19.03.1997 у справі "Горнсбі проти Греції" Суд зазначив, що, право на судовий захист було б ілюзорним, якби національна правова система Високої Договірної Сторони дозволяла, щоб остаточне, обов`язкове для виконання судове рішення залишалося невиконаним на шкоду будь-якій зі сторін. Ефективний доступ до суду включає право на виконання судового рішення без невиправданих затримок.
Крім того, відсутність у заявника можливості домогтися виконання судового рішення, винесеного на його користь, становить втручання у право на мирне володіння майном, як це передбачено п.1 ст.1 Першого протоколу.
Необґрунтовано тривала затримка у виконанні обов`язкового для виконання судового рішення може становити порушення Конвенції. Обґрунтованість такої затримки має оцінюватися з урахуванням, зокрема, складності виконавчого провадження, поведінки самого заявника та компетентних органів, а також суми і характеру присудженого судом відшкодування.
Саме на державу покладено обов`язок дбати про те, щоб остаточні рішення, винесені проти її органів, установ чи підприємств, які перебувають у державній власності або контролюються державою, виконувалися відповідно до зазначених вимог Конвенції (рішення у справі "Ромашов проти України" від 27.07.2004 (№ 67534/01).
З огляду на встановлені обставини справи та не підтвердження поважності причин не виконання судового рішення в частині виплати нарахованої суми заборгованості по виплаті пенсії у визначений державним виконавцем строк, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області та наявності підстав для відмови у задоволенні позову.
Крім того, суд зазначає, що посилання позивача на чинність на момент прийняття судом рішення постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649, є неприйнятними, оскільки вказана постанова визначала порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, а не спірні правовідносини.
Також суд зазначає, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22 липня 2020 року у справі № 640/5248/19 визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 зазначеної постанови (а.с.63-66).
Таким чином, на день прийняття оскаржуваної постанови про накладення штрафу 26.08.2020 постанова КМУ від 22 серпня 2018 року № 649 втратила чинність, а позивачем не надано жодного належного та допустимого доказу вжиття заходів щодо виконання судового рішення починаючи з 23.07.2020.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що відповідач правомірно застосував до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області штраф у розмірі 5100,00 грн, а тому позов Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області задоволенню не підлягає.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки у задоволенні позивних вимог відмовлено, витрати зі сплати судового збору покладаються на позивача.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови -відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя О.В. Ірметова