
Дата документу 23.09.2020
Справа № 313/1008/20
2-а/937/88/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2020 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі: судді – Купавської Н.М., розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Веселівської селищної ради Запорізької області, третя особа: ОСОБА_2 , про визнання незаконним рішення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати незаконним рішення Веселівської селищної ради Запорізької області №7 від 09.11.2018 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)».
При проведенні підготовчих дій щодо розгляду вказаної адміністративної справи судом встановлено наступне.
У відповідності з положеннями ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
В п. 4 ч. 1ст. 171 КАС закріплено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Предмет позовних вимог ОСОБА_1 та суб`єктний склад учасників справи підпадає під юрисдикцію адміністративних судів і позовну заяву вона подала в порядку адміністративного судочинства, а тому, і питання про відкриття провадження в адміністративній справі повинно розглядатись в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України"Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
За змістом п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 не підсудна Мелітопольському міськрайонному суду Запорізької області, як адміністративному суду через предметну, а не територіальну юрисдикцію, однак, такі підстави передачі справи з одного адміністративного суду до іншого КАС України не передбачає.
В той же час суд враховує положення статті 2 КАС України, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З метою належного, своєчасного та якісного захисту прав ОСОБА_1 суд вважає за необхідне застосувати ч.6 ст.7 КАС України про те, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), та за аналогією з положеннями п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передати справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 за предметною підсудністю до Запорізького окружного адміністративного суду.
На підставі вищекладеного, керуючись ст. ст. 2,5,6,7,20,29,30,171, КАС України,
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Веселівської селищної ради Запорізької області, третя особа: ОСОБА_2 , про визнання незаконним рішення передати за підсудністю Запорізькому окружному адміністративному суду, розташованому за адресою: 69041 м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, буд. 65-В.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: