
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
23 вересня 2020 року СєвєродонецькСправа № 812/1671/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” про виправлення описки у судовому рішенні та помилки у виконавчому документі в адміністративній справі № 812/1671/16 за позовом представника Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області, Головного управління ДФС у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
11 вересня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” (далі - ПРАТ "ЛИНІК") про виправлення описки у судовому рішенні та помилки у виконавчому документі в адміністративній справі № 812/1671/16 за позовом представника Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області, Головного управління ДФС у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
В обгрунтування заяви зазначено, що 18.06.2020 Приватне акціонерне товариство “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” подало до Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області заяву про виконання рішення по справі № 812/1671/16 згідно виконавчого листа від 17.06.2020.
25.06.2020 отримано лист, яким повідомлено про те, що перерахування коштів на установлений судом у виконавчому листі та в заяві від 18.06.2020 рахунок не вбачається можливим, оскільки зазначено поточний рахунок № НОМЕР_1 , а не IBAN № НОМЕР_2 , який відкрито ПРАТ "ЛИНІК" на виконання постанови Правління НБУ від 28.12.2018 № 162.
З огляду на зазначене ПРАТ "ЛИНІК" просить у відповідності до вимог ст. 374 КАС України постановити ухвалу про виправлення помилки в рішенні суду від 08.11.2019, ухвалі суду від 09.12.2019 про виправлення описок та у виконавчому листі, а саме: вірно зазначити банківські реквізити - рахунок № НОМЕР_2 .
Сторони в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду заяви повідомлений належним чином.
Згідно з частиною третьої статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву про виправлення помилки у виконавчому листі у письмовому провадженні на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши заяву та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
27 грудня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» до Запорізького управління офісу великих платників податків ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та, зобов`язання вчинити певні дії.
21 травня 2019 року від позивача надійшла уточнена позовна заява, в якій позивачем визначено як відповідачів – Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України, Головне управління ДФС в Луганській області, та співвідповідача – Головне управління Державної казначейської служби України в Луганській області, з такими уточненими позовними вимогами:
- визнати протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС в Луганській області, що полягає у несвоєчасному наданні органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету та несвоєчасному внесенні в єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування березня - липня 2014 року в розмірі 73877878,00 грн та пені в сумі 38730477,09 грн;
- стягнути з державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської Служби України в Луганській області узгоджені суми бюджетного відшкодування за деклараціями березня - липня 2014 в розмірі 73877878,00 грн та пені в сумі 38730477,09 грн на користь ПРАТ «ЛИНІК» ідентифікаційний код 32292929 на поточний банківський рахунок № НОМЕР_1 в АТ «ОТП-Банк», м. Київ, МФО 300528.
Отже, з уточненої позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимогу про стягнення узгоджених сум бюджетного відшкодування саме на його поточний банківський рахунок № НОМЕР_1 .
Рішенням суду від 08 листопада 2019 року адміністративний позов Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України (ідентифікаційний код: 39440996; місцезнаходження: 04119, м.Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 11Г) щодо несвоєчасного надання органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету та несвоєчасного внесення в Єдиний реєстр заяв Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” про повернення узгодженої суми бюджетного відшкодування березня - липня 2014 року в розмірі 73 877 878,00 грн та пені в сумі 38 730 477,09 грн;
Стягнуто з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Луганській області на користь Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” (ідентифікаційний код: 32292929; місцезнаходження: 93113, Луганська область, місто Лисичанськ, вулиця Свердлова, будинок 371, офіс 1-А) на поточний банківський рахунок № НОМЕР_1 в АТ «ОТП-Банк», м. Київ, МФО 300528 узгоджені суми бюджетного відшкодування за деклараціями березня - липня 2014 в розмірі 73 877 878,00 грн (сімдесят три мільйони вісімсот сімдесят сім тисяч вісімсот сімдесят вісім гривень 00 копійок) та пені в сумі 38 730 477,09 грн (тридцять вісім мільйонів сімсот тридцять тисяч чотириста сімдесят сім гривень 09 копійок).
09 червня 2020 року представник ПРАТ «ЛИНІК» подав заяву про видачу виконавчого листа та 17 червня 2020 року отримав виконавчі листи у справі № 812/1671/16 (том №3 а.с.104).
Відповідно до абзацу першого частини першої статті 373 КАС України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом (частина третя статті 373 КАС України).
Згідно з положеннями пунктів першого-сьомого частини першої статті 4 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII Про виконавче провадження (далі Закон № 1404) у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк пред`явлення рішення до виконання.
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону № 1404 виконавчий документ підписується уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплюється печаткою. Скріплення виконавчого документа печаткою із зображенням Державного Герба України є обов`язковим, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, згідно із законом зобов`язаний мати таку печатку.
Відповідно до частини першої статті 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (мимовільний, випадковий пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.
Суд, дослідивши заяву про виправлення помилки у виконавчому листі та описки в судовому рішенні від 11 вересня 2020 року по справі № 812/1671/16, не знаходить підстав для виправлення описки в рішенні та у виконавчому листі, оскільки в уточненій позовній заяві позивачем самостійно зазначено його поточний банківський рахунок № НОМЕР_1 для стягнення на нього узгоджених сум бюджетного відшкодування.
Заяв про зміну його поточного рахунку до суду не надходило.
Таким чином, судом жодних описок в судовому рішенні та помилок у виконавчому документі не допущено.
Згідно зі ст.124, ч.3 ст.129-1 Конституції України судові рішення є обов`язковими до виконання на всій території України, а обов`язковість рішень суду визнається однією з основних засад судочинства.
Суд вважає за необхідне звернути увагу заявника, що судове рішення, що набрало законної сили, стає незмінним (неспростовним). Тобто воно не може бути скасоване (змінене) судом, що його прийняв. Основні та додаткові судження (висновки) суду по суті справи стають остаточними. Тому, суд, який прийняв рішення, може внести до нього виправлення, які не торкаються суті відомостей, що викладені у рішенні.
Заявник своєю заявою про виправлення помилки у виконавчому листі та описки в судовому рішенні по справі № 812/1671/16 фактично просить змінити резолютивну частину рішення, тобто змінити рішення суду по суті та спосіб захисту, що є неможливим, оскільки судове рішення є незмінним.
На підставі зазначеного, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” про виправлення описки у судовому рішенні та помилки у виконавчому документі в адміністративній справі № 812/1671/16, як наслідок вказана заява задоволенню не підлягає.
При цьому, суд вважає за необхідне роз`яснити заявнику, що обставини, на які посилається заявник в заяві, свідчать про можливі підстави для звернення до суду з заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення згідно ст.378 КАС України.
Керуючись статтями 205, 241, 243, 248, 253, 256, 294, 295, 373, 374, п.15.5 Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” про виправлення описки у судовому рішенні та помилки у виконавчому документі в адміністративній справі № 812/1671/16 за позовом представника Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області, Головного управління ДФС у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.С. Шембелян