Постанова № 9168447, 03.12.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.12.2009
Номер справи
2а-5317/09/2670
Номер документу
9168447
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

03 грудня 2009 року           < Час проголошення >           № 2а-5317/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді  Донця В.А. за участю секретаря судового засідання  Венгер А.В.  вирішив адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора Подільського району міста Києва в інтересах державни в особі Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Музей мистецтв"Гелос"

про стягнення заборгованості у розмірі 1092638,95грн.

Заступник прокурора Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києві (далі –Позивач) звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Музей мистецтв "Гелос" (далі –Відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 1092638,95 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 23.03.2009 р. за Відповідачем обліковується борг, на загальну суму 1092638,95 грн. –штрафні санкції за порушення законодавства в сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з’явився.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року №755-IV (з наступними змінами та доповненнями) відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Виходячи з цього, юридична адреса особи, зазначена в реєстрі, вважається достовірними відомостями, оскільки підлягає обов’язковому внесенню в реєстр, в тому числі і в разі її зміни. Статтею 19 Закону також встановлено: якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. Згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 15.07.2009 р. місцем знаходження Відповідача зазначена адреса: м. Київ, вул. Сагайдачного, 14, літ. "В". На вказану адресу судом направлялись поштові відправлення, які повернулись з відміткою "за зазначеною адресою не проживає". Окрім того, в матеріалах справи міститься акт про факт не знайдення від 20.10.2009 року, в якому зазначено, що Позивач за адресою: м. Київ, вул. Сагайдачного14, "В" не знаходиться.

Так як судом надіслано повістку за належною адресою, яка вважається достовірною відповідно до статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", враховуючи положення частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України), повістка Відповідачу вважається врученою, тому судом вирішено розглядати справу за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представника Позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Музей мистецтв "Гелос" зареєстроване Подільською районною державною адміністрацією у м. Києві від 10.03.1995 р. за №1071120000000681 та взято на облік в Державній податковій інспекції у Подільському районі м. Києва від 25.03.1995 р. за №65. Код ЄДРПОУ – 22955704. Місцезнаходження: м. Київ, вул. Сагайдачного, 14-В.

Відповідачем проведено планову виїзну перевірку магазину Відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, за наслідками якої складено акт від 12.01.2009 р. за №0037/26/56/23/22955704. Актом встановлено порушення пунктів 1, 2 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", яке полягало у невикористанні реєстратора розрахункових операцій під час здійснення розрахунків в безготівковій формі через POS термінали на загальну суму 218527,79 грн.

Як вбачається з матеріалів справи Відповідач відмовився від підписання акта перевірки, про що також було складено акт від 12.01.2009 р. №003433.

На підставі акта перевірки Позивачем було прийняте рішення від 24.01.2009 р. №0000332304, яким до Відповідача за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовані штрафні санкції в сумі 1092638,95 грн. Вказане рішення Відповідачем отримано 05.02.2009 р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідачем сума штрафних санкцій не сплачена.

Вирішуючи спір, суд виходить з такого.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 6 липня 1995 року №265/95-ВР (у редакції Закону України від 1 червня 2000 року №1776-III, з наступними змінами та доповненнями) (далі –Закон) контроль за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 1 Закону встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами –суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно з пунктами 1, 3 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Як вже зазначалось, Позивач здійснюючи безготівкові  розрахункові операції через POS термінали не використовував реєстратори розрахункових операцій, що є порушенням вказаних вимог Закону.

Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції в п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, –у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих –послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Статтею 25 Закону передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Проте суму штрафних санкцій Відповідачем не була сплачена.

Враховуючи те, що Відповідачем не була сплачена сума штрафних санкцій, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 69-71, 94, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Музей мистецтв "Гелос" (ідентифікаційний код 22955704) суму штрафних санкцій в розмірі 1092638,95 грн.

Відповідно до статті 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                Донець В.А.

Постанова виготовлена в повному обсязі 08.12.2009 р.