Рішення № 91684032, 21.09.2020, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.09.2020
Номер справи
140/9577/20
Номер документу
91684032
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2020 року ЛуцькСправа № 140/9577/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ) про визнання дій протиправними щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та скасувати рішення (протокол) від 23.03.2020 № 032350008360, зобов`язання призначити та виплачувати пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, а саме з ІНФОРМАЦІЯ_3, зарахувавши у пільговий стаж роботу у Луцькому спеціалізованому управлінні «Сантехмонтаж» № 536 тресту Промхімсантехмонтаж, яке реорганізоване у ВАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» на посаді газозварника за період з 22.08.1992 по 28.12.1999.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 18.03.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою та необхідними документами про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», так як мав достатній пільговий стаж роботи та досяг відповідного пенсійного віку.

Однак листом від 11.06.2020 відповідач повідомив про прийняте рішення про відмову у призначенні пільгової пенсії у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу 12 років 06 місяців.

Позивач вказує на те, що з вищевказаного рішення не вбачається, з яких підстав йому було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах з посиланням на відповідні норми права.

При цьому, відмова відповідача включити до пільгового стажу період роботи з 22.08.1992 по 28.12.1999 на підприємстві у зв`язку з відсутністю інформації про атестацію робочих місць є порушенням конституційного права позивача на соціальний захист.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 року прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги не визнав, просив відмовити у задоволенні позову, мотивуючи тим, що відсутні підстави для призначення позивачу пільгової пенсії у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу. Вказує на те, що результати атестації робочих місць за умовами праці, яка проведена 16.01.1995 у Луцькому спеціалізованому управлінні № 536, висновком Державної експертизи умов праці області від 27.03.1998 визнано недійсним. У зв`язку з цим дію наказу від 16.01.1995 №3 «Про затвердження списку пільгового пенсійного забезпечення» припинено. Відтак відповідачем не зараховано до пільгового стажу позивача період роботи на посаді - газозварник з 22.08.1992 по 28.12.1999.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, враховуючи наступне.

Частина 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист.

Судом встановлено, що 18.03.2020 позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Луцького об`єднаного управління ПФУ із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», до якої додав усі необхідні документи.

Листом від 11.06.2020 №0300-0315-8/16878 відповідач повідомив позивача про те, що згідно наданих документів та даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку, страховий стаж роботи позивача становить 30 рік 07 місяців 14 днів, в тому числі пільговий стаж за Списком № 2 - 11 років 01 місяць 25 днів. Враховуючи вищезазначене, 23.03.2020 прийнято рішення № 032350008360 про відмову у призначенні пенсії за віком згідно статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у зв`язку відсутністю необхідного пільгового стажу 12 років 6 місяців. Пільговий стаж за Списком №2 тривалістю 11 років 1 місяць 25 днів дає право на зменшення пенсійного віку на 4 роки.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Статтею 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Як передбачено частиною другою статті 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Пунктом 3 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383 (далі - Порядок №383) передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 №162 затверджено Список № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (вказаний список був чинний в період роботи позивача), у розділі ХХХІІІ «Загальні професії» передбачено професію газозварники.

Пунктом 4 Порядку №383 передбачено, що згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442 (далі - Порядок проведення атестації робочих місць), атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Зазначена постанова набула чинності з 21.08.1992. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.1992, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації.

Результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація. Такий же порядок застосовується у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації із визначенням правонаступника.

У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1997 (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць), до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.

Якщо атестація була вперше проведена після 21.08.97, у разі підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах, до пільгового стажу зараховується весь період роботи до 21.08.92, 5-річний період роботи на даному підприємстві, що передує даті видання наказу про її результати, та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.

Якщо ж атестація з 21.08.1992 не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.1997, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21.08.1992 включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1997, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.

У разі непідтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах за результатами чергової атестації, проведеної протягом 5 років з дати проведення попередньої атестації, до пільгового стажу зараховується період роботи на даному підприємстві, в установі чи організації до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення чергової атестації, якою відповідне право не підтверджене.

Водночас пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць встановлено, що атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Контроль за якістю проведення атестації, правильністю застосування списків №1 і 2 виробництв, робіт, професій посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, пільги і компенсації, покладається на органи Державної експертизи умов праці (пункт 11 Порядку проведення атестації робочих місць).

Аналізуючи вищевикладене, слід дійти висновку про те, що результати атестації робочих місць на підприємствах та організаціях прямо впливають на можливість отримання працівниками права на пільгове пенсійне забезпечення.

Як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник щодо не зарахування до пільгового стажу періоду роботи позивача на посаді - газозварник з 22.08.1992 по 28.12.1999, оскільки результати атестації робочих місць за умовами праці, яка була проведена 16.01.1995 у Луцькому спеціалізованому управлінні № 536, висновком Державної експертизи умов праці області від 27.03.1998 визнано недійсним. У зв`язку з цим дію наказу від 16.01.1995 №3 «Про затвердження списку пільгового пенсійного забезпечення» припинено.

Відповідно до статті 62 Закону №1788-XII та частини першої статті 48 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Аналогічні положення містяться у пункті 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок №637): основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами

Пунктом 20 Порядку №637 передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка

З трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_1 слідує, що позивач, зокрема, з 02.01.1990 по 23.04.2004 працював на посаді газозварника у Луцькому спеціалізованому управлінні «Сантехмонтаж» № 536 тресту Промхімсантехмонтаж.

Згідно довідки ПАТ «Луцьксантехмонтаж» від 04.03.2020 №106 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, підтверджено роботу ОСОБА_1 в період з 02.01.1990 по 21.08.1992 та з 29.12.1999 по 23.04.2004 за професією газозварник. При цьому, у вказаній довідці також зазначено, що вперше атестація робочих місць проведена згідно наказу №3 від 16.01.1995 і згідно висновків державної експертизи від 27.03.1998 № 05-3/13-1 припинено дію наказу №3 від 16.01.1995 «Про затвердження результатів атестації робочих місць за умовами праці». Чергова атестація робочих місць проведена згідно наказу №35 від 29.12.1999 і підтверджено на пільгове пенсійне забезпечення за Списком №2.

Отже, підприємство не підтвердило пільговий стаж позивача з 22.08.1992 по 28.12.1999 з тієї підстави, що згідно висновків державної експертизи від 27.03.1998 № 05-3/13-1 припинено дію наказу №3 від 16.01.1995 «Про затвердження результатів атестації робочих місць за умовами праці».

Як слідує з матеріалів справи, наказом №3 від 16.01.1995 «Про затвердження списку пільгового пенсійного забезпечення» було затверджено перелік робочих місць, працівникам, яких підтверджено право пільгового пенсійного забезпечення, зокрема, газозварника.

Однак, висновком Державної експертизи умов праці області від 27.03.1998 №05-3/13-1 за експертизою якості проведення атестації робочих місць за умовами праці у Луцькому спеціалізованому управлінні «Сантехмонтаж» №536 встановлено, що атестація робочих місць за умовами праці проведена з грубими порушеннями вимог Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, які призвели до неправомірного підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення. На підставі викладеного результати атестації робочих місць за умовами праці вважаються недійсними, а сам наказ - потребує скасування.

Таким чином, матеріалами справи підтверджується та обставина, що атестація робочих місць на Луцькому спеціалізованому управлінні «Сантехмонтаж» № 536, в результаті якої відмінено право на пільгове пенсійне забезпечення працівників, проведена з грубими порушеннями вимог чинного законодавства, відтак вказана атестація не може порушувати права працівників на призначення пільгової пенсії за віком.

Суд зазначає, що в силу вимог пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації, а не працівників.

Якщо чергова атестація була проведена з порушеннями, передбаченими Порядком проведення атестації робочих місць, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу.

Таким чином, законодавцем покладено обов`язок проведення атестації робочих місць на керівників підприємств, а тому її несвоєчасне проведення або проведення з порушенням вимог чинного законодавства не може позбавити громадян їх конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань про зарахування періоду, де атестація не проводилася, до пільгового стажу.

Отже, наявність атестації робочого місця в даному випадку не може бути визначальною ознакою, яка обумовлює право позивача на пільгову пенсію, зважаючи на наявність записів в трудовій книжці, які підтверджують факт роботи позивача в період з 22.08.1992 по 28.12.1999 на посаді газозварник, яка віднесена до переліку робіт, зайнятість на яких дає право на пільгове пенсійне забезпечення за Списком №2. Відтак, вказаний період має бути зарахований до пільгового стажу.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 16.05.2019 у справі №161/17658/16-а, та в силу приписів частини п`ятої статті 242 КАС України враховується при вирішенні цієї справи.

Таким чином, період роботи ОСОБА_1 з 22.08.1992 по 28.12.1999 на посаді газозварника в Луцькому спеціалізованому управлінні «Сантехмонтаж» № 536 є періодом, який повинен бути зарахований до пільгового стажу позивача.

Враховуючи те, що станом на день звернення позивача за призначенням пенсії останній досяг пенсійного віку - 55 років, його загальний страховий стаж становив понад 30 років, при цьому, з врахуванням пільгового стажу, який був визнаний відповідачем у листі від 11.06.2020 №0300-0315-8/16878 (11 років 01 місяць 25 днів), та з врахуванням спірного пільгового стажу (22.08.1992 по 28.12.1999), пільговий стаж ОСОБА_1 за Списком № 2 становив понад 12 років 06 місяців, тому позивач набув право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», відтак дії відповідача щодо відмови позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 є протиправними, а рішення ГУ ПФУ у Волинській області від 23.03.2020 № 032350008360, яким позивачу відмовлено у призначенні пільгової пенсії через відсутність необхідного пільгового стажу слід визнати протиправним та скасувати.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Оскільки позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах 18.03.2020, тобто не пізніше трьох місяців з дня досягнення ним пенсійного віку ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) , відтак позивачу пенсія за віком повинна бути призначена з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, а саме з ІНФОРМАЦІЯ_3.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Повноваження суду при вирішенні справи визначені статтею 245 КАС України. Як встановлено частиною другою вказаної статті, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Відтак, з наведених вище підстав позовні вимоги про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії належить задовольнити шляхом прийняття судом рішення про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»; визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ у Волинській області від 23.03.2020 № 032350008360 щодо відмови у призначенні пенсії позивачу на пільгових умовах; зобов`язання ГУ ПФУ у Волинській області призначити та виплачувати позивачу пенсію на пільгових умовах відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до пільгового стажу позивача період роботи у Луцькому спеціалізованому управлінні «Сантехмонтаж» № 536 тресту Промхімсантехмонтаж, яке реорганізоване у ВАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» на посаді газозварника з 22.08.1992 по 28.12.1999, з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, тобто з ІНФОРМАЦІЯ_3.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів судовий збір в розмірі 840,80 грн., сплачений згідно з квитанцією від 01.07.2020.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 23.03.2020 № 032350008360.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Волинської області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з ІНФОРМАЦІЯ_3, зарахувавши у пільговий стаж період роботи у Луцькому спеціалізованому управлінні «Сантехмонтаж» № 536 тресту Промхімсантехмонтаж, яке реорганізоване у ВАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» на посаді газозварника з 22.08.1992 по 28.12.1999.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок). Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статями 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кравчука, 22В, ідентифікаційний код 13358826).

Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич