Постанова № 9168389, 07.04.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.04.2010
Номер справи
2а-485/10/2470
Номер документу
9168389
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2010 р. м. Чернівці                    Справа № 2а-485/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Дембіцького П.Д.,

при секретарі судового засідання –Маркуц Х.М.,

за участю:

представника позивача –Сіраєвої - Шкрібляк Н.С. (за довіреністю);

відповідач - не з’явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, функції якої покладені на Сокирянський районний центр зайнятості Чернівецької області до ТзОВ «Сокиряни Агрос»про стягнення страхових внесків,-

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И :

До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, функції якої покладені на Сокирянський районний центр зайнятості Чернівецької області про стягнення з ТзОВ «Сокиряни Агрос»недоїмки - несвоєчасно сплачених страхових внесків у сумі 459,01 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований як платник внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі - Закон) зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, однак не нараховував та не сплачував їх (внески) в повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив позов задовольнити повністю у зв’язку з несвоєчасною та неповною сплатою страхових внесків ТзОВ «Сокиряни Агрос»до Сокирянського районного центру зайнятості.

Відповідач 15.01.2010 року належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового повідомлення. Однак, свого представника в судове засідання повторно не направив, заяви про відкладення розгляду справи не надходило.

25.03.2010 року позивач отримав для вручення відповідачу копію ухвали суду для відповідача з інформацією про дату, час та місце судового розгляду справи.

07 квітня 2010 року відповідача в судове засідання повторно не прибув, однак надав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, а також про те, що він не заперечує проти позову виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, функції якої покладені на Сокирянський районний центр зайнятості про стягнення недоїмки у сумі 459,01 грн. Позовні вимоги, які підтверджені у справі доказами-розрахунку вимог позовної суми заборгованості та Актом перевірки від 29.09.2009 року № 106 визнає у повному обсязі.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Згідно до ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного реєстру.

Таким чином відповідач про час і місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе та доцільне розглянути справу без представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.

          Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини справи та оцінивши надані докази, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд, -

ВСТАНОВИВ:

У ході розгляду справи встановлено, що відповідач – Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Сокиряни Агрос» 18 лютого 2000 року зареєстрований як платник внесків до фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у Сокирянському районному центрі зайнятості.

Відповідно до направлення № 125 від 28 вересня, позивачем 29 вересня 2009 року проведено перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01 квітня 2008 року по 30 червня 2009 року. У ході вказаної перевірки встановлено порушення п. 2.2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» - несвоєчасна сплата страхових внесків, за результатами якої складено акт № 106, який підписано керівником підприємства.

Згідно Акту перевірки № 106 від 29 вересня 2009 року «Про результати проведення планової перевірки» за період з 01 квітня 2008 року по 30 червня 2009 року новостворена заборгованість товариства складає 459,01 грн.

Дана заборгованість відображена в розрахунку № 24-06/1184 від 24 листопада 2009 року.

Страхування на випадок безробіття нараховувалося, однак перераховувалося несвоєчасно, внаслідок чого відповідно до розрахунку № 24-06/1184 від 24.11.2009 року у відповідача утворилася заборгованість у сумі 410,08 грн. та нарахована пеня в сумі 48,93 грн.

30.10.2009 року прийнято рішення за № 4 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу з ТзОВ «Сокиряни Агрос» простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) у сумі 410,08 грн. та пені в сумі 48,93 грн.

30.10.2009 року вищевказане рішення було направлене до ТзОВ «Сокиряни Агрос» про що свідчить підпис керівника у рекомендованому повідомленні про його отримання. Однак відповідачем не сплачена заборгованість по страховим внескам, до суду не оскаржено.

Крім того, вказані правовідносини регулюються Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі Закону) та іншими.

Відповідно до ст.14 Основ законодавства України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (16/98 ВР), страхові Фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов»язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов»язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими положеннями. Одним із видів соціальних послуг та матеріального забезпечення за загальнообов»язковим державним соціальним страхуванням є страхування на випадок безробіття.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 12 Закону функції виконавчої дирекції Фонду покладено на органи державної служби зайнятості, в тому числі й функції з проведення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, представництва інтересів Фонду в судових та інших органах.

Відповідно до статті 35 Закону передбачено, що роботодавці зобов'язані своєчасно та в повному розмірі сплачувати внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Розмір страхових внесків на цей вид соціального страхування та порядок обчислення і сплати внесків встановлений Законом України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" та Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вищевказана інструкція затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 p. N 339 і Зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за N 30/5221 яка на день розгляду справи є чинна.

Страхування громадян на випадок безробіття є окремим видом загальнообов’язкового державного соціального страхування і здійснюється на підставі Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (далі Закон) Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України в особі виконавчих дирекцій Фонду, функції яких згідно ст. 12 Закону виконують органи державної служби зайнятості.

Платниками страхових внесків є страхувальники, які зобов’язані зареєструватися у виконавчих дирекціях Фонду за місцем свого знаходження (ч. 1 п. 2 ст. 35 Закону).

Відповідно до ст.8 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі Фонд) проводить збір страхових внесків на випадок безробіття.

У відповідності із п. 2 ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня реєстрації в центрі зайнятості за місцем свого знаходження та зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески відповідно до частини другої ст.35 Закону.

Страхувальниками, згідно Закону України є роботодавці, які використовують найману працю і застраховані особи – наймані працівники, які повинні своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду (ч. 2 п. 2 ст. 35 Закону України).

Порядок та розмір сплати страхових внесків встановлений ст.ст. 17, 19 Закону України, ч.ч. 2, 3 п. 2. ст. 1. Закону України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування” від 11.01.2001 року № 2213-ІІІ (із подальшими змінами і доповненнями) та „Інструкцією про обчислення і сплату внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття”, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року № 339, відповідно до яких платники зобов’язані сплачувати до Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, а саме один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Відповідно до п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобов’язаний реєструватися у виконавчої дирекції Фонду за місцем свого знаходження, як платник страхових внесків, своєчасно та у повному розмірі сплачувати належні йому страхові внески.

У ході судового розгляду справи достовірністю встановлено наявність з боку відповідача порушень вимог Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” в частині несвоєчасної сплати страхових внесків. У зв’язку з несплатою страхових внесків відповідачем, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову та стягнення з відповідача заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України в Чернівецькій області в сумі 459,01 грн.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач не довів суду факт відсутності у нього боргу перед позивачем та не погасив вказану суму боргу в добровільному порядку в встановлені чинним законодавством строки.

На підставі встановлених обставин, дослідженню матеріалів справи, аналізу норм Закону, що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованим, а тому позов підлягає задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 11, 69-71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя:

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Cтягнути з ТзОВ «Сокиряни Агрос» (60200, вул. О. Кобилянської, 6-а, м. Сокиряни, Чернівецької області, код за ЄДРПОУ 30774082, р/р 260082825 ЧОД АППБ «Аваль», МФО 356820) на користь Сокирянського районного центру зайнятості (60200, вул. Перемоги, 18,м. Сокиряни, Чернівецька обл., код 21423437, р/р 31175032000009 відділення Державного казначейства м. Сокиряни) несвоєчасно сплачені страхові внески в сумі 459,01 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.

Постанову складено в повному обсязі 12 квітня 2010 р..

Суддя                                                                                                    П.Д. Дембіцький