Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" квітня 2010 р.
11 год.40 хв.Справа № 2-а-14748/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Садовій Я.В.,
за участю: представника позивача - Величко М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,
встановив:
Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (даліпозивач) звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далівідповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 1835 грн. 44 коп.
Представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, суду пояснила, що ФОП ОСОБА_2 є платником податку з доходів найманих працівників і зобов'язаний здійснювати утримання та внесення до бюджету зазначеного податку, що відповідачем не виконується. Станом на 10.12.2009 року заборгованість відповідача зі сплати зазначеного податку складає 1835 грн. 44 коп.
Відповідач надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги не визнає, заперечує проти їх задоволення.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець Чаплинською районною державною адміністрацією 09.09.2005 року, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1.
Як платник податків, відповідач зареєстрований у Чаплинській міжрайонній державній податковій інспекції в Херсонській області 22.02.1995 року за № 234.
Відповідно до п. 1.15. ст.1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 року № 889-IV (далі - Закон № 889-IV) податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідно до пп. 2.1.4 п. 2.1, пп. 2.2.1. п.2.2, пп. 2.3.1 п. 2.3. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі - Закон № 2181-ІІІ) контролюючим органом стосовно сплати податків і зборів є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Підпунктом 16.3.4. п.16.3 ст. 16 Закону № 889-IV контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу.
Згідно пп. 6.3.2. п.6.3. ст. 6 Закону № 889-IV платник податку подає працедавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги за формою, визначеною центральним податковим органом.
Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання працедавцем заяви платника податку про застосування пільги.
Відповідно до п.8.1.1. 8.1.2. п.8.1. ст. 8 Закону № 889-IV податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Згідно із пп.16.3.5. 16.3.6. п.16.3. ст.16 Закону № 889-IV відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе фізична особа у випадках, визначених законом.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Приписами підпункту 17.1.9 п.17.1 ст.17 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що у разі коли платник податків здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу).
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі акту про результати планової виїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства від 09.06.2008 року № 10/17-009/НОМЕР_1 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.06.2008 року № 0000421710/0, яким відповідачу донараховано податок з доходів найманих працівників в розмірі 3790 грн. 05 коп., в тому числі 1263 грн. 35 коп. основного платежу та 2526 грн. 70 коп. штрафних санкцій за застосування соціальної пільги без подання заяв працівників.
Відповідно до розрахунків правильності обчислення суми податку з доходів фізичних осіб та акту перевірки від 09.06.2008 року, найманим працівникам нараховано заробітну плату за період з квітня 2005 року до березня 2008 року в розмірі 12049 грн. 19 коп., однак фактичне нарахування мало становити 14033 грн. 83 коп. Податку з доходів фізичних осіб нараховано на суму 1205 грн. 84 коп., але фактичне перерахування податку до бюджету складає 43 грн. 35 коп. Належна сума для утримання податку з доходів фізичних осіб - 1831 грн. 77 коп., однак фактично утримано 568 грн. 42 коп. Таким чином, недобір суми складає 1263 грн. 35 коп.
Вищезазначений акт перевірки, розрахунки та податкове повідомлення-рішення підписані та отримані відповідачем особисто під розписку. Податкове повідомлення-рішення від 10.06.2008 року № 0000421710/0 у встановленому законодавством порядку відповідачем не оскаржене, тобто є узгодженим. Станом на 10.12.2009 року заборгованість відповідача по зазначеному податку, з урахуванням часткової сплати, складає 1835 грн. 44 коп., у тому числі недоїмка - 1765 грн. 08 коп., пеня - 70 грн. 36 коп.
Оскільки відповідачем не виконано у повному обсязі обов'язку платника податку, передбаченого податковим законодавством, добровільно не сплачено податковий борг в розмірі 1835 грн. 44 коп., а тому дану заборгованість належить стягнути в судовому порядку.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Позов Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, податковий борг з доходів найманих працівників в розмірі 1835 грн. 44 коп. (одна тисяча вісімсот тридцять п'ять гривень 35 коп.), у тому числі недоїмка 1765 грн. 08 коп., пеня - 70 грн. 36 коп. до місцевого бюджету - Чаплинської селищної ради Чаплинського району на р/р 33219800700300 в УДК Херсонської області, код ОКПО 24103696, код платежу 11010100, МФО 852010, стягувач: Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.