Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" квітня 2010 р.
11 год.10 хв.Справа № 2-а-14667/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі:Садовій Я.В.,
за участю: представника позивача - Величко М.М., <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу по земельному податку,
встановив:
Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (далі-позивач) звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 ( далі - відповідач) простягнення податкового боргу по земельному податку.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, суду пояснила, що відповідач має в користуванні земельні ділянки та зобов'язаний сплачувати земельний податок. Станом на 07.12.2009 року у фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 існує заборгованість зі сплати земельного податку в розмірі 1093 грн.32 коп., яку відповідач не сплатив добровільно, не оскаржив у встановленому законодавством порядку, а тому даний податковий борг підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідач надач суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги не визнає, проти позову заперечує.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_3 зареєстрований як фізична особа-підприємець Чаплинською районною державною адміністрацією Херсонської області, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1.
Відповідач взятий на облік Чаплинською міжрайонною державною податковою інспекцією в Херсонській області як платник податків з 22.02.1995 року за № 234.
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 року № 2535-ХІІ (далі - Закон № 2535-ХІІ) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Статтею 17 Закону № 2535-ХІІ встановлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування " від 25.06.1991 року № 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 24.12.1993 року № 3813-ХІІ контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів ( обов'язкових платежів) здійснюють державні податкові інспекції.
Пунктом 1.2 ст.1 Закону № 2181-ІІІ Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі- Закон № 2181-ІІІ) визначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону № 2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно із пп.17.1.1., 17.1.2. п.17.1. ст.17 Закону № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
У разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "а" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем подано до податкового органу податковий розрахунок земельного податку на 2009 рік, від 30.01.2009 року вхідний № 2083, тобто податкове зобов'язання за період з 02.03.2009 року до 30.11.2009 року в розмірі 117 грн. 40 коп. є узгодженим.
За актом перевірки від 09.06.2008 року № 000010/1710/НОМЕР_1 "Про результати планової виїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства" відповідач, маючи в користуванні земельні ділянки загальною площею 0,165452 га за адресою: смт. Чаплинка, вул. Чорноморська, 45 та площею 0,01 га по вул. Асканійська, 44 в смт. Чаплинка, самостійно не обчислював суму земельного податку за 2006-2008 роки та не подавав до Чаплинської МДПІ податкові декларації. На підставі зазначеного акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.06.2008 року № 0000431710/0, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання на загальну суму 1876 грн. 53 коп., у тому числі за основним платежем у сумі 910 грн. 98 коп. та за штрафними санкціями - 965 грн. 55 коп., які нараховані контролюючим органом за заниження податкового зобов'язання. За несвоєчасну сплату земельного податку нараховано пеню в розмірі 10,39 грн.
Наведений вище акт перевірки підписаний платником податку особисто. Податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем під розписку та не оскаржено. Згідно облікової картки платника ПП ОСОБА_3 сплачено земельний податок в розмірі 910 грн. 98 коп. Станом на 07.12.2009 року заборгованість відповідача перед бюджетом складає 1093 грн. 32 коп.
Суд не бере до уваги надані відповідачем квитанції, як доказ того, що ОСОБА_3 сплачено в повному обсязі суму боргу, оскільки дослідженням зазначених розрахункових документів у судовому засіданні не підтвержено факт сплати спірної суми.
Оскільки відповідачем не виконано обов'язку платника податку щодо сплати земельного податку, добровільно не сплачено суму заборгованості в розмірі 1093 грн. 32 коп., а тому зазначений борг належить стягнути в судовому порядку.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції обгрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд,-
постановив:
Позов Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу по земельному податку задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, податковий борг зі сплати земельного податку в розмірі 1093 грн. 32 коп. (одна тисяча дев'яносто три грн. 32 коп.) на бюджетний рахунок 33217813700300, код платежу 13050300, банк одержувача - УДК у Херсонській області, МФО 852010, код банка одержувача - ОКПО 24103696, одержувач- місцевий бюджет, Чаплинська селищна рада.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.