Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 квітня 2010 року Справа № 2а-1448/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Ушакова Т.С.,
при секретарі: Юрченко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора м. Свердловська Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Свердловської виправної колонії № 38 про стягнення боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища, звернувши стягнення на його активи, -
В С Т А Н О В И В:
25 лютого 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Свердловська Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Свердловської виправної колонії № 38 про стягнення боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища, звернувши стягнення на його активи. В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Свердловська виправна колонія № 38 зареєстрована як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області 27.07.1995 року, про що зроблений запис 20.04.2000 року у журналі обліку реєстраційних справ за № 04051610Ю0010278. Свердловська виправна колонія № 38, код ЄДРПОУ 08680394, є юридичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності, що підтверджується довідкою управління статистики у м. Свердловську № 068812. Станом на 04.02.2010 року податкова заборгованість Свердловської виправної колонії № 38 становить –2922,96 грн., сума податкового зобов’язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища-1085,33 грн. та сума штрафних санкцій-1837,63 грн. За платником рахується податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, в загальному розмірі 2922,96 грн., що підтверджується витягом з особового рахунку платника податків. Враховуючи вищенаведене, Прокурор м. Свердловська Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області просить стягнути з Свердловської виправної колонії № 38 суму боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 2922,96 грн. звернувши стягнення на його активи.
Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні надав суду пояснення аналогічні викладеним в позові.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Від нього на адресу суду 15.04.2010 року надійшла заява, в якій відповідач Свердловська виправна колонія № 38 визнає суму боргу і збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 2922,96 грн.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що Свердловська виправна колонія № 38 зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області 27.07.1995 року, про що зроблений запис 20.04.2000 року у журналі обліку реєстраційних справ за № 04051610Ю0010278, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (арк справи 21).
Свердловська виправна колонія № 38, код ЄДРПОУ 08680394, є юридичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності, що підтверджується довідкою управління статистики у м. Свердловську № 068812 (арк справи 4).
Станом на 04.02.2010 року податкова заборгованість Свердловської виправної колонії № 38 становить – 2922,96 грн., сума податкового зобов’язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища-1085,33 грн. та сума штрафних санкцій-1837,63 грн.
За період з 24.01.2008 року по 30.10.2009 року Свердловська ВК № 38 має самостійну узгоджену суму податкового зобов’язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі -1085,33 грн., що підтверджується податковими розрахунками та витягом з особового рахунку платника.
- № 34904 від 24.01.2008 року у розмірі 153,28 грн.
- № 7480 від 09.04.2008 року у розмірі 366,42 грн.
- № 17271 від 14.07.2008 року у розмірі 34,04 грн.
- № 37138 від 23.01.2009 року у розмірі 95,58 грн.
- № 9130 від 23.04.2009 року у розмірі 371,53 грн.
- № 18355 від 27.07.2009 року у розмірі 26,79 грн.
- № 27209 від 30.10.2009 року у розмірі 37,69 грн.
У зв’язку з несвоєчасною сплатою податку до відповідача застосовувалися штрафні санкції відповідно до наступних повідомлень рішень:
- № 000295 1840/ від 25.07.2008 року у розмірі 703,50 грн.
- № 000037 1840/ від 05.02.2008 року у розмірі 737,47 грн.
- № 0000622342 1840/ від 20.06.2008 року у розмірі 396,66 грн.
Відповідно до п.6.2.1 ст.6 Закону, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, податковий борг за якими не погашений.
У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику були надіслані першу податкову вимогу № 1/215 від 04.10.2003 року та другу податкову вимогу № 2/440 від 05.11.2003 року,яка була отримана головним бухгалтером Бурцевої С.Д. (арк.справи 5-6). Але до теперішнього часу суму заборгованості не сплачено та заборгованість в розмірі 2922,96 грн. залишається непогашеною.
Податковим повідомленням-рішенням форми «Ш» № 000295 1840/0 від 25.07.2008 року визначено суму штрафної санкції Свердловської виправної колонії № 38 на суму 703,50 грн. та податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 000037 1840/0 від 05.02.2008 року визначено суму штрафної санкції Свердловської виправної колонії № 38 в розмірі 737,47 грн.(арк.справи 31).
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов’язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно ч.1 ст. 11 вказаного закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі— платники податків).
Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобов’язання судом не встановлено.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» із змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно ст.ст. 9,11 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податку несуть обов’язки щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч.ч. 1, З ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач — визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
В судовому засіданні позовні вимоги Прокурора м. Свердловська Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Свердловської виправної колонії № 38 суму заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2922,96 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” , суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора м. Свердловська Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Свердловської виправної колонії № 38 задовольнити повністю.
Стягнути з Свердловської виправної колонії № 38 (код ЄДРПОУ 08680394, р/р 260083013150 Ощадбанк 5450 м. Свердловська) заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2922,96 грн. на р/р № 33219807700072 КФК 12020100 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566, шляхом звернення на активи боржника.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено та підписано 20 квітня 2010 року.
СуддяУшаков Т.С.