
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/3345/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участі секретаря судового засідання Михалюк М.Ю., представника відповідача Кріля А.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Львові адміністративну справу за позовом фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа – підприємець ОСОБА_1 (далі – ФОП ОСОБА_1 , позивач) 05.05.2020 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області, просить суд визнати протиправною та скасувати постанову №193132 від 07.04.2020 про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 34000 грн. Позивач не погоджується з цим рішенням, вважає таке протиправним. Позовні вимоги обґрунтовує такими обставинами (а.с.1-3): начальник Управління Укртрансбезпеки у Львівській області прийняв постанову про стягнення адміністративно-господарського штрафу №193132 від 07.04.2020 за перевищення перевізником встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу. Вказує, що ОСОБА_1 є власником автомобіля та причепа, що здійснювали перевезення вантажу, проте не автомобільним перевізником, оскільки задовго до рейдової перевірки передав ці транспортні засоби в оренду іншій особі. Звертає увагу суду, що відповідач не викликав його на розгляд справи про накладення штрафу і тим самим позбавив позивача можливості надати пояснення та докази, що дозволили б суб`єкту владних повноважень правильно встановити обставини справи.
Відповідач позов не визнає. Представник відповідача подав відзив на позовну заяву (а.с. 30-36), просить суд відмовити в задоволенні позову ФОП ОСОБА_1 в повному обсязі з таких підстав: за результатами проведеного працівниками Укртрансбезпеки габаритно-вагового контролю транспортного засобу, що належить позивачу (водій ОСОБА_2 ) встановлено, що ширина транспортного засобу становила 3,17 при нормативно допустимій 2,6 м. Оскільки перевізник не мав дозволу на перевезення вантажу, що перевищувала вагові/габаритні параметри, до нього обґрунтовано застосовано адміністративно-господарські санкції. Відповідач звернув увагу суду, що водій під час перевірки не надав інспекторам договору тимчасового користування транспортного засобу чи зауважень про те, що власник транспортного засобу не є перевізником. Повідомлення про запрошення на розгляд справи надіслано позивачу 19.03.2020. На засідання позивач не з`явився, тому відповідно до норм пункту 27 Порядку №1567 розгляд справи відбувся за наявними матеріалами перевірки без його участі.
Позивач подав відповідь на відзив, навів аргументи на спростування доводів відповідача (а.с. 58). Позивач вказує, що під час перевірки водій транспортного засобу надав працівникам Укртрансбезпеки визначені законодавством документи, а також видаткову накладну ПП «Промресурси» та відповідні пояснення з приводу того, що саме ця юридична особа є покупцем товару (естакади), що перевозилась та безпосереднім перевізником. Позивач наголосив, що відповідач належно не повідомив його про дату, час та місце розгляду справи, тому позбавив особу права бути присутнім підчас розгляду справи про накладення штрафу, надати пояснення та докази на обґрунтування його позиції.
Суд заслухав пояснення представників учасників справи, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини:
ОСОБА_1 :
- є власником автомобіля Renault модель R340, 1994 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 та загального напівпричіпа МАЗ модель 9397, 1993 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 , що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію транспортного засобу серія НОМЕР_3 та НОМЕР_4 відповідно (а.с. 41);
- зареєстрований як фізична особа-підприємець, серед видів діяльності підприємця вказано послуги вантажного автомобільного транспорту, а також надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів (а.с.23-24).
01.07.2019 ФОП ОСОБА_1 (Орендодавець) та приватне підприємство «Промресурси» (Орендар) уклали Договір оренди транспортного засобу №0107/02, відповідно до умов якого Орендодавець передав Орендарю в строкове платне користування строком на три роки транспортний засіб: Рено д.н.з. НОМЕР_1 та напівпричіп МАЗ д.н.з. НОМЕР_2 . Пункти 1.2, 1.3 розділу 1 Договору визначали, що автомобіль та причіп є власністю Орендодавця і зареєстровані за ним відповідно до свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 виданого 30.12.2015 та НОМЕР_4 виданого 21.08.2015 (а.с. 8-11). Відповідно до акта прийому-передачі №1 від 01.07.2020 до Договору оренди транспортного засобу №0107/02 від 01.07.2019 ФОП ОСОБА_1 передав ПП «Промресурси» згадані транспортні засоби (а.с. 12).
Використання ПП «Промресурси» в господарській діяльності автомобіля Рено д.н.з. НОМЕР_1 та напівпричепа МАЗ д.н.з. НОМЕР_2 підтверджується актом введення в експлуатацію транспортного засобу (автомобіля) від 01.07.2019 (а.с. 70).
ПП «Промресурси» відповідно до наказу №15 від 14.11.2017 прийняло на роботу на посаду водія автотранспортного засобу ОСОБА_3 (а.с. 69), який по теперішній час працює на цьому підприємстві водієм; це підтверджується довідкою ПП «Промресурси» від 23.04.2020 та індивідуальними відомостями про застраховану особу форми ОК-5 (а.с. 15,67-68).
11.02.2020 описаний вище транспортний засіб під керуванням водія ОСОБА_3 здійснював перевезення вантажу (естакади), що підтверджується видатковою накладною №1 від 11.02.2020 та рахунком №6 від 10.02.2020 (а.с.42).
11.02.2020 посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Львівській області склали акт перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №201519 та акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0003390 від 11.02.2020 (а.с. 39, 40), в яких зазначили такі відомості: на ділянці дороги Західний обхід м. Львова 7км. 150м проведено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу марки Рено (ВС1497CО) та причепа марки МАЗ ( НОМЕР_2 ), які належать ОСОБА_1 ; при наданні послуг з перевезення вантажів (накладна №1 від 11.02.2020, відповідно до якої відправник є ПАТ «Конвеєр», одержувач: ПП «Промресурси») перевізник не забезпечив водія дозволом, який дає право на рух дорогами України з перевищенням габаритних параметрів (ширина транспортного засобу становить 3,17 м, що перевищує на 21,9% від норми).
Посадові особи контролюючого органу дійшли висновку про порушення перевізником вимог статей 34, 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», а саме – перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, про що склали акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0003390 від 11.02.2020 (а.с. 14,40).
Управління Укртрансбезпеки у Львівській області скерувало ФОП ОСОБА_1 лист-повідомлення №22177/30/24-20 від 10.03.2020 про розгляд 07.04.2020 з 10:00 до 13:00 справи про порушення перевізником законодавства про автомобільний транспорт (а.с. 43,46). Хронологія відправлення цього повідомлення підтверджується за квитанцією ПАТ «Укрпошта» (а.с. 46) та відомостями про відстеження пересилання поштових відправлень з офіційного веб-сайту ПАТ «Укрпошта» за ШКІ кодом №7902004104691 (а.с. 59): - лист відправлено 19.03.2020; - такий не був вручений адресату; - 22.04.2020 пошта вирішила повернути поштовий конверт (з листом-повідомленням про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт) відправнику; - такий 23.04.2020 вручений представнику Управлінню Укртрансбезпеки у Львівській області.
07.04.2020 посадова особа контролюючого органу розглянула справу №620 без участі ФОП ОСОБА_1 та прийняла постанову №193132 про застосування адміністративно-господарського штрафу, відповідно до якої з ФОП ОСОБА_1 стягнено штраф за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу у розмірі 34000 грн. (а.с. 44).
Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права:
Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб`єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулює Закон України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі – Закон № 2344-ІІІ).
Відповідно до частини сьомої статті 6 Закону №2344-ІІІ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, серед іншого, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Відповідно до пп. 2, 15 пункту 5 Положення Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань -здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті; - здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування;
Згідно з пунктом 8 Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 №592 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворено територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, зокрема, Управління Укртрансбезпеки у Львівській області.
Частиною чотирнадцятою статті 6 Закону № 2344-ІІІ визначено, що державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
За визначенням, наведеним в статті 1 Закону №2344-ІІІ:
- автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами;
- водій - особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.
Згідно зі статтею 33 Закону №2344-ІІІ автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб`єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах.
Відповідно до статті 6 Закону №2344-ІІІ Кабінет Міністрів України 08.11.2006 прийняв постанову №1567, якою затвердив Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі – Порядок №1567). Цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб`єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами.
Згідно з пунктами 2,3 Порядку №1567 державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб`єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансбезпека, її територіальні органи.
Пунктом 4 Порядку № 1567 визначено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об`єктах, що використовуються суб`єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту (пункт 14 Порядку № 1567).
Згідно з пунктом 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом. Під час проведення рейдової перевірки можливе, серед іншого, здійснення габаритно-вагового контролю (пункт 16 Порядку № 1567).
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено, зокрема:
- Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі – Порядок № 879);
- ставки плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні;
Відповідно до пункту 1 Порядку №879 такий визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби), що використовуються на автомобільних дорогах загального користування.
За визначеннями, наведеними в пункті 2 Порядку № 879:
- великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306;
- габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів (пункт 4);
- дозвіл на рух - єдиний уніфікований документ, що видається уповноваженим органом відповідно до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами", після внесення в установлених порядку і розмірі плати за проїзд таких транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в якому визначаються умови експлуатації транспортних засобів протягом певного часу за встановленим маршрутом і який дає право на проїзд за таких умов (пункт 5));
- документальний габаритно-ваговий контроль - визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу (пункт 5-1);
Пунктом 3 Порядку №879 визначено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції. Контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють уповноважені підрозділи Національної поліції та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль (пункт 15 Порядку № 879).
Габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль (пункт 16 Порядку № 879).
За результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних (пункт 20 Порядку № 879). При цьому як передбачає пункт 21 Порядку № 879 у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Відповідно до статті 48 Закону 6 Закону №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
- для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.
Частиною другою статті 49 Закону №2344-ІІІ водій транспортного засобу зобов`язаний мати при собі та передавати для перевірки уповноваженим на те посадовим особам документи, передбачені законодавством, для здійснення зазначених перевезень.
Оформлення результатів перевірки та застосування адміністративно-господарських штрафів визначено в пунктах 20-30 Порядку №1567.
Так, виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму (пункт 20).
У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3(пункт 21).
У разі відмови уповноваженої особи суб`єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб`єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис (пункт 22).
Справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб`єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб`єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення (пункт 25).
Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб`єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб`єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням (пункт 26).
У разі неявки уповноваженої особи суб`єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб`єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. (пункт 27, 29).
Відповідно до абзацу 16 частини першої статті 60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При прийнятті рішення суд керується такими міркуваннями:
санкція статті 60 Закону №2344-ІІІ передбачає застосування за порушення законодавства про автомобільний транспорт адміністративно-господарських штрафів до автомобільних перевізників.
Закон №2344-ІІІ визначає автомобільного перевізника як фізичну або юридичну особу, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Оскарженою постановою №193132 від 07.04.2020 на ФОП ОСОБА_1 як перевізника накладено штраф в розмірі 34000 грн. за порушення вимог статей 34,48 Закону України «Про автомобільний транспорт» (перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу), відповідальність за яке передбачена абзацом 16 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
За обставин цієї справи ОСОБА_1 є власником транспортного засобу Рено (реєстраційний номер НОМЕР_1 ) та напівпричіпа МАЗ (реєстраційний номер НОМЕР_2 ). На підставі Договору оренди транспортного засобу та акту прийому-передачі ці транспортні засоби ще 01.07.2019 передані в строкове платне користування ПП «Промресурси», яке використовує їх власній господарській діяльності. ОСОБА_3 , який 11.02.2020 керував згаданим транспортним засобом, працює на ПП «Промресурси» водієм з 2017 року. 11.02.2020 перевозився вантаж для ПП «Промресурси», що підтверджується змістом наданої до перевірки видаткової накладної №1 від 11.02.2020.
Наведені обставини в їх сукупності дозволяють зробити висновок, що 11.02.2020 перевізником вантажу в розумінні Закону №2344-ІІІ було ПП «Промресурси», а не ФОП ОСОБА_1 . Отже, відповідач помилився при визначенні суб`єкта правопорушення, зафіксованого в акті №0003390 від 11.02.2020. З огляду на це суд дійшов висновку, що контролюючий орган прийняв необґрунтоване рішення про притягнення ФОП ОСОБА_1 до відповідальності за порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Оцінюючи посилання позивача на те, що його у належний спосіб не було повідомлено про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт суд враховує таке:
пунктами 26,27 Порядку №1567 визначено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб`єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб`єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб`єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.
Суд встановив, що Управління Укртрансбезпеки у Львівській області 19.03.2020 скерувало ФОП ОСОБА_1 лист-повідомлення №22177/30/24-20 від 10.03.2020 про розгляд 07.04.2020 справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт (а.с. 43,46). Це повідомлення не було вручене ФОП ОСОБА_1 , конверт зберігався на пошті та 22.04.2019 оператор поштового зв`язку повернув його відправнику (відповідачу). Отже, виклик на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт не був вручений ФОП ОСОБА_1 , а станом на дату розгляду справи (07.04.2020) відповідач не мав відомостей про те, чи поінформовано суб`єкта господарювання/перевізника про розгляд справи про накладення на нього штрафу.
Відтак, справа розглянута відповідачем без участі позивача та за відсутності достовірних відомостей про вручення/причини неврученні виклику. При цьому відповідач не пересвідчився, чи повідомлено ФОП ОСОБА_1 про розгляд справи про накладення штрафу. Отже, суб`єкт владних повноважень прийняв оскаржену постанову з порушенням права позивача на участь у розгляді справи про накладення на нього штрафу, що, за обставин цієї справи, зумовило помилку при встановленні фактичних обставин та прийняття незаконного рішення.
Оцінюючи всі наведені вище обставини суд дійшов висновку, що оскаржена постанова Управління Укртрансбезпеки у Львівській області не відповідає критеріям правомірного рішення суб`єкта владних повноважень, що визначені частиною другою статті 2 КАС України, оскільки прийнята необґрунтовано та з порушенням закону (статті 60 Закону №2344-ІІІ), без врахування права особи на участь у процесі прийняття рішення. Тому позовні вимоги ФОП ОСОБА_1 про скасування постанови від 07.04.2020 №193132 про застосування адміністративно-господарського штрафу є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Відповідно до приписів частини першої статті 139 КАС України та враховуючи задоволення позовних вимог ФОП ОСОБА_1 , суд стягує на користь позивача суму сплаченого ним судового збору. З огляду на те, що Управління Укртрансбезпеки у Львівській області є структурним підрозділом апарату Державної служби України з безпеки на транспорті та її територіальним органом (без присвоєння ідентифікаційного коду), суд стягує судовий збір з Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека).
Керуючись ст.ст. 19-20, 22, 25-26, 90, 139, 229, 241-246, 250, 251, 255, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд –
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Львівській області від 07.04.2020 №193132 про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 34000 гривень.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) (03135, місто Київ, проспект Перемоги, буд. 14; ідентифікаційний код 39816845) на користь фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_5 ) судові витрати у формі судового збору в сумі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, що постановив рішення, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 18.09.2020.
Суддя Москаль Р.М.