
17.09.2020 227/3716/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2020 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва В.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Добропільського відділення поліції Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка не працює, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
17 вересня 2020 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з Добропільського відділення поліції Покровського ВП ГУНП в Донецькій області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП громадянки Делеган С.А. Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 022284 від 16.09.2020 року, 28.06.2020 року о 12:30 годині гр. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 висловлювалася нецензурною лайкою на адресу співмешканця ОСОБА_2 , чим завдала шкоди психічному здоров`ю, тобто вчинила насильство в сім`ї психологічного характеру.
Вивчивши протокол та долучені до нього матеріали, суддею встановлено, що адміністративний протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП України і підлягає поверненню для доопрацювання, виходячи з наступного:
1. Зазначений в протоколі склад правопорушення не відповідає заяві потерпілого ОСОБА_2 від 28.06.2020 року та його поясненням від 28.06.2020 року, з яких вбачається, що в ході конфлікта ОСОБА_1 кидалася на нього з ножем, нанесла удари граблями по руці та кинула в ньго скляну банку, внаслідок чого було нанесено тілесні ушкодження в вигляді порізів.
2. До протоколу додано копію постанови про закриття криімнального провадження,але в той же час, не додано копії заяви ОСОБА_2 про відсутність претензій до ОСОБА_1 та припинення розгляду криімнального провадження.
3. Також до протоколу про адміністративне правопорушення необхідно додати відповідний медичний висновок за фактом нанесення тілесних ушкоджень або довідку з медичного закладу з інформацією про те, чи звертався потерпілий ОСОБА_2 за медичною допомогою.
4. Окрім того, на підтвердження факту вчинення домашнього насильства в родині саме відносно співмешканця правопорушниці до протоколу необхідно додати докази на підтвердження спільного проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (довідку з місця проживання), а також копію паспорта потерпілого.
5. Також в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено свідків вчиненого правопорушення, в той час як до адміністративного матеріалу додані пояснення гр. ОСОБА_3 .
6. Окрім того, додані до протоколу копії документів не завірені належним чином особою, яка скалала адмінпротокол.
Зазначені недоліки перешкоджають суду всебічно розглянути справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП. Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.При цьому суд, приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, враховує позицію Верховного Суду України, згідно якої визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14). Позицію ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладену у п.12 Постанови Пленуму від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу, вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Суд вважає, що без усунення вказаних недоліків судовий розгляд справи неможливий, оскільки суд не може виходити за межі адміністративного протоколу і самостійно встановлювати ці обставини. Оскільки вказані недоліки є суттєвими і унеможливлюють розгляд справи по суті, зазначений адміністративний матеріал підлягає поверненню на доопрацювання.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, разом із доданими до нього матеріалами повернути до Добропільського відділення поліції Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
17.09.2020Суддя В.В. Корнєєва