Постанова № 91627964, 16.09.2020, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
16.09.2020
Номер справи
405/4956/20
Номер документу
91627964
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 405/4956/20

3/405/1164/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2020 року суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Льон С.М., за участю прокурора Солопова В.Ю., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кропивницький протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українця, громадянина України, такого, що проходить службу за контрактом в роті охорони 1 відділення 3-го взводу на посаді стрільця в/ч А2077, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за 3 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Старшим оперуповноваженим відділу Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Шелудьком Д.В. складено протокол №292/20 від 18.08.2020 відносно ОСОБА_1 , згідно якого 12.09.2018 на підставі Наказу начальника ДУ «Кропивницька ВК (№6)» № 79/ОС-18 ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки.

Тобто, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2020 був суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3, абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) (особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби) та суб`єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.

Разом з тим, відповідно до вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

ОСОБА_1 звільнений з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Наказом начальника ДУ «Кропивницька ВК (№6)» № 8/ОС-19 від 11.01.2019.

Так, у суб`єкта декларування – (особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби) ОСОБА_1 01.01.2020 виник обов`язок - подати декларацію «після звільнення» за 2019 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 до 00 год. 00 хв. 01.06.2020.

Статтею 1 Закону встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень, має право приймати, з питань що належать до його компетенції, обов`язкові до виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 статті 12 зазначеного вище Закону передбачено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація «після звільнення» за 2019 рік ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 01.06.2020 о 00 год. 07 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – несвоєчасно.

Разом з тим, Рішенням від 04.04.2017 № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що: поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Листом Національне агентство з питань запобігання корупції за № 47-08/27263/20 від 24.06.2020 інформувало Департамент стратегічних розслідувань НПУ про послідовність дій користувача інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі реєстр) ОСОБА_1 за період з 27.03.2019 по 15.06.2020 та інформація про стан функціонування Реєстру викладена в службовій записці №71-02/4473/20 від 07.04.2020.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно пункту 10 розділу II порядку формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3, після отриманого повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа.

Згідно інформації Державної установи «Кіровоградської виправної колонії №6», уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції установи, проводилася консультативна роз`яснювальна робота з персоналом установи щодо заповнення декларацій, а також у відділі роботи з персоналом установи співробітникам було надано доступ до мережі Інтернет. Крім того, ОСОБА_1 доведено вимоги Закону щодо необхідності подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 11.01.2019 (згідно з підписки- зобов`язання).

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 у період із 01.01.2020 до 01.06.2020, не мав поважних причин для не своєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність за 2019 рік, у зв`язку з тим, що в період з 01.01.2020 по 01.06.2020 знаходився на службі за місцем постійної дислокації відповідно до інформації Військової частини А2077 № 631/1168 від 21.07.2020.

Окрім цього, постановою судді Ленінського районного суду м. Кіровограда від 18.03.2020 (справа № 405/204/20) ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та піддано стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн.

Тобто, ОСОБА_1 своїми діями вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєному правопорушенні не визнав та пояснив, що раніше дійсно працював в ДУ «Кропивницька ВК (№6)», а звільнився в січні 2019 року. В період роботи та під час звільнення з установи його повідомляли про необхідність подання декларації. Раніше, за несвоєчасне подання декларації притягувався до адміністративної відповідальності в 2020 році. Вказав, що за тиждень до кінцевого строку подачі декларації почав її заповнювати. З 17.05.2020 перебував за місцем знаходження військової частини, а також вдома, де мав доступ до інтернет-ресурсів. Зазначив, що заповнив та відправив декларації вчасно – до 00.00 год., однак чому так вийшло не знає. Після 00.00 год. дій з декларацією не вчиняв.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.3 ст.172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, вчинене повторно. Також додав, що в матеріалах справи достатньо доказів, що свідчать про несвоєчасну подачу останнім декларації, будь-яких доказів щодо поважності причини несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не надано.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 ,думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Так, стаття 7 КУпАП визначає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП зокрема є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Суд, оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо, так і в їх сукупності, всебічно, повно і об`єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, приходить до висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-6 КУпАП, що підтверджується наступними доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 292/20 від 18.08.2020 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-6 КУпАП (а.с.1-11);

- постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 18.03.2020 (справа № 405/204/20), якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (а.с.13-16);

- службовою запискою №71-02/4473/20 від 07.04.2020 Національного агентства з питань запобігання корупції щодо інформації про стан функціонування ІТС Реєстру, згідно якої вбачається, що вагомих перебоїв в роботі та помилок, які б могли вплинути на подачу декларації, зафіксовано не було (а.с.22-24);

- роздруківкою з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» послідовності дій користувача ОСОБА_1 , в якій зафіксовано 01.06.2020 о 00.07.41 год. натискання кнопки «Перейти на сторінку накладення кваліфікованого електронного підпису». 01.06.2020 о 00.07.56 год. – Декларацію успішно подано (а.с.25-29);

-наказом начальника ДУ «Кропивницька ВК (№6)» № 79/ОС-18 від 12.09.2018 ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки ДУ «Кропивницька ВК (№6)» (а.с. 30);

-копію витягу із Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції», з положеннями якого ОСОБА_1 ознайомлений під підпис 01.11.2018 (а.п.31-34);

-наказом начальника ДУ «Кропивницька ВК (№6)» № 8/ОС-19 від 11.01.2019 ОСОБА_1 звільнений з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки (а.с.35).

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч.3 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 у його вчиненні.

Відповідно до підпункту «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи рядового складу державної кримінально-виконавчої служби.

Тобто, ОСОБА_1 являється суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Разом з тим, відповідно до вимог ч.1 ст. 45 Закону особи, зазначені у п.1, п.п. «а» - «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік, у порядку, встановленому цим Законом.

З урахуванням положень вищевказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб`єкта декларування - (особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби) ОСОБА_1 01.01.2020 виник обов`язок - подати декларацію «після звільнення» за 2019 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 до 00 год. 00 хв. 01.06.2020.

Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2019 рік ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі 01.06.2020 о 00.07 год., після кінцевої дати подачі такої декларації, тобто несвоєчасно.

Твердження ОСОБА_1 про те, що він подав декларацію вчасно та після 00.00 год. 01.06.2020 ніяких дій не вчиняв, суд розцінює як спосіб захисту, що повністю спростовується наданими та дослідженими доказами.

При цьому, суд зазначає, що ОСОБА_1 в 2020 році притягувався до адміністративної відповідальності, а саме постановою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 18.03.2020 (справа № 405/204/20), ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за несвоєчасне подання декларації.

При накладенні стягнення, суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

При визначенні виду і розміру стягнення, вважаю необхідним врахувати характер скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність обставин при розгляді справи в суді не встановлено.

З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення, у вигляді штрафу з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 420,4 грн.

Керуючись ст.12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.3 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284, 285, 294 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. (одну тисячу сімсот гривень) з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, строком на 1 (один) рік.

Штраф має бути сплачений за наступними реквізитами: номер рахунку UA338999980313000106000011002, одержувач: УК у м.Кроп./м.Кропивницький/21081100, код одержувача – 38037409, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банку 899998, не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ), Ленінський районний суд м. Кіровограда

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда Світлана Михайлівна Льон