
Провадження 3/755/5807/20
Справа № 755/11628/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"02" вересня 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Федосєєв С.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого керівником політичної партії «Блок лівих сил України», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 07.08. 2020 року № 50-30/186, ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, при наступних обставинах:
відповідно до частини сьомої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (в редакції, що діяла на день опублікування Закону України від 19.12.2019 № 410-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції») (далі - Закон) політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції ( далі - Національне агентство) у паперовій формі (за підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії), а також на електронному носії звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за відповідний квартал.
Згідно з пунктами 2, 4 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства від 28.07.2016 №2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315 граничний термін подання Звіту політичними партіями за IV квартал 2019 року встановлено 10.02.2020.
Проте політична партія «Блок лівих сил України», ідентифікаційний код 35727118 (далі - Партія) не подала до Національного агентства Звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за IV квартал 2019 року.
Список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений Законом України «Про політичні партії в Україні» строк, оприлюднено на з фіційному вебсайті Національного агентства за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/ > рубриці «Протидія політичній корупції» підрозділі «Звіти політичних партій» 2019 (IV КВАРТАЛ).
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), керівником Партії є ОСОБА_1 , місцезнаходження Партії: вул. Ентузіастів, 15, кв. 157, м. Київ (витяг з ЄДР додається).
Таким чином, ОСОБА_1 , як керівник Партії, порушив порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, за що передбачена відповідальність статтею 212-21 КУпАП.
Листом від 27.05.2020 № 23255/8256-26-20/19.3.1 (вх. № 03/22376/20 від 05.06.2020) Міністерство юстиції України повідомило, що політична партія Блок лівих сил України» зареєстрована Міністерством юстиції України 01 лютого 2008 року, свідоцтво № 147-п.п., Голова політичної ради Партії- ОСОБА_1 (згідно з інформацією з протоколу IV Надзвичайних Національних Зборів Партії від 05.06.2014 року), місцезнаходження: вул. Ентузіастів, буд.15, кв. 157, м. Київ , та надало копії документів з реєстраційної справи Партії, що містять актуальні відомості для належної ідентифікації керівника Партії ОСОБА_1 , а саме: прізвище, ім`я, по батькові, дату народження, паспортні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків, місце проживання тощо.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, надіслав на адресу суду клопотання, в якому просить розглянути справу у його відсутність. Крім того, зазначив за порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру у вигляді штрафу може бути притягнута юридична особа - політична партія, а фізична чи посадова особи не можуть бути суб`єктом правопорушення за вказаною статтею. У зв`язку з чим, вину у вчиненому правопорушенні не визнає з підстав зазначених у клопотанні. Просив провадження у справі закрити у зв`язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Виходячи зі змісту ст.7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП підтверджується достатніми, належними та допустимими доказами по справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 50-30/186 від 07.08.2020 року та матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, доведеною.
Суд критично ставиться до тверджень ОСОБА_1 щодо того, що за порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру у вигляді штрафу може бути притягнута юридична особа - політична партія, а фізична чи посадова особи не можуть бути суб`єктом правопорушення за вказаною статтею.
Відповідно до частини сьомої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (в редакції, що діяла на день опублікування Закону України від 19.12.2019 № 410-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції») (далі - Закон) політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції у паперовій формі (за підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії), а також на електронному носії звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за відповідний квартал.
Суд прийшов до висновку, що саме ОСОБА_1 , як керівник політичної партії «Блок лівих сил України» зобов`язаний був підписати, засвідчити печаткою політичної партії та подати до Національного агентства з питань запобігання корупції у паперовій формі, а також на електронному носії звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставин, що пом`якшує відповідальність правопорушника не встановлено.
Обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст. 35 КУпАП, не встановлено.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212-21, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 5 100 (п`ять тисяч сто) гривень.
На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з ОСОБА_1 судові витрати на користь держави в сумі 420 гривні 40 копійок.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред`явлення постанови до виконання-3 місяці.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя