
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
16 вересня 2020 року м. Київ № 826/16961/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовом Державної авіаційної служби України
до Державної архітектурно-будівельної інспекції України,
Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської
міської ради (Київської міської державної адміністрації),
треті особи Обслуговуючий житлово-будівельний кооператив
«Британський клубний Квартал»,
Служба безпеки України,
Державне підприємство обслуговування повітряного руху України,
Комунальне підприємство Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни),
Держане підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль»,
Міністерство оборони України
про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
визнання незаконним та скасування дозволу,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває адміністративна справа №826/16961/17 за позовом Державної авіаційної служби України до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), треті особи: Обслуговуючий житлово-будівельний кооператив «Британський клубний Квартал», товариство з обмеженою відповідальністю "Роял Девелопмент", Служба безпеки України, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України, Комунальне підприємство Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни), Держане підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», Міністерство оборони України визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, визнання незаконним та скасування дозволу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.05.2019 позовну заяву Державної авіаційної служби України в адміністративній справі №826/16961/17 залишено без розгляду.
З урахуванням висновків постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.07.2019, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.09.2019 адміністративну справу №826/16961/17 прийнято до розгляду та призначено підготовче засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.12.2019 закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи №826/16961/17 по суті.
В судовому засіданні 14.09.2020 судом ухвалено продовжити розгляд справи в порядку письмового провадження згідно приписів частини дев`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України.
Представником Державної архітектурно-будівельної інспекції України 08.09.2020 через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Києва подано клопотання про зупинення провадження у справі №826/16961/17 до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступника.
Клопотання обгрунтоване тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 №218 "Про ліквідацію державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» було визначено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію та утворити комісію з ліквідації. Вказано, що зважаючи на масштабне реформування у галузі містобудування та створення нових органів державної влади, що стануть правонаступником прав та обов`язків Державної архітектурно-будівельної інспекції України, необхідно зупинити провадження у справі.
Об`єктивно оцінивши докази, що мають значення для правильного вирішення питання щодо можливості зупинення провадження в адміністративній справі, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що однією з підстав для звернення позивача до Окружного адміністративного суду міста Києва стала видача Державною архітектурно-будівельною інспекцією України дозвільних документів по об`єкту будівництва за адресою: м. Київ, Солом`янський район, вул. Д. Луценка, 8, 8а, 10, 10а ( вул. Яблунева 39,41 (будинки №2,4) та вул. Яблунева 45,47,49 (будинки №1,3) без дотримання вимог щодо використання приаеродромної території, що, на думку позивача, свідчить про очевидні ознаки протиправності таких рішень.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 року №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі-Постанова Кабінету Міністрів України №218) було визначено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію та утворити комісію з ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції.
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України №218 постановлено утворити Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій.
Разом з цим, згідно з пунктом 5 Постанови Кабінету Міністрів України №218, утворено комісію з ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції та затверджено головою зазначеної комісії заступника начальника відділу методології та нагляду за здійсненням декларативних процедур департаменту дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції Федоренка Богдана Олександровича.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 року №219 "Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду" було утворено два органи державної влади: Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань технічного регулювання у сфері містобудування, а також пунктом 3 цієї постанови зупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553 "Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю" до початку виконання функцій і повноважень Державної інспекції містобудування.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.
За таких підстав та враховуючи масштабне реформування в галузі містобудування та створення нових органів державної влади, що можуть стати правонаступником прав та обов`язків Державної архітектурно-будівельної інспекції України, суд дійшов висновку про можливість задоволення клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України та зупинення провадження у справі №826/16961/17 до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступника.
Керуючись статтями 236, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України про зупинення провадження у справі - задовольнити.
2. Зупинити провадження у справі №826/16961/17 до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступника.
3. Зобов`язати сторін негайно повідомити суд про сплив обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.
4. Копії ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Літвінова А.В.