Ухвала суду № 91597776, 14.09.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.09.2020
Номер справи
640/24576/19
Номер документу
91597776
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

14 вересня 2020 року м. Київ № 640/24576/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н. М., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче комерційне підприємство «Укртеплоізоляція» до Антимонопольного комітету України, Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

У С Т А Н О В И В :

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче комерційне підприємство «Укртеплоізоляція» до Антимонопольного комітету України, Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа»? у якій просить суд:

- визнати протиправним та скасувати Рішення № 16223-р/пк-пз від 07.11.2019 постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель;

- зобов`язати КПТМ «Криворіжтепломережа» усунути дискримінаційні умови і привести тендерну документацію у відповідність до вимог чинного законодавства.Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.04.2020 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

Ухвалою суду від 28.04.2020 позовну заяву залишено без руху, надано строк на усунення недоліків.

Зазначену ухвалу направлено рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Згідно з інформацією АТ «Укрпошта» про рух поштового відправлення ухвала від 28.04.2020 вручена представнику за довіреністю 05.05.2020.

Станом на дату постановлення даної ухвали жодного документа на усунення недоліків не надходило.

Учасники процесу наділені низкою процесуальних прав та обов`язків, зокрема, у разі подання особою позовної заяви, оформленої з порушенням вимог ст. ст. 160, 161 КАС України, суддя зобов`язаний постановити ухвалу про залишення позовної заяви без руху із зазначенням її недоліків та наданням строку для їх усунення.

Для належного здійснення прав процесуальний закон встановлює порядок, способи і межі їх реалізації, зводячи їх тим самим в ранг процесуальних обов`язків.

Кожному процесуальному праву кореспондує обов`язок з дотримання порядку і меж його реалізації в адміністративному процесі - це визнана властивість адміністративного процесуального права. Вирішальним при оцінці дій особи є не те, яке право вона реалізує, а те, як ця особа його реалізує.

З дати залишення позовної заяви без руху позивач не цікавився рухом розгляду справи, не звертався до суду, при цьому достовірно знаючи про поданий ним позов та підстави його залишення без руху, тобто жодним чином не виявив зацікавленість щодо ходу вирішення свого питання, поставленого перед судом.

Така поведінка позивача розцінюється як втрата інтересу до вказаної вище позовної заяви.

Наведений висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду в ухвалі від 02.09.2019 у справі № 400/2884/18 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/83958772), згідно з якою примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв`язку з позначками "за закінченням терміну зберігання", "адресат вибув", "адресат відсутній" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов`язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Варто зазначити, що згідно правової позиції Європейського суду з прав людини у справі "KARAKUTSYA v. UKRAINE" (заява № 18986/06) від 16.02.2017 Суд неодноразово наголошував, що це є обов`язок зацікавленої сторони виявляти особливу уважність, дбаючи про свої інтереси, та вживати необхідних заходів для отримання інформації про рух своєї.

В ухвалі від 28.04.2020 зазначено про те, що відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згадані норми встановлюють загальний строк на звернення до суду, якщо інше не регламентовано спеціальними нормативно-правовими актами.

Спеціальним законом, що регламентує діяльність постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель є Закон України «Про публічні закупівлі».

Відповідно до ч. 23 ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» рішення органу оскарження може бути оскаржене суб`єктом оскарження, замовником до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, протягом 30 днів з дня його оприлюднення в електронній системі закупівель.

Із матеріалів справи убачається, що оскаржуване рішення датоване 07.11.2019, а позовна заява подана нарочно до Окружного адміністративного суду міста Києва 10.12.2019, тобто, поза межами встановленого строку.

У той же час, позовна заява не містить жодного пояснення та доданого клопотання з приводу даного питання.

Керуючись ч. 1 ст. 123 КАС України, позовна заява залишена без руху з метою отримання заяви від позивача про поновлення строків або пояснень, на підставі яких суд може дійти висновку про дотримання строків звернення до суду.

Згідно з ч. 2 ст. 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

За приписами п. 9 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.

Оскільки жодних заяв та пояснень стосовно строку звернення до адміністративного суду не надійшло, суд убачає підстави для повернення позову.

Керуючись ч. 2 ст. 123, п. 9 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче комерційне підприємство «Укртеплоізоляція» до Антимонопольного комітету України, Комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії повернути.

2. Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає особі, яка її подала, повторно звернутись до суду за відсутності обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 293- 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.М. Шевченко