Постанова № 91523387, 10.09.2020, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
10.09.2020
Номер справи
766/9714/20
Номер документу
91523387
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №766/9714/20

н/п 3/766/4764/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.09.2020 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Валігурська Л.В.

за участю секретаря: Зими А.Б.

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Херсонській області про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 14.06.2020 р. о 18:15 годині в м. Херсоні по вул. Патона, 17-а керував транспортним засобом «ВАЗ 21053», реєстраційний номер НОМЕР_2 , перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер» в присутності двох свідків, згідно результату тесту проба позитивна – 2,00 проміле. Своїми діями, ОСОБА_1 порушив п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. №1306 (далі по тексту ПДР).

В діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння.

Під час судового розгляду ОСОБА_1 свою вину у вчиненому не визнав, дав суду показання про те, що алкогольні напої він не вживав. Із ним у автомобілі перебувала жінка, яка дійсно була стані алкогольного сп`яніння. Працівники поліції його зупинили у зв`язку з тим, що він не був пристебнути ременем безпеки. На пропозицію ппрацвників поліції пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння він погодився, продувши відповідний прилад на місці його зупинки. Вказаний прилад не виявив у нього стану алкогольного сп`яніння. Також зазначив, що пройти огляд у медичній установі йому працівники поліції не пропонували, проте якщо б він знав про таку можливість він би нею скористався.

Не зважаючи на заперечення висловлені особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 підтверджена наступними дослідженими та перевіреними судом доказами, які узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин вчиненого правопорушення і доводять вчинення останнім порушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №176528 від 14.06.2020 р., в якому встановлені час та місце (14.06.2020 р. о 18:15 годині, вул. Патона, 17-а, м. Херсон) обставини (керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, що підтверджено результатами приладу «Драгер») вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення. Також вірно визначено, що останнім допущено порушення вимог п. 2.9 (а) ПДР України, відповідно до якого водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння;

- чек-тестом алкотестера «Драгер» №7510, яким встановлено ступінь алкогольного сп`яніння, а саме: 2,00 проміле, результати якого відображено в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням технічних засобів (прилад №ARLM-0323, тест №38 від 14.06.2020 р.), з якого вбачається, що огляд проводився в присутності двох свідків, а ОСОБА_1 з результатами огляду згоден;

- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 14.06.2020 р., з яких вбачається, що їх було запрошено в якості свідків під час проведення огляду на стан сп`яніння водія транспортного засобу «ВАЗ 21053», реєстраційний номер НОМЕР_2 , ОСОБА_1 . Водію було запропоновано пройти тест за допомогою алкотестера «Драгер», на що він погодився, результат тесту позитивний – 2,00 проміле, на пропозицію проїхати до медичного закладу відмовився;

- поясненнями інспектора поліції ОСОБА_4 , який зазначив, що ОСОБА_1 було зупинено у зв`язку з керуванням транспортним засобом з не пристебнутим ременем безпеки. Під час спілкування водієм були виявлені ознаки алкогольного сп`яніння, у зв`язку з чим на місці зупинки запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння. ОСОБА_1 погодився пройти огляд та в присутності двох свідків продув алкотестер «Драгер», за результатами чого виявлено перебування водія у стані алкогольного сп`яніння. Від проходження огляду у медичному закладі у присутності тих же свідків ОСОБА_1 відмовився.

- відеофайлом з нагрудного відеореєстратора поліцейського, з якого вбачається, що ОСОБА_1 не заперечував проти тієї обставини, що керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння. На пропозицію поліцейських пройти огляд на стан сп`яніння, висловив відповідну згоду на проходження огляд на місці. Після продування «Драгеру» погодився з результатом приладу і заперечень з цього приводу не висловлював. Весь процес огляду визначення стану сп`яніння у ОСОБА_1 відбувався в присутності двох свідків.

Оцінюючи викладене, необхідно враховувати таке.

Статтею 245 КУпАП визначено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішенні її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

Так, ст. 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я (ч. 3 ст. 266 КУпАП).

Аналогічні положення містить і п. 7 розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 р. №1452/735 (далі по тексту – Інструкція).

Крім того пунктом 6 Постанови КМУ від 17.12.2008 р. №1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» (далі по тексту – Постанова №1103) передбачено, що водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.

Заперечення ОСОБА_1 своєї вини, з посилання на не перебування у стані алкогольного сп`яніння та не надання можливості пройти огляд у лікарні, спростовуються відеозаписом з місця події з якого вбачається, що ОСОБА_1 за пропозицією працівників поліції продув прилад «Драгер» в присутності двох свідків, за результатами чого у нього встановлено ступінь алкогольного сп`яніння, а саме: 2,00 проміле. Також працівники поліції запропонували йому, у разі незгоди з вказаним результатом, пройти огляд на стан сп`яніння в медичній установі на що він спочатку погодився, проте в подальшому заявив, що не бажає їхати до лікарні на огляд щодо встановлення стану сп`яніння.

З огляду на викладене, судом встановлено, що огляд ОСОБА_1 проведено з дотриманням вимог, визначених ст. 266 КУпАП, тому жодних підстав ставити під сумнів його результати судом не вбачається. Досліджені судом докази свідчать про те, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом перебуваючи в алкогольному сп`янінні, яке перевищує максимально допустиму норму, визначену п. 7 розділу ІІ Інструкції.

Враховуючи викладене вище та правила, визначені ч. 2 ст. 33 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, у зв`язку з чим на вимогу п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 130, ст. ст. 250-252, 280, 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

(Рахунок отримувача: UA578999980313090149000021001, Одержувач – ГУК у м. Херсон обл. /Херсон обл./21081300, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37959517, Банк отримувач – Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081300).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотирьохсот двадцяти) гривень 40 (сорока) копійок.

(Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Суддя: Л.В. Валігурська