
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/5004/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
судді – Канигіної Т.С.,
за участю:
секретаря судового засідання – Скорика С.В.,
позивача – ОСОБА_1 ,
представника позивача – Святогора О.А.,
представника відповідача – Сердюк Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Полтавської обласної територіальної виборчої комісії про визнання дій протиправними та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
10.09.2020 ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавської обласної територіальної виборчої комісії (далі – відповідач) про визнання дій протиправними, а саме просить:
- визнати протиправними дії Полтавської обласної територіальної виборчої комісії з ухвалення постанови №4 від 06.09.2020;
- постановити окрему ухвалу з приводу обставин порушення законодавства під час виготовлення постанови Полтавської обласної територіальної виборчої комісії №4 від 06.09.2020, яку направити до правоохоронних органів.
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначила, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм виборчого законодавства. Так, спірною постановою внесені зміни до постанови "Про утворення територіальних виборчих округів на виборах депутатів Полтавської обласної ради 25.10.2020, встановлення їх меж та нумерації" №3 від 05.09.2020. За доводами позивача, постанова №3 від 05.09.2020 є законною та обґрунтованою, ухваленою з дотримання всіх необхідних процедур; постанова №4 від 06.09.2020 складена практично головою комісії одноособово, без режиму засідання всіх членів комісії та без обговорення належним чином; постановою №4 від 06.09.2020 формально внесені зміни до постанови №3 від 05.09.2020, однак, оскаржувана постанова скасовує попередню постанову № 3 від 05.09.2020.
З огляду на вищевикладене, керуючись статтею 273 Кодексу адміністративного судочинства України, ОСОБА_1 , звернулась до адміністративного суду про оскарження дій щодо прийняття рішення Полтавської обласної територіальної виборчої комісії.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 10.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/5004/20; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження, з урахуванням особливостей, визначених статтею 273 Кодексу адміністративного судочинства України; підготовче засідання призначено на 15:30 11.09.2020 /а.с. 23/.
11.09.2020 до суду від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, а саме просить:
- визнати протиправними дії Полтавської обласної територіальної виборчої комісії з ухвалення постанови №4 від 06.09.2020;
- визнати протиправною та нечинною постанову Полтавської обласної територіальної виборчої комісії №4 від 06.09.2020;
- постановити окрему ухвалу з приводу обставин порушення законодавства під час виготовлення постанови Полтавської обласної територіальної виборчої комісії №4 від 06.09.2020.
11.09.2020 до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Представник зазначив, що обставини, викладені у позовній заяві, не підтверджені жодними належними, допустимими та достатніми доказами. Звертає увагу на те, що постанова "Про внесення змін до постанови №3 від 05.09.2020" №4 від 06.09.2020 прийнята на засіданні Полтавської обласної територіальної виборчої комісії, яке відбулось 06.09.2020 у присутності дванадцяти членів комісії, що в свою чергу становить більше половини від складу комісії. Враховуючи вищевикладене, за доводами відповідача, відповідна постанова є законною /а.с. 46-50/.
11.09.2020 від представника відповідача надійшла заява про ознайомлення з матеріалами справи.
У підготовчому засіданні 11.09.2020 протокольною ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду прийнято до розгляду уточнені позовні вимоги та задоволені клопотання представника позивача та представника відповідача про виклик свідків. Викликано для допиту в якості свідків наступних осіб: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
Представниками позивача та відповідача подано до суду клопотання про перехід до розгляду справи по суті 11.09.2020.
У підготовчому засіданні 11.09.2020 суд протокольною ухвалою закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до розгляду по суті на 16:40 11.09.2020.
У судовому засіданні позивач та представник позивача підтримали заявлені позовні вимоги, представник відповідача заперечив проти задоволення позову.
Заслухавши пояснення позивача та представників сторін, показання свідків, дослідивши наявні матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Постановою Верховної Ради України "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" №795-ІХ від 15.07.2020 призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 25.10.2020.
Постановою Центральної виборчої комісії "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25.10.2020" №160 від 08.08.2020 призначено на неділю, 25.10.2020, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.
Постановою Центральної виборчої комісії "Про утворення та формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), місцевих (крім міст в Автономній Республіці Крим), районних у місті Києві територіальних виборчих комісій" від 10.08.2020 №172 утворено та сформовано склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (крім міст в Автономній Республіці Крим), районах у місті Києві територіальних виборчих комісій, у тому числі у межах Полтавської області, серед яких – Полтавська обласна територіальна виборча комісія.
Так, 05.09.2020 Полтавська обласна територіальна виборча комісія прийняла постанову "Про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Полтавської обласної ради" №3. Указаною постановою утворено на території Полтавської області 8 територіальних виборчих округів з виборів депутатів Полтавської обласної ради; визначені межі та нумерація територіальних виборчих округів з виборів депутатів Полтавської обласної ради на місцевих виборах, згідно з додатком до постанови /а.с. 51-55, копія – у матеріалах справи, оригінал досліджений у судовому засіданні/.
Постановою Полтавської обласної територіальної виборчої комісії "Про внесення змін до постанови №3 від 05.09.2020" №4 від 06.09.2020 /66-70, копія – у матеріалах справи, оригінал досліджений у судовому засіданні/, внесено зміни до постанови "Про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Полтавської обласної ради" №3 від 05.09.2020 шляхом прийняття нової постанови; скасовано постанову Полтавської обласної територіальної виборчої комісії "Про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Полтавської обласної ради" №3 від 05.09.2020.
Вищезазначені зміни внесені з огляду на те, що при прийнятті постанови Полтавської обласної територіальної виборчої комісії "Про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Полтавської обласної ради" №3 від 05.09.2020 Полтавською обласною територіальною виборчою комісією допущено помилку, а саме: Нехворощанська сільська територіальна громада не була віднесена до жодного територіального округу з виборів депутатів Полтавської обласної ради.
Предметом спору в цій справі є правомірність прийняття постанови Полтавської обласної територіальної виборчої комісії "Про внесення змін до постанови №3 від 05.09.2020" №4 від 06.09.2020.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та відповідним доводам сторін, суд дійшов таких висновків.
Згідно з частинами першою, другою статті 63 Виборчого кодексу України рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, можуть бути оскаржені до суду або до виборчої комісії.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу, до суду, а також розгляд та вирішення справ судом здійснюються в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Частиною першою статті 64 Виборчого кодексу України встановлено, що суб`єкт виборчого процесу може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 273 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб`єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб`єкти ініціювання референдуму.
Таким чином, правом щодо оскарження рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій наділені суб`єкти виборчого процесу, якими відповідно до статті 22 Виборчого кодексу України є: виборець, який має право голосу на відповідних виборах; виборча комісія, уповноважена здійснювати підготовку і проведення відповідних виборів; партія (організація партії), яка висунула кандидатів на відповідних виборах; кандидат, зареєстрований для участі у відповідних виборах у порядку, встановленому цим Кодексом; офіційний спостерігач від кандидата чи партії (організації партії) – суб`єкта відповідного виборчого процесу або від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому таке право на оскарження стосується рішення, дії чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , як суб`єкт виборчого процесу, а саме: виборець, звернулась до суду щодо оскарження дій та рішення Полтавської обласної територіальної виборчої комісії.
У розумінні частини першої статті 20 Виборчого кодексу України виборчий процес – це здійснення протягом встановленого цим Кодексом періоду часу суб`єктами, визначеними статтею 22 цього Кодексу, виборчих процедур, пов`язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів.
Відповідно до частини першої статті 196 Виборчого кодексу України виборчий процес місцевих виборів включає такі етапи: 1) утворення виборчих округів; 2) утворення дільничних виборчих комісій; 3) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; 4) висування та реєстрація кандидатів; 5) проведення передвиборної агітації; 6) голосування у день виборів; 7) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.
Згідно з частиною восьмою статті 195 Виборчого кодексу України Центральна виборча комісія шляхом прийняття відповідного рішення оголошує про початок виборчого процесу чергових місцевих виборів, перших виборів депутатів місцевої ради, сільського, селищного, міського голови, додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад, а територіальна виборча комісія - про початок виборчого процесу позачергових, повторних, проміжних місцевих виборів на своєму засіданні, про що зазначається у протоколі засідання комісії. Офіційним оголошенням є прийняття відповідною виборчою комісією рішення про початок виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів. Рішення відповідної виборчої комісії про оголошення початку виборчого процесу відповідного виду місцевих виборів оприлюднюється не пізніше ніж на третій день після його прийняття у визначений нею спосіб.
Постановою Центральної виборчої комісії від 30.08.2020 №208 "Про початок виборчого процесу місцевих виборів 25.10.2020" оголошено з 05.09.2020 початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25.10.2020.
Відповідно до частин першої-третьої статті 37 Виборчого кодексу України документування діяльності виборчих комісій здійснюється у порядку, встановленому цим Кодексом та порядком ведення діловодства виборчих комісій, що затверджується Центральною виборчою комісією.
На засіданні виборчої комісії протокол засідання веде секретар комісії. За відсутності секретаря комісії чи у разі невиконання ним своїх повноважень на засіданні комісія обирає зі свого складу секретаря засідання, який виконує обов`язки секретаря комісії на відповідному засіданні та при оформленні документів засідання. Протокол засідання комісії підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (секретарем засідання). Протокол засідання комісії надається для ознайомлення членам комісії на їхню вимогу не пізніше наступного засідання комісії, при цьому член комісії має право його підписати. Протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб`єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії.
Рішення виборчої комісії з розглянутого питання письмово оформляється у формі постанови, яка повинна містити: 1) найменування комісії; 2) найменування постанови; 3) дату, час та місце її прийняття і порядковий номер; 4) мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії; 5) посилання на конкретні положення нормативно-правових актів або постанову виборчої комісії вищого рівня чи судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті постанови; 6) резолютивну частину.
Постанова підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (секретарем засідання).
Отже, до обов`язків секретаря комісії входить обов`язок підписання відповідної постанови.
Постановою Центральної виборчої комісії від 10.08.2020 №173 "Про Порядок організації роботи та ведення діловодства виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів" з метою забезпечення належної організації роботи виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів затверджено Порядок організації та ведення діловодства виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів (надалі – Порядок № 173).
Відповідно до підпунктів 12.1 - 12.8 пункту 12 цього Порядку протокол засідання виборчої комісії, в якому фіксується хід і результати обговорення питань та прийняття рішень на засіданні комісії, веде секретар комісії (секретар засідання).
Протокол засідання виборчої комісії повинен містити такі реквізити та відомості: назву документа (протокол); назву виду діяльності виборчої комісії (засідання); назву виборчої комісії; час, дату і місце проведення засідання (якщо засідання тривало кілька днів, дата проведення засідання матиме вигляд інтервалу із зазначенням першого та останнього днів засідання); загальну кількість членів виборчої комісії; кількість та список присутніх на засіданні членів виборчої комісії; список осіб, які беруть участь у засіданні на запрошення виборчої комісії, та осіб, які мають право бути присутніми на засіданні без дозволу чи запрошення комісії (якщо кількість присутніх перевищує 15 осіб, зазначається їх загальна кількість із посиланням на список, що додається до протоколу); порядок денний з формулюванням питань у називному відмінку.
Текст протоколу засідання виборчої комісії з розгляду кожного питання складається з трьох частин, що починаються словами: "Слухали", "Виступили", "Вирішили" ("Постановили").
У протоколі засідання виборчої комісії повинні бути відображені зміст та номер постанови, протоколу чи акта, які були відповідно прийняті або складені на засіданні виборчої комісії.
Протокол засідання виборчої комісії оформляє секретар комісії (секретар засідання).
До протоколу засідання виборчої комісії долучаються оригінали постанов, прийнятих на цьому засіданні, додатки до них, якщо такі були, інші документи щодо розглянутих на засіданні питань, а також, за наявності, викладені в письмовій формі окремі думки членів виборчої комісії щодо ухвалених комісією рішень.
Окремі думки членів комісії є невід`ємною частиною протоколу засідання виборчої комісії.
Протокол засідання виборчої комісії підписує головуючий на засіданні та секретар комісії (секретар засідання). У такому разі обов`язково зазначаються фактична посада, ініціал імені і прізвище особи, яка підписала документ.
Протокол засідання виборчої комісії надається для ознайомлення членам комісії на їх вимогу не пізніше наступного засідання комісії, при цьому член комісії має право його підписати.
Протокол засідання виборчої комісії надається для ознайомлення суб`єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії.
Отже, у розумінні частини другої статті 37 Виборчого кодексу України та пункту 12 Порядку №173 протокол засідання виборчої комісії є документом, у якому фіксується хід засідання виборчої комісії. При цьому, такий документ містить підписи головуючого на засіданні та секретаря комісії (секретаря засідання), а також за бажанням у ньому можуть бути поставлені підписи членів комісії.
Отже, до обов`язків секретаря комісії входить також обов`язок підписання відповідного протоколу до постанови.
Суд зазначає, що ні постанова Полтавської обласної територіальної виборчої комісії "Про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Полтавської обласної ради" №3 від 05.09.2020 та протокол до неї, ні оскаржувана постанова – постанова Полтавської обласної територіальної виборчої комісії "Про внесення змін до постанови №3 від 05.09.2020" №4 від 06.09.2020 та протокол до неї не містить підписів секретаря – позивача.
При цьому, у позові позивач зазначає, що постанова №3 від 05.09.2020 є законною та обґрунтованою, ухваленою з дотримання всіх необхідних процедур. У судовому засіданні позивач наголосила на тому, що не потрібно підписувати постанову № 3 від 05.09.2020, оскільки вона скасована постановою № 4 від 06.09.2020; а також не вважає за необхідним підписувати оскаржувану постанову, оскільки вважає її протиправною.
Про зазначене складені акти "Про невиконання секретарем Полтавської обласної територіальної виборчої комісії своїх повноважень" від 10.09.2020, а саме: допущення грубих помилок при оформленні рішення засідання виборчої комісії 05.09.2020; ухилення 06.09.2020 від підписання протоколів засідань виборчої комісії та прийнятих рішень виборчою комісією /а.с. 64, 74/.
Крім того, надана позивачем копія постанови "Про внесення змін до постанови №3 від 05.09.2020" №4 від 06.09.2020 не містить підписів секретаря, голови Полтавської обласної територіальної виборчої комісії та членів комісії /а.с. 4-5, копія – у матеріалах справи, оригінал відсутній/.
Надана відповідачем, як додаток до відзиву, копія постанови "Про внесення змін до постанови №3 від 05.09.2020" №4 від 06.09.2020 містить підписи голови Полтавської обласної територіальної виборчої комісії та підписи шести членів комісії, проте, не містить підпис секретаря Полтавської обласної територіальної виборчої комісії /а.с. 66-67, копія – у матеріалах справи, оригінал досліджений у судовому засіданні/.
Суд приймає в якості допустимих доказів копії протоколів, що надані відповідачем, оскільки відповідають оригіналам, які досліджені в судовому засіданні.
Щодо доводів позивача стосовно процедури прийняття спірної постанови суд зазначає таке.
Згідно зі списком присутніх на засіданні Полтавської обласної територіальної виборчої комісії 06.09.2020 були присутні 12 членів комісії.
У протоколі № 4 засідання Полтавської обласної територіальної виборчої комісії від 06.09.2020, зокрема:
слухали голову комісії ОСОБА_4 , яка запропонувала включити до порядку денного засідання комісії такі питання: внести зміни до постанови № 3 від 05.09.2020 шляхом прийняття нової постанови, скасувати постанову № 3 від 05.09.2020 – рішення прийнято, проголосували "за" – 12 членів;
слухали голову комісії ОСОБА_4 , яка запропонувала включити Нехворощанську сільську територіальну громаду до складу Полтавського територіального виборчого округу № 4, проголосували "за" – 12 членів комісії;
слухали голову комісії ОСОБА_4 , яка запропонувала виключити зі складу Полтавського територіального виборчого округу № 4 Великорублівську сільську громаду і включити її до складу Полтавського територіального виборчого округу № 3 , проголосували "за" – 10 членів комісії, "проти" – 2 члена комісії.
За показаннями свідка ОСОБА_2 : 05.09.2020 на засіданні Полтавської обласної територіальної виборчої комісії декілька раз проголошувалася Нехворощанська сільська рада; щодо невнесення її у додаток до постанови №3 від 05.09.2020 невідомо; 06.09.2020 взагалі не голосувала "за" або "проти" щодо виключення зі складу Полтавського територіального виборчого округу № 4 Великорублівської сільської громади і включення її до складу Полтавського територіального виборчого округу № 3.
При цьому, у судовому засіданні позивач наголосила на тому, що вона та свідок ОСОБА_2 були проти виключення зі складу Полтавського територіального виборчого округу № 4 Великорублівської сільської громади і включення її до складу Полтавського територіального виборчого округу № 3 (у протоколі стоять "проти" – 2 голоси членів комісії).
Свідок ОСОБА_3 зазначила, що 05.09.2020 на засіданні Полтавської обласної територіальної виборчої комісії чула про Нехворощанську сільську раду, проте, при проголошенні проекту додатку до постанови № 3 від 05.09.2020, якій був на засіданні прийнятий, не чула про Нехворощанську сільську раду; 06.09.2020 добровільно з іншими членами (9 членів) проголосувала за постанову №4 від 06.09.2020, з додатком до неї; ніхто не робив тиск на неї і, за її доводами, нікого не примушували голосувати 06.09.2020.
Як вищезазначено, відповідно до частини першої статті 196 Виборчого кодексу України виборчий процес місцевих виборів включає такі етапи, зокрема, по-перше, утворення виборчих округів, наступні етапи, та голосування у день виборів.
З огляду на вищевикладене, відповідач діяв відповідно до вищезазначених норм Виборчого кодексу та Порядку №173, з метою непорушення прав виборців щодо реалізації права голосу.
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на вищезазначені висновки суду, з урахуванням усіх доказів у справі в їх сукупності, відповідач, як суб`єкт владних повноважень, довів суду правомірність свого рішення та дій, що є підставою для відмови у задоволенні позову.
Щодо прийняття окремої ухвали унаслідок порушення законодавства Полтавською обласною територіальною виборчою комісією при прийнятті постанови "Про внесення змін до постанови №3 від 05.09.2020" №4 від 06.09.2020 суд зазначає таке.
Відповідно до частини першої статті 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Згідно з частиною третьою статті 249 КАС України суд може постановити окрему ухвалу у випадку зловживання процесуальними правами, порушення процесуальних обов`язків, неналежного виконання професійних обов`язків (в тому числі якщо підписана адвокатом чи прокурором позовна заява містить суттєві недоліки) або іншого порушення законодавства адвокатом або прокурором. Окрема ухвала щодо прокурора або адвоката надсилається органу, до повноважень якого належить притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурора або адвоката відповідно.
Суд зазначає, що окрема ухвала є формою реагування суду на порушення норм права, причини та умови, що спричинили (зумовили) ці порушення, з метою їх усунення та запобігання таким порушенням у майбутньому. Слід наголосити, що суд має право, але не зобов`язаний постановляти окрему ухвалу.
У даному випадку матеріали справи не містять доказів на підтвердження існування підстав для необхідності винесення у цій справі окремої ухвали.
Таким чином, вимога позивача про винесення окремої ухвали задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини дев`ятої статті 273 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
При зверненні до суду з позовною вимогою немайнового характеру позивачем доказів сплати судового збору не надано.
З огляду на підпункт 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 №294-IХ установлено, що у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102,00 гривні.
Отже, зважаючи на те, що у задоволенні позову відмовлено, то з урахуванням правил розподілу судових витрат, з позивача належить стягнути судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 270-273, 278, 293, 297 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Полтавської обласної територіальної виборчої комісії про визнання дій протиправними та скасування рішення відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державного бюджету України судовий збір у розмірі 840,80 (вісімсот сорок вісімдесят) грн за реквізитами: отримувач - УК у м. Полтаві/м. Полтава/22030101, код ЄДРПОУ 38019510, банк - Казначейство України (ЕАП), рахунок -UA518999980313141206084016002, призначення платежу - Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двох днів з дня його проголошення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються у відповідності до пункту 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України №2147-VIII від 03.10.2017).
Суддя Т.С. Канигіна