
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2020 р. Справа №480/1651/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконуючого обов`язки сільського голови Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області Дюкаревої Алли Олександрівни, Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на роботі, стягнення коштів за вимушений прогул,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до виконуючого обов`язки сільського голови Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, в якому з урахуванням уточнень просить:
- визнати протиправним та скасувати розпорядження сільського голови Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області № 20-ОС від 10.02.2020 року «Про звільнення ОСОБА_1 » ;
- поновити ОСОБА_1 на посаді секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області допустивши до негайного виконання рішення суду в частині поновлення на посаді секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області;
- стягнути з Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу та суму коштів за не використану додаткову відпустку у розмірі 12719 грн.10 коп.
Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що 31.07.2019 року ОСОБА_1 було обрано на посаду секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, покладено тимчасово виконувати обов`язки сільського голови відповідної ради. Згідно рішення двадцять восьмої ( позачергова ) сесії сьомого скликання від 31.07.2019 року Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області було достроково припинено повноваження секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області ОСОБА_2 .
05.02.2020 року рішенням Сумського окружного адміністративного суду по справі № 480/3220/19 за позовом ОСОБА_2 до Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області визнано протиправним та скасовано рішення двадцять восьмої (позачергова) сесії сьомого скликання Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області від 31.07.2019 року про дострокове припинення повноваженнь секретаря Верхньосироватської сільської ради, поновлено ОСОБА_2 на посаді секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області. В зв`язку з чим 10.02.2020 року ОСОБА_2 до Верхньосироватської сільської ради надала Виконавчий лист Сумського окружного адміністративного суду від 05.02.2020 року. Розпорядженням сільського голови за № 20-ОС від 10.02.2020 року ОСОБА_1 було звільнено посилаючись на абз. 1 ст. 20 Закону України « Про службу в органах місцевого самоврядування», п.6 ч.І ст. 40 Кодексу законів про працю в Україні (далі - КЗпП України ).
Позивач вважає, що приймаючи одноособово розпорядження про його звільнення (виконуючий обов`язки сільського голови) - секретар Верхньосироватської сільської ради ОСОБА_2 вийшла за межі своїх повноважень порушивши порядок звільнення секретаря сільської ради, оскільки питання вирішується виключно на пленарному засіданні сільської ради та процедуру звільнення відповідно КЗпП України , а саме: на час звільнення не було зроблено повного розрахунку компенсації за не використану додаткову відпустку за вислугою років загальною тривалістю 15 календарних днів; на час звільнення письмово не повідомлено про нараховані суми належні при звільненні перед виплатою зазначених сум; на час звільнення не запропоновано перейти на іншу посаду.
Позивач стверджує, що оскільки посада секретаря ради є виборною посадою, призначення та звільнення з даної посади відбувається виключно на підставі рішення відповідної ради, тобто, положення Закону № 280/97-ВР, щодо порядку звільнення секретаря сільської ради в даному випадку є спеціальними по відношенню до норм КЗпП України.
Ухвалою суду було відкрито провадження у даній справі та визначено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Також ухвалою суду було залучено в якості співвідповідача Верхньосироватську сільську раду.
Відповідач надав суду відзив на позов, в якому проти позовних вимог заперечує з огляду на наступне.
Відповідач вважає, що позивач робить невірні висновки зі змісту статті 50 Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою визначено права та обов`язки секретаря місцевої ради, порядок його призначення та звільнення, а саме призначення за пропозицією відповідного міського, селищного, сільського голови, процедуру винесення кандидатури секретаря ради половині депутатів від чисельного складу ради за наявності підстав визнане частиною першої статті 50 цього закону та звільнення секретаря за рішення відповідної ради, саме як суб`єкта прийняття рішення про звільнення секретаря ради і не зазначено, в цій статті як і в будь-якому іншому законодавчому акті про особливий спеціальний порядок звільнення рішенням колегіального органу секретаря відповідної ради у випадку поновленню на цій посаді особи за рішенням суду. У даному випадку підстава звільнення Позивача у зв`язку з поновленням особи, що раніше виконувала цю роботу, згідно пункту 6 статті 40 КЗпП України, що цілком узгоджується та кореспондується з вимогами абзацу першого статті 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Щодо позовних вимог про стягнення компенсації за невикористану позивачем додаткову відпустку, відповідач стверджує, що у позивача відсутнє право на додаткову відпустку у зв`язку із недостатністю стажу роботи у органах місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)" №540- ІХ від 30 березня 2020р., ухвалою про прийняття позовної заяви до розгляду від 07.04.2020 року, для подання відповіді на відзив, позивачу було встановлено п`ятиденний строк з дня отримання відзиву, але не менше строку дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), встановленого Кабінетом Міністрів України.
17.07.2020 набрав чинності Закон України від 18.06.2020 №731-ІХ "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо перебігу процесуальних строків під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України для запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)", п. 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)" №540- ІХ від 30 березня 2020р., закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом.
Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим кодексом), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
06.08.2020 року завершився 20-денний строк протягом якого позивач мав право подати до суду відповідь на відзив чи заяву про продовження процесуальних строків для подання відповіді на відзив.
Відтак позивач своїм правом щодо надання відповіді на відзив не скористався.
При цьому у період з 28.07.2020 року по 31.08.2020 суддя Павлічек В.О. перебувала у відпустці.
Отже дана справа розлянута судом після закінчення строку для надання позивачем відповіді на відзив та після виходу судді з щорічної відпустки.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, ОСОБА_1 є депутатом Верхньосироватської сільської ради сьомого скликання по виборчому округу №20.
Рішенням Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області 7 скликання від 25.07.2019 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Верхньосироватської сільської ради" було достроково припинено повноваження сільського голови Верхньосироватської сільської ради ОСОБА_3 , тимчасове виконання обов`язків сільського голови Верхньосироватської сільської ради покладено на секретаря сільської ради ОСОБА_2
31.07.2019 на пленарному засіданні двадцять восьмої сесії (позачергової) Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області сьомого скликання були прийняті Рішення про дострокове припинення повноважень секретаря Верхньосироватської сільської ради ОСОБА_2 , обрання на посаду секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області депутата про виборчому округу №20 ОСОБА_1 та тимчасове покладення на нього обов`язків сільського голови Верхньосироватської сільської ради (а.с. 66 - 67).
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 05.02.2020 року по справі № 480/3220/19 за позовом ОСОБА_2 до Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, зокрема, визнано протиправним та скасовано рішення двадцять восьмої (позачергової) сесії сьомого скликання Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області від 31.07.2019 року про дострокове припинення повноваження секретаря Верхньосироватської сільської ради, поновлено ОСОБА_2 на посаді секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області (а.с. 61).
10.02.2020 ОСОБА_2 видано розпорядження сільського голови за № 20-ОС «Про звільнення ОСОБА_1 » яким, в зв`язку із поновленням на посаді секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області ОСОБА_2 рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 05.02.2020, що підлягає негайному виконанню, відповідно до на абз. 1 ст. 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», п.6 ч.І ст. 40 Кодексу законів про працю в Україні Кодексу законів про працю в Україні ( далі - КЗпП України ) ОСОБА_1 звільнено з посади секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області з 10.02.2020 року (а.с. 8).
Задовольняючи частково позовні вимоги суду виходить з наступного.
Правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування регулює та визначає Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Статтями 1, 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом; посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до ст.3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посадами в органах місцевого самоврядування, зокрема, є: виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою.
Статтею 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється: на посаду секретаря сільської, селищної, міської ради шляхом обрання відповідною радою.
Згідно ст.7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування визначається Конституцією України, законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад", "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", цим та іншими законами України. Посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції. На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Статтею 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", цим та іншими законами України.
Система та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Частинами 1, 3 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, зокрема, такі питання: 4) обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому цим Законом.
В свою чергу повноваження сільського, селищного, міського голови визначає стаття 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Так відповідно до ч.4 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова:
1) забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;
2) організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету;
3) підписує рішення ради та її виконавчого комітету;
4) вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради;
5) вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради;
6) вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України;
7) здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;
8) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;
9) забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;
10) призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру";
11) скликає загальні збори громадян за місцем проживання;
11 1) вносить на розгляд ради пропозиції про утворення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правової допомоги;
11 2) вносить на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника установи з надання безоплатної первинної правової допомоги;
12) забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради, її виконавчого комітету;
13) є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;
14) представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;
15) звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів;
16) укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради;
17) веде особистий прийом громадян;
18) забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об`єднань;
18 1) бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";
19) здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;
20) видає розпорядження у межах своїх повноважень.
Частинами 3, 5 ст.50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що секретар сільської, селищної, міської ради: 1) у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 цього Закону, здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови (ч.3). Повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради (ч.5).
З матеріалів справи суд вбачає, що розпорядження від 10.02.2020 №20-ОС, яким звільнено ОСОБА_1 з посади секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області було прийнято ОСОБА_2 , як особою яка поновлена на цій посаді за рішенням суду і яка на той час виконувала обов`язки сільського голови.
Виходячи із системного аналізу перелічених вище норм законодавства, суд доходить висновку, що нормами Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачена можливість здійснення сільським головою інших повноважень, ніж перелічені в ст. 42, але лише у тому випадку якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради. В свою чергу п. 20 ч.4 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлює видання сільським головою розпоряджень лише у межах своїх повноважень.
Разом з тим, суд зазначає, що ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключних повноважень сільських, селищних, міських рад відносить прийняття рішення про звільнення з посади секретаря ради.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями частини 2 статті 2 КАС України в справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином, враховуючи викладене суд доходить висновку, що оскаржуване розпорядження сільського голови від 10.02.2020 №20-ОС прийнято не у спосіб та не у межах повноважень сільського голови, передбачених законодавством України.
При цьому щодо посилання відповідача на пункту 6 статті 40 КЗпП України та ст. 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», в якій зазначено, що крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", цим та іншими законами України, суд зазначає наступне.
Так, п.6 ч.1 ст.40 КЗпП України визначено, що трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках: 6) поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.
Суд зазначає, що поновлення на посаді секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області ОСОБА_2 за рішенням суду, є безумовною підставою для звільнення з цієї ж посади ОСОБА_1 за п.6 ч.1 ст.40 КЗпП, але рішення про таке звільнення повинна прийняти особа до повноважень якої законодавством віднесено прийняття таких рішень. Відтак приймаючи оскаржуване розпорядження ОСОБА_2 діяла поза межами повноважень сільського голови.
Отже, враховуючи викладене, суд вважає, розпорядження сільського голови Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області № 20-ОС від 10.02.2020 року «Про звільнення ОСОБА_1 » підлягає скасуванню, а ОСОБА_1 поновленню на раніше займаній посаді.
Також відповідно до абз.2 ст.235 КзПП України, при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
При визначенні середнього заробітку за час вимушеного прогулу, що підлягає стягненню за час вимушеного прогулу керується Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 (далі - Порядок № 100), який застосовується, зокрема, у випадку, коли згідно з чинним законодавством виплати проводяться виходячи із середньої заробітної плати.
Відповідно до пункту 8 Порядку нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком.
Відповідно до оскаржуваного розпорядження останнім робочим днем позивача є 10.02.2020 року, тому сума середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу підлягає стягненню, починаючи з 11.02.2020 року (наступний за датою звільнення робочий день) по день постановлення судового рішення в справі.
Згідно наданої відповідачем довідки № 07 від 21.02.2020 середньоденна заробітна плата позивача за два останні місяці роботи, що передували звільненню складає 1059,22 грн, а середньомісячна заробітна плата складає 14833,22грн. (а.с. 19)
При цьому відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 29.07.2019 р. № 1133/0/206-19 кількість робочих днів у березні 2020 року складає 21, у квітні – 21, у травні 19, у червні 20, у липні 23, у серпні 20. Також у лютому з моменту звільнення 14 днів та у вересні по день прийняття рішення – 8 (всього 146 робочих дня).
Отже за час вимушеного прогулу на користь позивача підлягає нарахуванню та стягненню сума середньої заробітної плати в розмірі 154 646,12 грн. (146 р.д X 1059,22 грн).
На підставі п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 371 КАС України рішення суду підлягає негайному виконанню в частині поновлення на посаді публічної служби та виплати середнього заробітку за один місяць, що складає 14 833,22 грн.
Щодо позовних вимог про стягнення з Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області на користь ОСОБА_1 суми коштів за не використану додаткову відпустку у розмірі 12719 грн.10 коп., суд вважає, що зазначені вимоги не підлягають задоволенню, оскільки даним рішенням суду позивача поновлено на раніше займаній посаді і він не позбавлений права скористатися відпусткою відповідно до норм законодавства.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконуючого обов`язки сільського голови Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області Дюкаревої Алли Олександрівни, Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на роботі, стягнення коштів за вимушений прогул – задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати розпорядження сільського голови Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області № 20-ОС від 10.02.2020 року «Про звільнення ОСОБА_1 ».
Поновити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на посаді секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області (пл. Козацької Слави, 2, с. Верхня Сироватка, Сумський район, Сумська область, 42351, код ЄДРПОУ 04391374).
Стягнути з Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області (пл. Козацької Слави, 2, с. Верхня Сироватка, Сумський район, Сумська область, 42351, код ЄДРПОУ 04391374) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 154 646,12 грн. (сто п`ятдесят чотири тисячі шістсот сорок шість гривень 12 коп.).
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Допустити до негайного виконання постанову в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді секретаря Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць в сумі 14 833,22 грн. (чотирнадцять тисяч вісімсот тридцять три гривні 22 коп.).
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О. Павлічек