
Справа № 420/4699/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом приватного підприємства «АКС» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
02.06.2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява приватного підприємства «АКС» до Головного управління Державної податкової служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0136395104 від 28.10.2019 року.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09.06.2020 року судом залишено без руху адміністративний позов приватного підприємства «АКС» до Головного управління Державної податкової служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
У вказаній ухвалі суддею роз`яснено, що виявлені недоліки мали бути усунені шляхом надання до суду:
- уточненої позовної заяви із зазначенням вірного найменування відповідача по справі (з копією для відповідача):
- доказів доплати судового збору у розмірі 292,00 грн.
18.06.2020 року (вх.№23490/20) від позивача до суду надійшла заява на виконання вимог ухвали суду разом із квитанцією №18-3412511/С від 18.06.2020 року про сплату судового збору у розмірі 292,00 грн. та уточненим позовом приватного підприємства «АКС» до Головного управління Державної податкової служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0136395104 від 28.10.2019 року.
Ухвалою суду від 24.06.2020 року судом продовжено позивачу строк на усунення недоліків позову приватного підприємства «АКС» до Головного управління Державної податкової служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
У вказаній ухвалі суддею роз`яснено, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду:
- уточненої позовної заяви із зазначенням вірного найменування відповідача по справі (з копією для відповідача):
08.07.2020 року (вх.№26302/20) від позивача до суду надійшли уточнення до позовної заяви приватного підприємства «АКС» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0136395104 від 28.10.2019 року.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що 12.11.2019 року ПП «АКС» було отримано податкове повідомлення-рішення №0136395104 від 28.10.2019 р. яким, на підставі акту перевірки 24.09.2019 року №125/15- 32-51-04/23875758 ГУ ДФС в Одеській області, до ПП «АКС» застосовано штраф 10% у сумі 11052грн. 29 коп.
ПП «АКС» з зазначеним фактом порушення та висновками перевірки не згодне, оскільки застосування штрафних (фіскальних), санкцій, згідно з спірним податковим повідомленням-рішенням, є безпідставний, враховуючи, що податкові накладці, що були складені, 27, 29 та 30 червня 2019 року, були надіслані для реєстрщії в ЄРПН у строк, встановлений пунктом 201.10 ПК України.
Ухвалою від 10.07.2020 року Одеським окружним адміністративним судом прийнято до розгляду позовну заяву приватного підприємства «АКС» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення (в редакції уточнень за вх.№26302) і відкрито провадження в адміністративній справі
Вказаною ухвалою судом встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи, зобов`язано відповідача надати докази і пояснення та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст.262 КАС України.
24.07.2020 року (вх. №29029/20) від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому з посиланням на встановлені обставини та висновки акту №125/15- 32-51-04/23875758, зазначено, що Головне управління ДПС в Одеській області просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог ПП «АКС» у повному обсязі.
27.07.2020 року (вх.№29093/20) від представника відповідача до суду надійшло клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
03.08.2020 року (вх.№30227/20) від представника позивача до суду надійшла відповідь на відзив. Доказів направлення відповіді на відзив на адресу відповідача до суду не надано.
Ухвалою суду від 09.09.2020 року судом відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи №420/4699/20 в порядку загального позовного провадження.
Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Згідно з ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
З урахуванням положень ч.1 ст.120, ч.6 ст.120 КАС України, ст.258 КАС України, дана адміністративна справа вирішується судом у межах строку, визначеного ст. 258 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позовну заяву, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.
Приватне підприємство «АКС» (код ЄДРПОУ 23875758) зареєстровано як юридична особа 30.07.1996 року (Номер запису: 15561200000006242 від 30.07.1996 року) та здійснює наступні види діяльності за КВЕД: 47.73 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах (основний); 46.45 Оптова торгівля парфумними та косметичними товарами; 82.30 Організування конгресів і торговельних виставок; 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н. в. і. у.; 86.21 Загальна медична практика; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 47.74 Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах; 47.75 Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах; 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов`язана з ними діяльність; 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.; 73.11 Рекламні агентства; 73.20 Дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки.
Судом встановлено, що на підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 розділу ІІ та пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України головним державним ревізором-інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб Північного управління у м.Одесі ГУ ДПС в Одеській області проведено перевірку своєчасності реєстрації податкової накладної а Єдиному реєстрі податкових накладних, дата виписки яких припадає на 2019 рік ПП «АКС» та за її результатами складено акт №125/15-32-51-04/23875758 від 24.09.2019 року (а.с.10).
Вказаною перевіркою встановлено затримання граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних, встановлених статтею 201 Податкового кодексу України, а саме:
- податкової накладної №46 від 30.06.2019 року на суму ПДВ 1964,59 грн. (1 день затримки);
- податкової накладної №38 від 27.06.2019 року на суму ПДВ 62312,68 грн. (1 день затримки);
- податкової накладної №40 від 29.06.2019 року на суму ПДВ 46245,55 грн. (1 день затримки).
На підставі вищевказаного акту перевірки №125/15-32-51-04/23875758 від 24.09.2019 року Головним управлінням ДПС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.10.2019 року № 0136395104 (а.с.11), яким до позивача згідно з пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст. 201 та згідно з п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 110522,82 грн., застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 11052,29 грн.
Вважаючи податкове повідомлення-рішення від 28.10.2019 року № 0136395104 протиправним та таким, що підлягає скасуванню, приватне підприємство «АКС» звернулось до суду з даною позовною заявою.
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами врегульовано, зокрема, але не виключно, Податковим кодексом України, Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246, Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, який затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 року №557 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 року за №959/30827.
Пунктом 1.1 статті 1 Податкового кодексу України (тут і далі – у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до підпункту 21.1.1 пункту 21.1 статті 21 Податкового кодексу України посадові особи контролюючих органів зобов`язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
Згідно з підпунктом 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Відповідно до положень п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Абзацом 8 пункту 11 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України встановлено, що з 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі які не надаються покупцю, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
Відповідно до абз.4 п.1 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 (далі – Порядок №1246) операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
При цьому відповідно до п.3 Порядку №1246 операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Відповідно до абз.13 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно абзаців 14-15 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Так, відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі, зокрема, 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів та 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів.
Судом встановлено, що 27.06.2019 року приватним підприємством «АКС» складено податкову накладну №38 на загальну суму 757583,62 грн., в тому числі ПДВ 20% - 21528,79 грн. та ПДВ 7%- 40783,89 грн. (а.с.12).
Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.14) податкова накладна №38 від 27.06.2019 року зареєстрована 16.07.2020 року о 08:00:00 год. за №9154688778.
При цьому позивач вказує, що вказана податкова накладна була направлена ПП «АКС» на реєстрацію 15.07.2019 року та її доставка очікувалась 15.07.2020 року о 19:51.
На підтвердження вказаних доводів позивачем надано до суду відповідну роздруківку з електронного кабінету платника податків. (а.с.13).
29.06.2019 року приватним підприємством «АКС» складено податкову накладну №40 на загальну суму 563975,20 грн., в тому числі ПДВ 20% - 15391,50 грн. та ПДВ 7%-30854,05 грн. (а.с.15).
Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.17) податкова накладна №40 від 29.06.2019 року зареєстрована 16.07.2020 року о 08:00:00 год. за №9154687563.
При цьому позивач вказує, що вказана податкова накладна була направлена ПП «АКС» на реєстрацію 15.07.2019 року та її доставка очікувалась 15.07.2020 року о 19:51.
На підтвердження вказаних доводів позивачем надано до суду відповідну роздруківку з електронного кабінету платника податків. (а.с.16).
Також, судом встановлено, що 30.06.2019 року приватним підприємством «АКС» складено податкову накладну №46 на загальну суму 25692,36 грн., в тому числі ПДВ 20% - 467,15 грн. та ПДВ 7%-1497,44 грн. (а.с.18).
Згідно квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.14) податкова накладна №46 від 30.06.2019 року зареєстрована 16.07.2020 року о 08:00:00 год. за №9154680374.
При цьому позивач вказує, що вказана податкова накладна була направлена ПП «АКС» на реєстрацію 15.07.2019 року та її доставка очікувалась 15.07.2020 року о 19:51.
На підтвердження вказаних доводів позивачем надано до суду відповідну роздруківку з електронного кабінету платника податків. (а.с.19).
Пунктом 11 Порядку № 1246 передбачено, що після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 12 Порядку №1246 передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 ст.192 та пунктом 201.10 ст.201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 ст.201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 вказаного Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 вказаного Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З наведених вище положень суд дійшов висновку, що з моменту направлення платником податків податкової накладної на реєстрацію в ЄРПН, проходить певний час для перевірки ряду показників, які передбачені п. 12 Порядку № 1246. Якщо протягом операційного дня, в якому податкову накладну надіслано для реєстрації, не надійшла квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення її реєстрації, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.
Як вже встановлено судом, вищевказані податкові накладні зареєстровані контролюючим органом 16.07.2019 року о 08:00:00 год.
При цьому наданими позивачем до суду доказами підтверджено, що очікуваним часом доставки вказаних накладних було 15.07.2019 року 19:51 год.
Зважаючи на те, що прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації здійснюється в межах операційного дня, додатковим свідченням того, то вищевказані накладні були надіслані позивачем до контролюючого органу 15.07.2019 року є й час формування квитанції про їх реєстрацію, а саме: 08:00:00 год., тобто негайно після початку операційного дня.
З вказаного вбачається, що позивач, надіславши податкові накладні №38 від 27.06.2019 року, №40 від 29.06.2019 року та №46 від 30.06.2019 року в межах граничного строку їх реєстрації та під час операційного дня мав об`єктивні сподівання вважати, що вони будуть зареєстровані датою їх надіслання, тобто 15.07.2019 року.
Відповідно до п. 109.1 ст. 109 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
З огляду на те, що позивачем своєчасно подано податкові накладні для проведення її реєстрації, тобто виконані обов`язки, передбачені вищевказаними положеннями ПК України та Порядку № 1246, підстави для висновків про порушення позивачем термінів реєстрації податкових накладних та застосування штрафних санкцій відсутні.
Аналогічні висновки містяться у постанові Верховного Суду від 11.06.2019 у справі № 826/15949/15.
Крім того, фактично реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, це результат дій двох сторін - платника та контролюючого органу.
При цьому, згідно з положеннями Порядку № 1246 сама реєстрація - це дії з боку ДПС - у вигляді надсилання квитанції, що підтверджує реєстрацію.
Обов`язками платника, згідно цього ж Порядку, є правильне оформлення та своєчасне надіслання накладних.
Отже, платник не може нести відповідальність за ті дії, обов`язку з проведення яких законодавством на нього не покладено.
На підставі вищезазначеного, враховуючи те що позивачем вчинено всі необхідні дії відповідно до податкового законодавства для реєстрації спірних податкових накладних у встановлений законодавством термін, однак такі податкові накладні були зареєстровані з порушенням строку саме через дії податкового органу, суд дійшов висновку, що обставини справи свідчать про відсутність підстав для притягнення позивача до відповідальності у вигляді штрафу згідно з п. 120-1.1 ст. 120-1 розділу II ПК України.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 28.10.2019 року № 0136395104, яким до позивача застосовано штраф в розмірі 10% у сумі 11052,29 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті позовних вимог не спростовують.
Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29)
Відповідно до ст.9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.72 та ч.1 ст.73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Відповідач як суб`єкт владних повноважень належних і достатніх доказів, які б спростували доводи позивача, не надав.
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно платіжного доручення №42 від 14.05.2020 року та квитанції №18-3412511/С від 18.06.2020 року, позивачем за подачу даної позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Відтак, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області підлягають стягненню на користь ПП «АКС» судові витрати у розмірі 2102,00 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 262, 295, КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов приватного підприємства «АКС» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 28.10.2019 року № 0136395104.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області на користь приватного підприємства «АКС» судові витрати у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 коп.).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач: приватне підприємство «АКС» (пр.-т Добровольського, буд.73, м.Одеса, 65069, код ЄДРПОУ 23875758);
Відповідач: Головне управління ДПС в Одеській області (вул.Семінарська, 5, м.Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 43142370).
Суддя С.М. Корой
.