
Справа № 560/4805/20
УХВАЛА
іменем України
09 вересня 2020 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Гнап Д.Д., розглянувши позовну заяву Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Центрально-Західного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області звернулося в суд з позовом до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), в якому просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову про стягнення виконавчого збору від 28.07.2020 ВП№62671471;
- зупинити дію постанови про стягнення виконавчого збору до винесення рішення по справі.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду 27.08.2020 позовну заяву залишено без руху.
07.09.2020 до суду надійшло клопотання Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги у зв`язку з відсутністю на рахунках відповідача коштів для сплати судового збору. В підтвердження зазначених обставин надано виписки про відсутність коштів на рахунках по КЕКВ2800 стоном на 20.08.2020 та 04.09.2020.
Правові засади сплати судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-V.
Відповідно до частин 2 статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
При цьому, особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і надати докази на підтвердження того, що її майновий/фінансовий стан перешкоджав сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Згідно з положеннями Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI територіальним органам Державної міграційної служби України не надано пільг щодо сплати судового збору.
Територіальним органи Державної міграційної служби України є державними органами, які утримуються за рахунок Державного бюджету України та мають право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що обставини, пов`язані з фінансуванням установ чи організацій з Державного бюджету України не є підставою для продовження строку на усунення недоліків позовної заяви.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд в ухвалі від 21 березня 2019 року у справі № 826/15058/16 та в ухвалі від 22 березня 2019 року у справі № 826/4116/17.
При цьому відповідач не надав доказів того, що процесуальний обов`язок зі сплати судового збору буде виконаний суб`єктом владних повноважень у разі продовження строку на усунення недоліків.
Таким чином, у задоволенні клопотання про продовження строку на усунення недоліків позовної заяви, слід відмовити.
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Отже, оскільки станом на 09 вересня 2020 року вимоги ухвали суду про залишення позовної заяви без руху позивачем не виконані, суд вважає за необхідне повернути позовну заяву.
Згідно з частиною 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись пунктом 1 частини 4 статті 169, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
у задоволенні клопотання позивача про продовження строку на усунення недоліків відмовити.
Позовну заяву Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Центрально-Західного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити дії - повернути позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддяД.Д. Гнап