Рішення № 91415203, 09.09.2020, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2020
Номер справи
560/3204/20
Номер документу
91415203
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/3204/20

РІШЕННЯ

іменем України

09 вересня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Гнап Д.Д. розглянув адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.

І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Хмельницької міської ради, в якому просить:

1) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд;

2) зобов`язати відповідача:

- сформувати та зареєструвати в Державному земельному кадастрі земельні ділянки комунальної власності, які можуть бути використані під забудову індивідуального жилого будинку, господарських будівель і споруд;

- провести розподіл вільних земельних ділянок, запропонувавши позивачу розпочати підготовку землевпорядної документації, необхідної для прийняття міською радою рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що у 2008 році звернувся до Хмельницької міської ради з заявою про надання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) на території міста Хмельницького. Зазначає, що його було включено в чергу з надання земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, зокрема, загальному списку черговості номер ОСОБА_1 7188, а в пільговому списку черговості - 1055. Станом на 24.03.2020 номер позивача у загальному списку черговості - 6361, а в пільговому - 869. Вказує, що з 2014 року територія міста збільшилася і з`явилися можливості надання земельних ділянок, а відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо сформування та реєстрації в Державному земельному кадастрі земельних ділянок комунальної власності, які можуть бути використані під забудову індивідуального жилого будинку, господарських будівель і споруд.

17.07.2020 до суду надійшов відзив Хмельницької міської ради, в якому вона просить відмовити в задоволенні позову. Зазначила, що ОСОБА_1 з клопотанням щодо надання йому земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) звертався ще в 2008 році. При цьому, у клопотанні позивача відсутні орієнтовні розміри земельної ділянки, а також не додані графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Вказали, що позивачем не було вчинено всіх, передбачених статтею 118 Земельного кодексу України дій, які є передумовою для вчинення Хмельницькою міською радою дій, а тому відповідачем не допущено протиправної бездіяльності.

Вказали, що чинним законодавством на Хмельницьку міську раду не покладено обов`язок щодо формування та реєстрації права власності на вільні від забудови ділянки комунальної власності. Крім того, зазначили, що можливості органу місцевого самоврядування щодо надання громадянам земельних ділянок обмежуються кількістю земельних ділянок, які знаходяться в межах населеного пункту, вільні від забудови і перебувають у комунальній власності, а позивач немає переважного права на отримання земельної ділянок перед іншими особами, які мають вищий порядковий номер в загальній та пільговій чергах.

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 30.06.2020 відкрито провадження в даній справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження.

ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

ОСОБА_1 є інвалідом війни першої групи відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 .

10.04.2008 ОСОБА_1 подав клопотання про виділення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) - землі житлової та громадської забудови на території міста Хмельницького.

Листом управління земельних ресурсів та земельної реформи Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради від 03.09.2014 №П/5558 позивачу повідомлено про його включення в чергу з надання земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Його номер у загальному списку черговості 7188, а в пільговому списку - 1055.

На усне звернення щодо виділення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, листом у Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради від 23.03.2020 №П-880У-20 повідомлено, що станом на 24.03.2020 його номер у загальному списку черговості - 6361, а в пільговому - 869, питання щодо виділення позивачу земельної ділянки стане можливим після того, як підійде його порядковий номер черги.

Вважаючи бездіяльність відповідача щодо ненадання земельної ділянки протиправною, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

IV. ОЦІНКА СУДУ

Статтями 13, 14 Конституції України встановлено, що земля є об`єктом права власності Українського народу. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Суб`єктивне право на земельну ділянку виникає і реалізується на підставах і в порядку, визначених Конституцією України, Земельним Кодексом України та іншими законами України, що регулюють земельні відносини.

Згідно з частиною 6 статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Відповідно до статей 12, 40, 118 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян, в тому числі для будівництва та обслуговування жилого будинку.

Органи місцевого самоврядування є суб`єктами земельних відносин, здійснюючи їх регулювання. У таких земельних відносинах вони здійснюють установлені для них функції та повноваження. Перелік повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері земельних відносин свідчить, що вони наділені повноваженнями органів територіальних громад щодо земель комунальної власності, зокрема: розпорядження ними, передача їх у власність громадян і юридичних осіб, надання в користування тощо.

Згідно з частиною 1 статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Відповідно до частини 7 статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Суд враховує, що Хмельницькою міською радою не заперечується конституційне право позивача щодо безоплатної передачі земельної ділянки із земель комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Разом з тим, на підставі системного аналізу вищевказаних норм права, суд зазначає, що реалізація права позивача на отримання земельної ділянки на пільгових умовах вимагає від останнього вчинення певних дій, спрямованих на реалізацію такого права. Зокрема, згідно з нормами Земельного кодексу України, такими діями є надання відповідному органу місцевого самоврядування клопотання із зазначенням цільового призначення земельної ділянки та її орієнтовних розмірів. Також до клопотання слід додати графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

Однак, при реалізації цього права в 2008 році зазначені вимоги не були дотриманні позивачем. Повторно з клопотанням у встановленій законодавством формі ОСОБА_2 до Хмельницької міської ради не звертався. Тому, у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправною бездіяльності Хмельнитцької міської ради щодо ненадання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд слід відмовити.

На підставі пункту "а" статті 12, пункту "б" частини 1 статті 81 Земельного кодексу України, пункту 34 частини 1 статті 26 та статті 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями розпоряджатися землями, які перебувають у комунальній власності. Реалізовуючи зазначені повноваження, органи місцевого самоврядування мають право безоплатно передавати землі у приватну власність громадян, а саме реалізовувати їх право на отримання земельної ділянки у власність.

За змістом статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів міських рад належать вирішення відповідно до законодавства питань про подання допомоги особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці, сім`ям загиблих (померлих або визнаних такими, що пропали безвісти) військовослужбовців, а також військовослужбовців, звільнених у запас (крім військовослужбовців строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу) або відставку, особам з інвалідністю з дитинства, багатодітним сім`ям у будівництві індивідуальних жилих будинків, проведенні капітального ремонту житла, у придбанні будівельних матеріалів; відведення зазначеним особам у першочерговому порядку земельних ділянок для індивідуального будівництва, садівництва та городництва.

Приписами частини 1 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно з статтею 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

При цьому, як зазначено вище, стаття 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначає першочерговий порядок відведення земельних ділянок.

За змістом статей 13-15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасники бойових дій, інваліди війни та прирівняні до них особи мають право на першочергове відведення земельних ділянок.

Перелік осіб, які мають право на пільгове отримання земельних ділянок визначене також іншими нормативно-правовими актами.

Тобто, на реалізацію своїх повноважень, з метою впорядкування зазначених правовідносин, відповідачем було прийнято Положення про порядок надання земельних ділянок громадянам для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території м. Хмельницького, затвердженого рішенням 3-ої сесії Хмельницької міської ради від 27.09.2006 року №16 (із внесеними змінами і доповненнями) ( далі - Положення).

Згідно з пунктом 1.1 Положення передбачено, що надання громадянам, які мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (далі - земельна ділянка) на території міста Хмельницького здійснюється виключно у порядку черговості шляхом постановки на облік в управлінні земельних ресурсів та земельної реформи департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів (далі - управління земельних ресурсів та земельної реформи) після досягнення громадянином 18-ти річного віку.

Згідно з п.1.5 Положення постановка громадян на чергу для отримання земельних ділянок здійснюється посадовою особою управління земельних ресурсів та земельної реформи за датою подання заяви, наступного дня, після завершення перевірки, яку має провести відділ інформації та кадастрів департаменту у відповідності до вимог п.1.4 цього Положення, шляхом внесення інформації до спеціальної комп`ютерної реєстраційної програми.

Відповідно до пункту 1.6 Положення щорічно формуються списки громадян, що внесені до спеціальної комп`ютерної реєстраційної програми, які перебувають у черзі з надання земельних ділянок (додаток 1), списки осіб, які користуються правом першочергового або позачергового отримання земельних ділянок (додаток 2) та списки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та мають статус учасника бойових дій (додаток 3) (далі - списки учасників АТО), які підшиваються в окремі Книги, які мають бути пронумеровані, прошнуровані, підписані начальником управління земельних ресурсів та земельної реформи та скріплені печаткою цього управління.

Пунктом 3.1 Положення передбачено, що право на першочергове одержання земельних ділянок мають: - ветерани праці; - діти війни; - учасники війни; - учасники бойових дій; - особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; - один з членів багатодітної сім`ї (батько або мати); - інваліди війни; - один з членів сім`ї загиблого військовослужбовця; - матері-героїні; - реабілітовані жертви політичних репресій; - інваліди 1 та 2 груп загального захворювання; - інші громадяни, які мають пільги на отримання земельних ділянок, передбачені законодавством України.

Згідно з пунктом 3.2 Положення до списку осіб, учасників АТО включаються особи (зареєстровані на території міста Хмельницького) та за пропозицією профільної постійної депутатської комісії, військовослужбовці, які до реєстрації у інших містах України, були зареєстровані та проживали у місті Хмельницькому, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та мають статус учасника бойових дій.

Відповідно до пункту 3.3 Положення позачергово, за відповідною пропозицією профільної постійної депутатської комісії міська рада може надати не більше 5% від загальної кількості земельних ділянок наступним категоріям громадян, які обліковуються окремо управлінням земельних ресурсів та земельної реформи: а) один із батьків, у сім`ї яких виховується 5 та більше дітей віком до 18 років; б) громадяни, на яких поширюється дія Закону України „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною"; в) почесні громадяни міста Хмельницького; г) спортсмени-майстри спорту України міжнародного класу, зареєстровані на території м. Хмельницького, які стали призерами або переможцями на Чемпіонатах світу або Європи, або на Параолімпійських іграх або на Олімпійських іграх, а також Заслужені тренери України, які проживають та зареєстровані на території м. Хмельницького, які підготували спортсмена призера або переможця Чемпіонату світу чи Європи, або призера чи переможця Параолімпійських або Олімпійських ігор, за поданням Управління молоді та спорту; г) один із батьків, на утриманні яких знаходиться дитина-інвалід; д) один з членів сім`ї загиблого учасника антитерористичної операції - хмельничанина; е) хмельничани, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у яких 1-а група інвалідності внаслідок поранення, що підтверджується відповідними документами. Особам, визначеним даним пунктом пропонуються земельні ділянки виключно згідно списку, за датою звернення, за винятком осіб, визначених підпунктами д) та е), яким можуть бути запропоновані земельні ділянки на звернення громадян за відповідною пропозицією профільної постійної депутатської комісії.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 на підставі звернення від 10.04.2008 року поставлений на облік з надання земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) і станом на 24.03.2020 року перебуває на загальній черзі за номером 6361 та у списку пільговиків за номером 869. Зазначене підтверджується листом у Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради від 23.03.2020 №П-880У-20.

Згідно пунктів 6.1-6.3 Положення розподіл земельних ділянок проводиться при наявності земельних ділянок та після розробки відповідних генеральних планів масивів індивідуальної забудови в наступних пропорціях:

15 % - кількість земельних ділянок, які будуть запропоновані громадянам, що перебувають на обліку та визначені п. 3.1 даного Положення;

45 % - кількість земельних ділянок, які будуть запропоновані громадянам, що перебувають на обліку та визначені п. 3.2 даного Положення;

5 % - кількість земельних ділянок, які можуть бути запропоновані громадянам, що перебувають на обліку згідно п. 3.3 даного Положення;

35 % - кількість земельних ділянок, які будуть запропоновані громадянам, що перебувають на загальній черзі.

Проведений розподіл затверджується наказом по управлінню земельних ресурсів та земельної реформи.

При наявності вільних земельних ділянок наказом по управлінню земельних ресурсів та земельної реформи затверджуються списки громадян (в порядку черговості), яким будуть надіслані рекомендовані листи із пропозицією розпочати підготовку землевпорядної документації, необхідної для прийняття міською радою рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою. У зазначених листах громадянам наголошується на необхідності протягом не більше двох місяців, від дати надсилання даного листа, визначитись щодо бажання розпочати підготовку необхідної документації або відмови від запропонованої земельної ділянки, про що письмово повідомити управління земельних ресурсів та земельної реформи.

Відповідно до пунктів 6.5-6.6 Положення після надсилання рекомендованих листів, але не пізніше ніж через 2 місяці після дати їх вихідної реєстрації, громадянин, якому надійшов такий лист повинен звернутися у УАП у прийомні години посадових осіб управління земельних ресурсів та земельної реформи з метою вибору земельної ділянки із числа тих, які передбачені до розподілу.

Після здійснення вибору земельної ділянки, громадянин повинен письмово підтвердити свій вибір, шляхом подання заяви через УАП із зазначенням адреси обраної земельної ділянки.

Згідно пункту 6.10 Положення якщо громадянин, обравши земельну ділянку відповідно до п. 6.3 Положення протягом шестимісячного терміну не подав через УАП матеріали для надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, ця земельна ділянка пропонується іншій особі у порядку черговості, а громадянин в такому випадку не знімається з обліку.

Враховуючи зазначене та існуючий порядок надання земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на території міста Хмельницького, на сьогодні до позивача ще не надійшла черга для надання йому земельної ділянки, а тому відповідачем не було допущено протиправної бездіяльності.

Крім того суд зазначає, що підстав для зобов`язання Хмельницької міської ради провести розподіл вільних земельних ділянок, запропонувавши позивачу розпочати підготовку землевпорядної документації, необхідної для прийняття міською радою рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою немає, оскільки, відповідно до Положення, розподіл земельних ділянок проводиться на підставі наказу по управлінню земельних ресурсів та земельної реформи.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача сформувати та зареєструвати в Державному земельному кадастрі земельні ділянки комунальної власності, які можуть бути використані під забудову індивідуального жилого будинку, господарських будівель і споруд, суд зазначає наступне.

Згідно ст. 79 Земельного кодексу України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Згідно ч. 1, 3, 4, 9 ст. 79-1 Земельного кодексу України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру; сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі; земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера; земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 79-1 Земельного кодексу України формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Частиною 1 статті 9 Закону України "Про Державний земельний кадастр" внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до частини 1 статті 21 Закону України "Про Державний земельний кадастр" відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру: на підставі відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок - у випадках, визначених статтею 79-1 Земельного кодексу України, при їх формуванні; на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у разі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки за її фактичним використанням відповідно до статті 107 Земельного кодексу України та у разі зміни меж суміжних земельних ділянок їх власниками; на підставі технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель - за результатами інвентаризації земель; на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) - у разі виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв).

Враховуючи вищевикладене, та те, що чинним законодавством на Хмельницьку міську раду не покладено обов`язок щодо формування та реєстрації права власності на вільні від забудови земельні ділянки комунальної власності, які розташовані на території міста Хмельницького підстави для задоволення позовної вимоги про зобов`язання відповідача сформувати та зареєструвати в Державному земельному кадастрі земельні ділянки комунальної власності, які можуть бути використані під забудову індивідуального жилого будинку, господарських будівель і споруд - відсутні.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, відповідачами спростовано, а позивачем не підтверджено правомірність заявлених позовних вимог, тому, в їх задоволенні слід відмовити повністю.

Зі змісту приписів статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

у задоволенні позову ОСОБА_1 до Хмельницької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 09 вересня 2020 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 ) Відповідач:Хмельницька міська рада (вул. Гагаріна, 3, Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 33332218)

Головуючий суддя Д.Д. Гнап