Справа № 2-3783
2009 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2009 року м. Макіївки
Гірницький районний суд міста Макіївки Донецької області у складі: головуючого судді Кульбакова І.В.
при секретарі Тураєвої Г.С.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Макіївки справу за позовом Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі структурної одиниці «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію відшкодування збитків по акту порушення ПКЕЕН,
В С Т А Н О В И В:
У серпні 2009 року ВАТ „Донецькобленерго” в особі структурної одиниці «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» звернулося в суд з позовом ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію відшкодування збитків по акту порушення ПКЕЕН.
У судовому засіданні представник позивача, ОСОБА_2, діюча на підставі довіреності, позовні вимоги підтримала та пояснила суду, що відповідач є споживачем електроенергії за адресою: АДРЕСА_1, який повинен до 10 числа кожного місяця провадити оплату за споживчу електричну енергію, однак станом на 14.08.2009р. утворилась заборгованість в сумі 5718,59 грн. Заборгованість склалась з березня 1998 року по травень 2009 року. Окрім цього, 26.05.2009р. при перевірці представниками ВАТ «Донецькобленерго» електроустановки та прибору обліку електроенергії у відповідача було виявлено безоблікове споживання електроенергії, відсутність електролічильника, про що було складено акт № 0092124. Нарахування по вказаному акту складає 1746,02 грн. 15 липня 2009р. при повторній перевірці представниками ВАТ «Донецькобленерго» електроустановки та прибору обліку електроенергії у відповідача було виявлено безоблікове споживання електроенергії шляхом самовільного підключення електропроводки до електромережі енергопостачальника мимо розрахункових засобів обліку електроенергії, про що було складено акт № 0094378. Нарахування по вказаному акту складає 366,36 грн. Просила стягнути з відповідача суму заборгованості, суму збитків та судові витрати.
Відповідач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги позивача визнав частково, не заперечував проти стягнення з нього збитків по актам про порушення правил користування електричною енергією. Заборгованість за використану електричну енергію визнаю частково, у межах строків позовної давності.
Суд, вислухавши пояснення представника ВАТ «Донецькобленерго», відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Згідно п.42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999 року № 1357, споживач електричної енергії зобов’язаний дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору, забезпечувати належний технічній стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або в іншому об’єкті споживача, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку, оплачували спожиту –електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил, вносити плату за спожиту електричну енергію виключно на розподільчий рахунок енергопостачальника в уповноваженому банку, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, надавати розрахункові документи на вимогу представників енергопостачальника для перевірки правильності оплати та відповідності записів у них показанням приладу обліку, забезпечувати доступ представникам енергопостачальника після пред’явлення ними службових посвідчень до квартири або іншого об’єкта для обстеження приладу обліку, електроустановок та електропроводки, не перешкоджати обрізуванню гілок дерев, які ростуть на території, що належать споживачу, не пізніше ніж за 7 днів до припинення користування електричною енергією у квартирі або іншому об’єкті письмово повідомити енергопостачальника про розірвання договору та розрахуватися за спожиту електричну енергію, включаючи день виїзду.
Відповідно ст. 526 ЦК України, п.п. 20, 42, 48 «Правил користування електричною енергією для населення», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999р. між ВАТ «Донецькобленерго» і відповідачем виникли цивільні права та обов'язки. В зв'язку з цим відповідач зобов’язаний провадити оплату використаної електричної енергії.
Відповідно з п. 48 вказаних Правил, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно з п. 53 «Правил …» у випадку виявлених представниками енергопостачальника порушень споживачем правил користування електроенергією, у тому числі фактів крадіжки електроенергії, складається акт, який підписується представниками енергопостачальника та споживача. .. Розмір заподіяних енергопостачальнику збитків розраховується відповідно з оформленим актом о виявленням порушенні по добовому розміру розрахункового споживання електроенергії по кількості днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань або технічної перевірки прибору обліку до моменту усунення порушень по тарифам (цінам) для населення, які діяли в період, за котрий нараховується розмір збитків, але не більш строку позовної давності. У наслідку відмови споживача відшкодувати збитки, енергопостачальник передає справу до суду.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є споживачем електроенергії за адресою: м. Макіївка-3, вул. Гурова, б. 21 кв.11.
Відповідно особистого рахунку заборгованість за споживчу електроенергією відповідача за період з березня 1998р. по травень 2008р. складає 5718,59 грн. (а.с.4-5).
Згідно акту № 0092124 про порушення правил користування електричною енергією від 26.05.2009р., складений представниками ВАТ “Донецькобленерго” за місцем проживання відповідача, за адресою: м. Макіївка-3, вул. Гурова, б. 21 кв.11 було виявлено безоблікове споживання, відсутність електролічильника (а.с. 6).
Нарахування збитків по вказаному акту складає 1746,02 грн. (а.с.7).
Згідно акту № 0094378 про порушення правил користування електричною енергією від 15.07.2009р., складений представниками ВАТ “Донецькобленерго” за місцем проживання відповідача, за адресою: м. Макіївка-3, вул. Гурова, б. 21 кв.11 було виявлено безоблікове споживання електроенергії шляхом самовільного підключення електропроводки до електромережі енергопостачальника мимо розрахункових засобів обліку електроенергії (а.с. 8).
Нарахування збитків по вказаному акту складає 366,37 грн. (а.с.9).
Відповідно до ст.. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Аналізуючи зібрані по справі докази, приведені вище, суд приходить до висновку, що відповідачем ОСОБА_1 були порушені правила користування електричною енергією для населення, однак на користь ВАТ «Донецькобленерго» з відповідача необхідно стягнути суму заборгованості за споживчу електричну енергію у межах строку позовної давності, тобто за період з травня 2006р. по травень 2009р. в сумі 1873,01 грн. та збитки по актам в сумі 2112,38 грн.
Крім того, з відповідача на користь Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” необхідно стягнути витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30,00 грн. та на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст..ст. 256, 257 ЦК України, Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою Кабміну України від 26.07.1999 року № 1357,ст.ст.10,11, 209,212, 214-215, 257 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовну Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі структурної одиниці «Макіївський об’єднаний район електричних мереж» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію відшкодування збитків по акту порушення ПКЕЕН - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 н а користь Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” з перерахуванням на розподільчий рахунок № 260363011372 ДОУ ВАТ Держощадбанк України, МФО 335106, код ОКПО 35151993, - заборгованість за споживчу електричну енергією в сумі 1873,01 грн. за період з березня 2006р. по березень 2009р., збитки по актам про порушення в сумі 2112,38 грн., а всього 3985,39 грн. (три тисячі дев’ятсот вісімдесят п’ять грн.. 39 коп.)
Стягнути з ОСОБА_1 н а користь Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” з перерахуванням на т/р № 26000141018400 АКІБ «УкрСіббанк», МФО 351005, код ОКПО 35151993 витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 н а користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя
Судове рішення № 9134836, Гірницький районний суд м. Макіївки було прийнято 24.09.2009. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-3783. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: