Рішення № 91323905, 03.09.2020, Вінницький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
03.09.2020
Номер справи
128/1085/20
Номер документу
91323905
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 128/1085/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.09.2020 року м. Вінниці

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Шевчук Л.П.,

при секретарі судового засідання: Славич К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вінниці в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення коштів,-

в с т а н о в и в :

Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністраціїзвернулось до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги на дітей одиноким матерям.У позовній заяві позивачем викладено наступну позицію: 27.04.2018 до УПСЗН Вінницької РДА звернулася відповідачка за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги на дітей одиноким матерям. На підставі поданих відповідачкою документів їй було призначено на період з 01.04.2018 по 30.09.2018 державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям та допомогу на дітей одиноким матерям. 17.10.2018 відповідачка ОСОБА_1 повторно звернулася до позивача за призначенням такої допомоги на наступні шість місяців, надавши необхідні документи. У зв`язку із тим, що середньомісячний сукупний дохід сім`ї ОСОБА_1 перевищував рівень прожиткового мінімуму для сім`ї, на наступний шестимісячний термін (з 01.10.2018 по 31.03.2019) державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям ОСОБА_1 не призначено. Допомогу одиноким матерям на наступний шестимісячний термін ОСОБА_1 було призначено. За період з 01.04.2018 по 30.09.2018 перебування ОСОБА_1 в УПСЗН Вінницької РДА на обліку як одержувача державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, вона отримала зазначену допомогу на суму 10204,47 грн.. також за період з 01.04.2018 по 31.03.2019 ОСОБА_2 перебувала в УПСЗН Вінницької РДА на обліку як одержувач допомоги на дітей одиноким матерям та отримала допомогу на суму 10495,36 грн.. відповідно до поданих ОСОБА_1 заяв про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг від 27.04.2018 та від 17.10.2018 вона у шлюбі не перебувала. 12.03.2019 на адресу УПСЗН Вінницької РДА надійшло повідомлення про внесення змін до актового запису цивільного стану від Вінницького районного відділу ДРАЦСГТУЮ у Вінницькій області, відповідно до якого до актового запису про народження №48 складеного 25.04.2018 Вінницьким РВ ДРАЦС ГТУЮ у Вінницькій області на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі висновку Вінницького РВ ДРАЦС ГТУЮ у Вінницькій області від 12.03.2019 (при первинній реєстрації дитини ОСОБА_1 не пред`явила свідоцтво про шлюб, виданого Арбітражним судом федеральної столичної території Ісламабаді зареєструвала народження дитини відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України) внесені зміни, зокрема виправлено прізвище дитини з ОСОБА_3 на ОСОБА_3 , внесено відомості про батька дитини - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин Ісламської Республіки Пакістан та виправлено, що реєстрація народження дитини проведена відповідно до ст. 133 СК України. до вказаного повідомлення додано копію свідоцтва про шлюб, виданого Арбітражним судом федеральної столичної території Ісламабаді, відповідно до якого ОСОБА_1 23.07.2017 уклала шлюб із громадянином Пакістану - ОСОБА_5 . Таким чином відповідачкою при зверненні до УПСЗН Вінницької РДА за призначенням усіх видів соціальної допомоги було приховано відомості про сімейний стан, її чоловіка та доходи чоловіка, що призвело до надмірної виплати ОСОБА_1 вказаних видів соціальної допомоги. 03.04.2019 відповідачкою було отримано повідомлення від позивача про повернення надмірно виплачених коштів, однак до цього часу кошти відповідачкою не було повернуто. На підставі викладеного просить стягнути із відповідачки ОСОБА_1 надмірно виплачені кошти державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в сумі 10204,47 грн. та надмірно виплачені кошти допомоги на дітей одиноким матерям в сумі 10495,36 грн. (а.с. 1-10) Позивач клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження не подавав.

Заперечень щодо розгляду справи в порядку спрощеного провадження відповідачем не подано.

Представник позивача - ОСОБА_6 в судове засідання не з`явилась, подала заяву в якій позов підтримала за викладених в позовній заяві обставин, просила його задоволити (а.с. 74-75)

Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, подала заяву, в якій вказала, що позов визнає в повному обсязі, просить справу розглянути у її відсутність (а.с. 76)

Відповідно до частини другої статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, оскільки розгляд справи відповідно до положень цього Кодексу здійснювався судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі.

Ухвалою суду від 29.04.2020 позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністраціїзалишено без руху, визначено її недоліки порядок та строк їх усунення (а.с. 55).

Ухвалою суду від 07.07.2020 позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації прийнято до розгляду та відкрито провадження, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (а.с. 67).

Дослідивши наявні у матеріалах справи заяви по суті, докази, оцінивши їх в сукупності, судом установлені такі фактичні обставини та відповідні їм спірні правовідносини.

Судом встановлено, що 27.04.2018 ОСОБА_1 подала до УПСЗН Вінницької РДА заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг №400769, а саме просила призначити їй допомогу у зв"язку з вагітністю та пологами, допомогу при народження дитини, допомогу на дітей одиноким матерям та державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям. Вказавши при цьому у заяві, що вона не перебуває у шлюбі, не проживає із особою від якої має дитину, пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію не отримує (а.с. 11-12).

Також відповідачкою ОСОБА_1 подано до УПСЗН Вінницької РДА подано Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, де зазначила, що до складу її сім`ї входить окрім неї, її син ОСОБА_3 (а.с. 13-14).

Відповідно до копії довідки виконавчого комітету Оленівської сільської ради №210 від 27.04.2018 до складу сім`ї ОСОБА_1 входить її син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дитина проживає разом із матір`ю та знаходиться на її утриманні, сім`я присадибною ділянкою, земельною часткою (паєм), сінокосом, пасовищем не користується (а.с. 15).

Згідно копії довідки КУ «Вінницька ЦРКЛ» №118 від 26.04.2019 ОСОБА_1 з 13.04.2018 перебуває на обліку у зв"язку із пологами (а.с. 16).

Згідно Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження згідно ч. 1 ст. 135 СК України №00020025678 від 25.04.2018 дитина ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком вказаний ОСОБА_7 , матір`ю - ОСОБА_1 . Відомості про батька вказані згідно ч. 1 ст. 135 СК України (за вказівкою матері) (а.с. 17).

Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 (а.с. 21) дитина ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьками вказані ОСОБА_7 та ОСОБА_1 .

Відповідно до довідки УПСЗН Вінницької РДА ОСОБА_1 за період з січня 2018 по березень 2018 отримала допомогу в розмірі 909,42 грн. (а.с. 18).

Рішенням УПСЗН Вінницької РДА ОСОБА_1 призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім`ї в розмірі 1668,90 грн. у період з 01.04.2018 по 30.09.2018 (а.с. 22).

Рішенням УПСЗН Вінницької РДА від 03.05.2020 ОСОБА_1 призначено допомогу сім`ям з дітьми в розмірі 1416,21 грн. у період з 01.04.2018 по 30.09.2018 (а.с. 23).

17.10.2018 ОСОБА_1 повторно звернулася до УПСЗН Вінницької РДА із заявою про призначення їй допомоги на дійте одиноким матерям та державної соціаьної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Також вказавши, що вона не перебуває у шлюбі, не проживає із особою від якої має дитину, пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію не отримує (а.с. 24-25).

Також відповідачкою ОСОБА_1 подано до УПСЗН Вінницької РДА подано Декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, де зазначила, що до складу її сім`ї входить окрім неї, її син ОСОБА_3 (а.с. 26-27).

Відповідно до копій довідок виконавчого комітету Оленівської сільської ради №722 від 16.10.2018 та №723 від 16.10.2018 до складу сім`ї ОСОБА_1 входить її син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дитина проживає разом із матір`ю та знаходиться на її утриманні, сім`я присадибною ділянкою, земельною часткою (паєм), сінокосом, пасовищем не користується (а.с. 28, 29).

Відповідно до довідки УПСЗН Вінницької РДА ОСОБА_1 за період з квітня 2018 по вересень 2018 отримала допомогу в розмірі 5445,30 грн. (а.с. 30).

Згідно довідки УПСЗН Вінницької РДА ОСОБА_1 за період з квітня 2018 року по вересень 2018 року отримала допомогу на дитину одиноким матерям на загальну суму 8698,26 грн. (а.с. 31).

Згідно довідки УПСЗН Вінницької РДА ОСОБА_1 отримала соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям за період з квітня 2018 року по вересень 2018 року на загальну суму 10204,47 грн. (а.с. 32).

Згідно довідки УПСЗН Вінницької РДА ОСОБА_1 отримала щомісячну одноразову допомогу при народжені дитини за період з квітня 2018 року по вресень 2018 року на загальну суму 4505,57 грн. (а.с. 33).

Рішенням УПСЗН Вінницької РДА від 26.10.2018 ОСОБА_1 відмовлено в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у зв`язку із тим, що середньомісячний сукупний дохід перевищує або дорівнює рівню прожиткового мінімуму для сім"ї (а.с. 34).

Рішенням УПСЗН Вінницької РДА від 26.10.2018 ОСОБА_1 призначено на період з 01.10.2018 по 31.03.2019 допомогу одиноким матерям в сумі 254,85 грн. щомісячно (а.с. 35).

Відповідно до довідки УПСЗН Вінницької РДА ОСОБА_1 за період з квітня 2018 року по вересень 2018 року отримала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на загальну суму 10204,47 грн. (а.с. 36).

Відповідно до довідки УПСЗН Вінницької РДА ОСОБА_1 за період з квітня 2018 року по вересень 2018 року отримала допомогу на одну дитину одиноким матерям на загальну суму 10495,36 грн. (а.с. 37).

З повідомлення Вінницького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області №11-16.4-87 від 12.03.2019 на адресу УПСЗН Вінницької РДА (а.с. 38) до актового запису про народження №48 складеного 25.04.2018 на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі висновку Вінницького РВ ДРАЦС ГТУЮ у Вінницькій області від 12.03.2019 внесено зміни зокрема виправлено прізвище дитини з ОСОБА_3 на ОСОБА_3 , внесено відомості про батька дитини - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин Ісламської Республіки Пакістан та виправлено, що державна реєстрація народження проведена відповідно до ст. 133 СК України.

Дані зміни внесено на підставі Свідоцтва про реєстрацію шлюбу, виданого Арбітражним судом федеральної столичної території Ісламабад, згідно якого ОСОБА_1 та ОСОБА_5 23.07.2017 зареєстрували шлюб (а.с. 39).

03.04.2019 відповідачка ОСОБА_1 отримала від позивача повідомлення про повернення надмірно виплачених коштів (а.с. 41, 42, 43).

Оцінюючи вищеперераховані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів відповідно до вимог статті 89 ЦПК України, суд згідно з положеннями статей 77, 78, 79, 80 цього ж Кодексу вважає ці докази належними, допустимими, достовірними та достатніми, оскільки вони містять інформацію щодо предмета доказування, підтверджують існування обставин на які посилаються сторони, одержані у встановленому законом порядку, на їх підставі можна встановити дійсні обставини справи, а також у своїй сукупності вони дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Вказаний спір регулюється положеннями Цивільного кодексу України, Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», Законом України «Про державну допомогу сім`я з дітьми», Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №250 від 24.02.2003, Порядком призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1751 від 27.12.2001, які були чинні на час виникнення спірних правовідносин, які регулюють спірні правовідносини, на які посилались і сторони у заявах по суті.

Відповідно до п.п.п 1, 2, 3, 6 Порядку №250 визначено умови призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (далі - державна соціальна допомога), передбаченої Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям", перелік документів, необхідних для призначення такої допомоги, а також підстави для припинення її виплати. Державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім`ї. Державна соціальна допомога призначається на шість місяців з місяця звернення за її призначенням. Призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї.

Статтями 3, 4, 5 ЗУ «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми» визначено, що відповідно до цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім`ям з дітьми: 1) допомога у зв`язку з вагітністю та пологами; 2) допомога при народженні дитини; 2-1) допомога при усиновленні дитини; 4) допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; 5) допомога на дітей одиноким матерям; 5-1) допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність. Всі види державної допомоги сім`ям з дітьми, крім допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника). Покриття витрат на виплату державної допомоги сім`ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Згідно статті 18-1, 18-2 ЗУ «Про державну соціальну допомогу сім`ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини. Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається. Допомога на дітей одиноким матерям призначається за наявності витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідки про народження, виданої виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документа про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку.

Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» (в редакції чинний на момент виникнення спірних правовідносин) державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли сім`єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Відповідно до ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкода завдана не з її вини.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Відповідно до принципів змагальності та диспозитивності цивільного судочинства, викладених у статтях 12 і 13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Статтями 76 і 81 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Частиною 4 ст. 206 ЦПК України передбачено, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Таким чином судом встановив, що при призначенні відповідачці ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та допомоги на дітей одиноким матерям, останньою було подано до УПСЗН Вінницької РДА недостовірну інформацію про її сімейний стан, її чоловіка та його доходи, що в свою чергу призвело до надмірної виплати вказаних виді соціальної допомоги.

Враховуючи зазначені обставини, суд вважає доведеним факт наявності умисних дій ОСОБА_1 спрямованих на навмисне подання недостовірної інформації, що вплинуло на виплату та неправомірне отримання відповідачкою державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в сумі 10204,47 грн. та допомоги на дітей одиноким матерям в сумі 10495,36 грн., які підлягають поверненню, а відтак позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно положень ст. 141 ЦПК України з відповідачки на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 840,80 грн.

Керуючись ст.ст. 1166, 1212 ЦК України, Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», Законом України «Про державну допомогу сім`я з дітьми», Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №250 від 24.02.2003, Порядком призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1751 від 27.12.2001, ст.ст. 1, 10, 141, 206, 258, 259, 263-265, 273, 274-279 ЦПК України, п.п. 15.5 п.15 Розділу ХІІІ «перехідні положення» ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Позов Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , і.н. НОМЕР_2 , зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 , на користь Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації (21032, м. Вінниця, вул. Грибоєдова, 10а, код ЄДРПОУ 03191928, рахунок UA798201720343180019000016956, МФО 820172, КПКВК 2501030) надмірно виплачені кошти державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в сумі 10204 (десять тисяч двісті чотири) гривні 47 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , і.н. НОМЕР_2 , зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 , на користь Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації (21032, м. Вінниця, вул. Грибоєдова, 10а, код ЄДРПОУ 03191928, рахунок НОМЕР_3 , МФО 820172, КПКВК 2501030) надмірно виплачені кошти допомоги одиноким матерям в сумі 10495 (десять тисяч чотириста дев`яносто п`ять) гривень 36 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , і.н. НОМЕР_2 , зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 , на користь держави 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.П. Шевчук