Ухвала суду № 91268695, 02.09.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2020
Номер справи
360/3211/20
Номер документу
91268695
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

02 вересня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/3211/20 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області (93010, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Миру, буд. 34) про визнання дій протиправними, зобов`язати вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

28.08.2020 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі також – позивач) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області (далі також – відповідач), в якій просить:

- визнати дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області нарахуванню і виплаті судді Рубіжанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 суддівської винагороди за липень 2020 року і 10 відпрацьованих робочих днів серпня 2020 року, із застосуванням статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» - протиправними;

- зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області нарахувати і виплатити судді Рубіжанського міського суду Луганської області ОСОБА_1 недоплачену суддівську винагороду у розмірі 48831 гривня (що після утримання податків і зборів, до виплати складає 39308,95 грн), з яких: 25322,88 грн (після утримання податків та зборів, до виплати) - це недоплачена мені винагорода за липень 2020 року; 13986,07 грн (після утримання податків та зборів, до виплати) - недоплачена винагорода за 10 відпрацьованих робочих днів серпня 2020 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідно до Указу Президента України № 352/2013 «Про призначення суддів», яким позивача було призначено на посаду судді Рубіжанського міського суду Луганської області, строком на п`ять років, і на підставі наказу голови цього суду від 17.07.2013 № 50-ОС, позивач приступив до виконання обов`язків судді у цьому суді.

З 23.12.2019 на підставі Указу Президента України № 936/2019 «Про призначення суддів» позивач продовжує обіймати посаду судді Рубіжанського міського суду Луганської області, але вже безстроково.

За липень 2020 року розмір суддівської винагороди позивача, встановлений Законом України «Про судоустрій і статус суддів», повинен був скласти 78 687,00 грн, з яких: 63060,00 грн - посадовий оклад, 15627 грн - доплата за вислугу років (з яких: 6850,17 грн - доплата у розмірі 20% від посадового окладу - за 12 робочих днів, 9047,74 грн - доплата у розмірі 30 % від посадового окладу за 11 робочих днів), що після вирахування податків і зборів складає 63343,03 грн.

Тобто, за липень 2020 року позивач повинен був отримати безпосередньо 63343,03 грн., але отримав 38020,15 грн.

За серпень 2020 року, розмір моєї суддівської винагороди, що встановлений законом про судоустрій повинен був скласти 81978,00 грн, а за 10 відпрацьованих робочих днів 40989,00 грн ((з яких: 31530,00 грн - це посадовий оклад за 10 відпрацьованих робочих днів (63060/20 роб.днів =3153 грн за роб.день; 3153грн.* 10 роб.дн. = 31530,00 грн), 9459,00 гривень - доплата за вислугу років у розмірі 30% від посадового окладу за 10 відпрацьованих робочих днів (18918/20 роб.дн. = 945,90 грн за роб.день; 945,90 грн * 10 роб.дн. = 9459,00 грн)), що після вирахування податків і зборів складає 32996,14 грн.

Тобто, за 10 відпрацьованих робочих днів серпня 2020 року позивач повинен був отримати безпосередньо 32996,14 грн, але отримав 19010,07 грн.

Таким чином, за липень 2020 року та 10 відпрацьованих робочих днів серпня 2020 року позивач повинен був отримати безпосередньо 96339,17 грн (63343,03 грн + 32996,14 грн), але отримав тільки 57030,22 грн (38020,15 грн + 19010,07 грн). Тобто, позивач не отримав 39308,95 грн (96339,17 грн – 57030,22 грн).

Позивач не погоджується із сумою виплаченої суддівської винагороди та вважає, що Відповідачем порушено його право на належне матеріальне забезпечення, оскільки Закон України № 553-ІХ від 13.04.2020 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо зменшення розміру виплати суддівської винагороди не відповідає нормам Конституції України, а тому не може бути застосований до визначення розміру виплати суддівської винагороди, що стало підставою для звернення позивача до суду.

Згідно з частиною шостою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

Позивач у позовній заяві просить розглянути справу в порядку спрощеного провадження, без участі позивача та залучити як третю особу - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області.

Відповідно до частини другої статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв`язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Позивач у позовній заяві просить залучити як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, з посиланням на положення частини 1 статті 43 Бюджетного кодексу України та той факт, що рішення у цій справі може вплинути на обов`язок вказаного управління здійснити казначейське обслуговування відповідача при виконання ним рішення суду на користь позивача.

За приписами частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Враховуючи відсутність об`єктивних підстав для залучення як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, Державну судову адміністрацію України, рішення по справі ніяким чином не впливає на його права та обов`язки, слід відмовити у задоволенні клопотання про залучення як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області.

Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Згідно з приміткою до статті 50 Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті, зокрема, розуміються судді.

Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що позивач – ОСОБА_2 , обіймає посаду судді Рубіжанського міського суду Луганської області. Отже, зазначена справа не може розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження та має бути розглянута за правилами загального позовного провадження.

Керуючись статтями 5, 160, 168, 171, 173, 174, 175, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про визнання дій протиправними, зобов`язати вчинити дії.

Справа розглядатиметься в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у справі на 24 вересня 2020 року о 10 год. 30 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

У задоволенні клопотання позивача про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, відмовити.

Зобов`язати відповідача протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Зобов`язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Луганській області надати до 18 вересня 2020 року для приєднання до справи:

- довідки про виплату ОСОБА_1 суддівської винагороди за липень - серпень 2020 року.

Запропонувати:

- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом семи днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;

- відповідачу подати до суду заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Справа розглядатиметься суддею Борзаницею С.В. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі направити учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження в адміністративній справі направити копію позовної заяви з доданими до неї документами.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяС.В. Борзаниця