Постанова № 9126015, 03.03.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2010
Номер справи
2а-668/10/1770
Номер документу
9126015
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-668/10/1770

03 березня 2010 року 11год. 50хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Зозулі Дмитра Петровича,

при секретарі судового засідання: Сторожуку І.В.

за участю представників сторін:

позивача : представник Гайналій Віталій Миколайович;

відповідача : без поважних причин не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

до: сільськогосподарського виробничого кооперативу «Вичівський»

про: стягнення заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 1415 грн. 93 коп.

ВСТАНОВИВ :

Позивач –Рівненське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, відповідно до якого просить стягнути з відповідача –сільськогосподарського виробничого кооперативу «Вичівський» прострочену заборгованість по внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 1415 грн. 93 коп.

Представник позивача, у судовому засіданні, надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена у позовній заяві. Позов підтримав. Просить задовольнити в повному обсязі.

Відповідач позов не заперечив, в судове засідання не з’явився, хоча в установленому порядку був повідомлений про час і місце розгляду справи. Суд не вбачає поважних причин неприбуття відповідача і розглядає справу в даному судовому засіданні за наявними у справі доказами, оскільки останніх достатньо для вирішення справи по суті.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

При цьому суд встановив та врахував наступне.

Згідно довідки № 162102 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 05.02. 2009 р. сільськогосподарський виробничий кооператив «Вичівський»має статус юридичної особи.

Також, відповідач –сільськогосподарський виробничий кооператив “Вичівський” є страхувальником –роботодавцем, який, відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” (далі по тексту постанови Закон), нараховує і сплачує в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до ст. 1 Закону загальнообов‘язкове державне соціальне страхування у зв‘язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв‘язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім‘ї), вагітності та пологів, смертю застрахованої особи або членів її сім‘ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом.

Відповідно до ст. 9 Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Усі застраховані особи є членами цього Фонду. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.

Відповідно до ст. 19 Закону джерелами формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є: страхові внески страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених Законом; суми неприйнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб відповідно до Закону та інших актів законодавства.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески і згідно ст. 30 Закону несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.

Відповідно до п.4.4 Iнструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 р. N 16, перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків.

У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-111 контролюючими органами є органи фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування - стосовно внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у межах компетенції цих органів, встановленої законом.

Відповідно до п.п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) –це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. А податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Таким чином, Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності по формі Ф4-ФССзТВП, який подається відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", п. 1 Порядку подання та обліку звітів по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 4 березня 2004 р. N 21 та п. 3.3 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 р. N 16, і є документом в якому страхувальник самостійно узгоджує суму заборгованості по страховим внескам до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до звіту про нараховані внески форми Ф4-ФССзТВП (а.с.3), складеного та підписаного уповноваженою особою відповідача, за 2009 рік за сільськогосподарським виробничим кооперативом “Вичівський” рахується прострочена заборгованість в сумі 2945,93 грн.

Постановою Рівненського окружного суду від 24 листопада 2009 року у справі №2а-6995/09/1770 було стягнуто з відповідача прострочену заборгованість по страхових внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 1530 грн.

Враховуючи, що відповідно до абз. 3 п. 1 Порядку подання та обліку звітів по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 4 березня 2004 р. N 21 звіти форми Ф4-ФССзТВП подаються до органів Фонду страхувальниками наростаючим підсумком з початку року, то до стягнення належить прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 1415 грн. 93 коп.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.

В силу ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем—фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70,71, 79, 86, 94, 128, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Вичівський»про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне соціальне страхування задовольнити повністю.

2. Стягнути з відповідача - сільськогосподарський виробничий кооператив "Вичівський" (с. Вичівка, Зарічненський район, Рівненська область, 34050, р/р 26001199264, в РФ ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 333227, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 00855569) на користь Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (вул. Кавказька, 2, м. Рівне, 33028, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 22568089) прострочену заборгованість по страхових платежах до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 1415 (одна тисяча чотириста п’ятнадцять) грн. 93 коп. яку перерахувати на поточний рахунок Дубровицької міжрайонної виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності р/р2560467 в РФ ВАТ "Райффайзен "Банк Аваль", МФО 333227, код ЄДРПОУ 26063038.

Копію даної постанови направити відповідачу рекомендованим листом.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                   Зозуля Д. П.

Постанова складена в повному обсязі 04.03.10р.