Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
15.04.2010 р. № 2а-2764/10/1370
УПФУ в м.Червонограді Л/о
до ДП "Дирекція по будівництву об'єктів"
пропро стягнення заборгованості , 15 квітня 2010 року Справа № 2а-2764/10/1370 16 год. 00 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2, зал №9
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Москаля Р.М., при секретарі Шийці Н.П., за участю представників: позивача Сущак В.О., відповідача Замлинської Л.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді Львівської області до державного підприємства «Дирекція по будівництву об’єктів»про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також штрафних санкцій та пені, на загальну суму 80483,99 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у м. Червонограді Львівської області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до державного підприємства «Дирекція по будівництву об’єктів». Просить суд стягнути з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також штрафних санкцій та пені, на загальну суму 80483,99 грн. Представник позивача позов підтримала повністю та просила його задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що згідно з Розрахунків зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, поданих відповідачем за грудень 2009 року та січень 2010 року, ним нараховано та не сплачено страхові внески на загальну суму 77309,75 грн. Відповідно до рішення начальника УПФУ у м. Червонограді від 11.12.2009 р., за несвоєчасне перерахування страхувальником страхових внесків до відповідача застосовано штрафні санкції та нараховано пеню на загальну суму 3174,24 грн. Отже, загальна сума, яку підприємство заборгувало Пенсійному фонду, становить 80483,99 грн. Оскільки заборгованість станом на дату засідання не сплачена, позивач просить суд стягнути в примусовому порядку.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнала. З приводу заборгованості пояснила, що вона виникла з незалежних від діяльності підприємства причин. ДП «Буддирекція»засноване на державній власності згідно з наказом Міністерства вугільної промисловості України від 15.01.1999 р. № 19 та належить до сфери його управління. Відповідач, який є Замовником з будівництва шахти № 10 «Нововолинська», фінансується виключно за рахунок бюджетних коштів. Неповне фінансування будівництва зумовило заборгованість держави перед відповідачем, а відтак - і заборгованість самого підприємства як перед учасниками будівництва та працівниками, так і перед Пенсійним фондом. При прийнятті рішення просила водночас вирішити питання про відстрочення його виконання в порядку ст. 263 КАС України –до затвердження Державного бюджету України на 2010 рік та відновлення фінансування відповідача через органи державного казначейства.
Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представників сторін, дослідив долучені до матеріалів справи докази та оцінив їх в сукупності, суд постановляє адміністративний позов задовольнити з наступних підстав.
ДП «Дирекція по будівництву об’єктів»є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та відповідно до п. 6 ч. 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»зобов'язане нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Статтею 20 згаданого Закону визначено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача відповідно до вимог пункту 1 статті 14 цього Закону є календарний місяць. Згідно із п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або несплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Як вбачається із долучених до матеріалів справи копій Розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2009 р. та січень 2010 р. у відповідача виник обов’язок не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення кожного з вище перелічених місяців сплатити внески на загальнообов'язкове державне пенсійне у сумі 54059,51 грн. та 23250,24 грн. відповідно, а всього – 77309,75 грн. Крім того, відповідно до рішення ДПІ у м. Червонограді від 11.12.2009 р., прийнятого на підставі ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за несвоєчасне перерахування страхових внесків до позивача застосовано фінансові санкції на загальну суму 3174,24 грн., в т.ч. штраф - в сумі 3052,15 грн. пеня –в розмірі 122,09 грн.
Станом на дату судового засідання заборгованість ДП «Дирекція по будівництву об’єктів»у сумі 80483,99 грн. залишається непогашеною. Отже, позовні вимоги управління ПФУ у м. Червонограді є обґрунтованими, підтверджуються долученими до матеріалів справи та дослідженими у судовому засіданні доказами, і підлягають до задоволення.
З приводу клопотання відповідача відстрочити виконання судового рішення слід зазначити таке. Відповідно до вимог ч. 1 с. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення виконання судового рішення. Згадана стаття знаходиться в Розділі V КАС України «Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах». З наведеного випливає, що відповідач вправі звернутись до суду зі заявою про відстрочення виконання судового рішення, а суд вправі таку розглянути тільки після того як судове рішення набрало законної сили та звернено до виконання. Тому при прийнятті рішення по суті позовних вимог суд неповноважний розглядати клопотання про відстрочку виконання рішення - як завчасно подане.
З урахуванням положень ст.94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70-72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з державного підприємства «Дирекція по будівництву об’єктів»(м. Червоноград, вул. Будівельна, 1А; ідентифікаційний код юридичної особи 00179737) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді Львівської області (м. Червоноград, вул. Сокальська, 1; ідентифікаційний код юридичної особи 22404422) заборгованість у сумі 80483 (вісімдесят тисяч чотириста вісімдесят три) гривні 99 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Москаль Ростислав Миколайович
Постанова виготовлена в повному обсязі 20 квітня 2010 року.