
Справа
№ 489/2548/20
Провадження
№3/489/1213/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2020 р. м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Губницький Д. Г., при секретарі Андрієнко П. А., розглянувши матеріали, що надійшли з Державної прикордонної служби України Південного регіонального управління Херсонського прикордонного загіну відділу прикордонної служби «Миколаїв» про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.172-15 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючого техніком-інспектором прикордонної служби 3 категорії відділу прикордонної служби «Миколаїв», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
В С Т А Н О В И В:
04.06.2020 р. на території військового містечка відділу територіальної служби «Миколаїв» за адресою: вул. Космонавтів, 1Д, м. Миколаїв, що є територією військової частини 2161 виявлений військовослужбовець контрактної служби старший сержант ОСОБА_1 – 03.06.2020 р. мав залучатися до несення служби у прикордонному наряді «Черговий інформаційно-телекомунікаційних систем» відділення інспекторів прикордонної служби «Миколаїв», але внаслідок вживання значної кількості пива 02.06.2020 р. у позаслужбовий час, не зміг нести службу у зазначеному прикордонному наряді 03.06.2020 р., чим порушив вимоги ст. 11, 12, 16 Статуту внутрішньої служби ЗСУ.
Правопорушник у судове засідання з`явився. Свою вину визнав.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-15 ч.2 КУпАП підтверджується протоколом №159862 про вчинення адміністративного правопорушення від 04.06.2020 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 04.06.2020, письмовими поясненнями ОСОБА_3 , копією виписки №1167 із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого з діагнозом гострої інтоксикації внаслідок вживання алкоголю.
Роз`яснення про дію особливого періоду міститься в листі Міністерства оборони України від 01.10.2015 р. №322/2/8417. Зазначений особливий період розпочався з 17 березня 2014 року, коли було оприлюднений Указ Президента України від 17.03.2014 р. №303/2014 «Про часткову мобілізацію» і триває до тепер.
Відповідно до Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, розділу ІІ, то Черговий інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - черговий ІТС) - прикордонний наряд у складі одного та більше прикордонників, який призначений для забезпечення цілодобового функціонування та обслуговування засобів телекомунікацій, програмно-технічних комплексів (далі - ПТК), автоматизованих робочих місць посадових осіб підрозділу охорони кордону, пункту управління системи оптико-електронного спостереження та інших компонентів інформаційно-телекомунікаційних систем.
Черговий ІТС повинен знати склад, призначення, тактико-технічні характеристики, будову, правила експлуатації, функціональні можливості і принцип роботи засобів телекомунікації, ПТК інформаційно-телекомунікаційних систем, установлених на об`єктах інформаційної діяльності, порядок надання доступу до інформації, що обробляється в інформаційно-телекомунікаційних системах.
Під час виконання завдань черговий ІТС зобов`язаний:
здійснювати постійний моніторинг стану баз даних ПТК, виконувати функції адміністрування ПТК та компонентів локальної обчислювальної мережі об`єкта інформаційної діяльності (у частині, що їх стосується);
підтримувати засоби телекомунікації та ПТК інформаційно-телекомунікаційних систем у робочому стані;
надавати доступ до роботи на відповідних автоматизованих робочих місцях складу зміни прикордонного наряду та визначеним посадовим особам;
здійснювати контроль за дотриманням посадовими особами - користувачами ПТК правил експлуатації автоматизованих робочих місць та периферійного обладнання;
вести облік роботи засобів телекомунікації та ПТК інформаційно-телекомунікаційних систем;
суворо дотримуватись вимог щодо забезпечення передачі документальних повідомлень, обміну інформації, правил техніки безпеки, технічного захисту інформації, заходів пожежної безпеки.
У службовій діяльності черговий ІТС керується нормативно-правовими актами та актами організаційно-розпорядчого характеру, що регламентують використання засобів телекомунікації, інформаційно-телекомунікаційних систем та організацію оперативно-технічної служби на вузлах зв`язку у Державній прикордонній службі України.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, проходячи військову службу за контрактом, діючи протиправно, несумлінно ставлячись до неї, на порушення ст.ст. 11, 12,16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, вчинив недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду, що виразилось у невиході на службу через причини які не можна вважати об`єктивними і як наслідок не виконання покладених на останнього службових обов`язків та задач військової служби, що негативно вплинуло на ефективність виконання прикордонного наряду завдань за призначенням, а отже в його діях містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
При визначенні виду й міри адміністративного стягнення, згідно ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність.
З огляду на ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, інші обставини в справі, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне покарання, у рамках санкції статті, у вигляді мінімального штрафу.
Відповідно до п.12 ч.1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», то військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються.
Керуючись ст.ст. 23, 33, 40-1, ч.2 ст. 172-15, ст. ст. 283, 284, 294 КУпАП, п.12 ч.1 ст.5 ЗУ "Про судовий збір", суд,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять) грн., який перерахувати на р/р UA108999980313020106000014005, отримувач коштів: УК у м.Миколаїв/Інгульський р-н, МФО 899998, ЄДРПОУ 37992781, код платежу 21081100.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Повний текст виготовлений 31.08.2020.
Суддя: Д.Г.Губницький