
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті
25 серпня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1522/20
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Шляхтун М.М.,
позивача - ОСОБА_1
та
представників сторін:
від позивача - Фоменко Д.А. (ордер серія ВВ № 1004538 від 22.06.2020,
свідоцтво про право на зайняття адвокатською
діяльністю від 05.07.2019 № 000243)
від відповідача - не прибув
розглянувши у підготовчому засіданні справу за позовом
ОСОБА_1
до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області
про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення від 16 березня 2020 року № 20-к, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду на розгляді перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області (далі - відповідач), в якому позивач з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 20 серпня 2020 року б/н просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області від 16 березня 2020 року № 20-к "Про звільнення з посади ОСОБА_1 ";
- поновити ОСОБА_1 на посаді начальника відділу праці та соціальних зв`язків з 17 березня 2020 року;
- стягнути з Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час вимушеного прогулу в сумі 115960,68 грн.
Ухвалою від 20 травня 2020 року про відкриття провадження в адміністративній справі вирішено розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження, по справі призначено підготовче засідання (арк. спр. 52-54).
Згідно з частиною першою статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до частин першої, другої статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
У підготовчому засіданні суд з`ясував, що вирішити спір шляхом примирення неможливо, позивач предмет та підстави позову, викладені в уточненій позовній заяві від 28 квітня 2020 року б/н (арк. спр. 38-45), з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 20 серпня 2020 року б/н (арк. спр. 202), не змінює, а відповідач заперечує проти позову з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву від 04 червня 2020 року за № 1180 (арк. спр. 59-65) та запереченнях на заяву про збільшення позовних вимог від 21 липня 2020 року № 1532 (арк. спр. 181-184).
Користуючись правом на подання заяв по суті справи, позивачем подана відповідь на відзив від 10 липня 2020 року б/н (арк. спр. 130-133), а відповідачем заперечення від 16 липня 2020 року № 1485 (арк. спр. 145-152).
24 липня 2020 року та 21 серпня 2020 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідними реєстраційними №№ 29830/2020, 33677/2020 відповідно відповідачем подані клопотання від 20 липня 2020 року № 1516 та від 17 серпня 2020 року № 1728 про виклик свідків (арк. спр. 114-116, 204-205). В зазначених клопотаннях відповідач просить викликати у судове засідання як свідків:
ОСОБА_3 , головного спеціаліста по роботі з персоналом Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації, яка зможе підтвердити обставини щодо вимог законодавства з питань збору трудового колективу, вимог законодавства про доведення про скорочення штатної чисельності, про вакантні посади, щодо тривалого безперервного стажу роботи, про відсутність працівників в сім`ї інших з самостійним заробітком;
ОСОБА_4 , яка зможе підтвердити обставини щодо вимог законодавства з питань збору трудового колективу, вимог законодавства про доведення про скорочення штатної чисельності, про вакантні посади, щодо тривалого безперервного стажу роботи, про відсутність працівників в сім`ї інших з самостійним заробітком, щодо вимог законодавства обчислення середньої заробітної плати.
Представник позивача та позивач проти виклику та допиту свідків заперечували, пославшись на те, що всі обставини мають бути підтверджені письмовими доказами, а не показами свідків.
При вирішенні питання про виклик та допит свідків у судовому засіданні суд виходить з такого.
За змістом статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно з частиною другою статті 74 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Частиною першою статті 65 КАС України визначено, що як свідок в адміністративній справі судом може бути викликана будь-яка особа, якій відомі обставини, що належить з`ясувати у справі.
Показаннями свідка є повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи (частина перша статті 91 КАС України).
При цьому, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (частина перша статті 90 КАС України).
Зважаючи на зазначені у заяві доводи та зміст обставин, які за допомогою вказаних відповідачем свідків мали би бути підтверджені чи спростовані їх показаннями, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню, оскільки доказів, наявних в матеріалах справи, цілком достатньо для повного, всебічного, об`єктивного розгляду адміністративної справи, з`ясування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи.
Окрім того, суд зазначає, що питання щодо вимог законодавства з питань збору трудового колективу, вимог законодавства про доведення про скорочення штатної чисельності, вимог законодавства про обчислення середньої заробітної плати є питаннями права, а отже, вказані обставини не можуть бути предметом допиту свідка.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 183 КАС України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Частиною другою статті 180 КАС України визначено перелік питань, які вирішуються у підготовчому засіданні.
Під час підготовчого засідання вирішені питання, зазначені у частині другій статті 180 КАС України, та з`ясовано думку позивача та її представника щодо дати призначення судового засідання для розгляду справи по суті, у зв`язку з чим суд вважає за можливе закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
Керуючись статтями 173, 180, 181, 183, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про виклик свідків відмовити.
Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 21 вересня 2020 року о 13 год. 15 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, місто Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, будинок 18, І поверх, зала судових засідань № 3.
Справа розглядатиметься суддею Чернявською Т.І. одноособово.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України повний текст ухвали складено 28 серпня 2020 року.
СуддяТ.І. Чернявська